Головна Листи ЩОБ НЕ БУЛО ТРАГІЧНИХ ВИПАДКІВ

ЩОБ НЕ БУЛО ТРАГІЧНИХ ВИПАДКІВ

З метою недопущення виникнення пожеж у природних екосистемах рятувальники проводять профілактичні заходи з громадянами. Зокрема, співробітники Держслужби з надзвичайних ситуацій спільно, з екологічною інспекцією, представниками поліції, лісового господарства та місцевих органів самоврядування провели комплексне пожежнопрофілактичне відпрацювання сіл Корчів, Стаївка, Жужеляни, Варяж, Волиця, Тартаків, Боб’ятин. Тут в минулому році найбільш часто виникали пожежі в природних екосистемах. До участі в заході запросили також і представників засобів масової інформації аби донести вкрай важливі повідомлення та застереження до якомога більшої кількості населення.

За фактами виникнення пожеж в екосистемах працівники контролюючих органів склали 5 адміністративних протоколів на громадян, які допустили порушення правил пожежної безпеки. Сокальським РС ГУ ДСНС України у Львівській області проведено аналіз пожеж в екосистемах протягом трьох місяців цього року на території району, ліквідували 9 пожеж сухої трави у селах Сілець, Межиріччя, Городище, Бендюга загальною площею 13200 кв. м. Ймовірними причинами їх виникнення є необережне поводження з вогнем при спалюванні сухої трави, залишків рослинності, сміття.
Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають значних збитків державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, можуть спричинити займання будівель, знищити лінії електромереж, газонафтопроводів, лісові насадження.

Найчастіше пожежі у природних екосистемах виникають в результаті людської недбалості та неуважності. Особливо збільшується кількість такого роду пожеж у веснянолітній період.

Співробітники Служби порятунку нагадали людям про небезпеку розведення вогнищ на відкритих територіях та під час прибирання присадибних ділянок, випалювання сухої трави та сміття. Рятувальники особливо наголошували на необхідності суворого дотримання правил безпеки під час відвідування лісових масивів, адже порушення елементарних правил пожежної безпеки може стати причиною масштабних пожеж та трагічних наслідків.

Крім того варто знати, що самовільне випалювання рослинності або її залишків суворо забороняється та що згідно з чинним законодавством, за умисне чи необережне спалювання стерні, сухої трави на угіддях та вздовж доріг передбачена адміністративна, а в окремих випадках і кримінальна відповідальність!

Шановні громадяни, якщо ви побачили загорання в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Олег ТИМЧАК, начальник Сокальського РС ГУ ДСНС України у Львівській області, підполковник служби цивільного захисту.