Головна Листи Сокальщина – в снігових заметах

Сокальщина – в снігових заметах

Минулого тижня снігові опади заполонили Сокаль­щину. За два дні (четвер-п’ятниця) випала їх місяч­на норма. Жителі сіл при­гадують, що востан­нє та­ка сильна зима із заметами була в 2013 році.

Двірники, водії на снігоприбиральній техніці працювали над розчищенням снігу з раннього ранку до темної ночі. У тендері з утримання та експлуатації доріг в зимовий період перемогла Жовківська філія ДЕД Львівського обл­автодору. Їх техніка теж працювала на дорогах Сокаль­щини, але з такою кількістю опадів не справлялася. Тому допомагали розчищати дороги водії на техніці КП «Сокаль­житлокомунсервіс», КП «Сокальводоканал», КП «Сокаль­теплокомуненерго». Ускладнювали прибирання доріг сильні вітри і заметілі, тільки техніка розчистила дорогу, зробили проїзною, як годину вже не було сліду. Люди в соцмережах обурювалися, мовляв, чому ми сидимо відір­ваними від світу. Зрозуміти можна і їх, але техніки мало, тому не може бути в усіх населених пунктах одночасно.

На допомогу комунальникам вийшли люди з лопатами, прибирали біля своїх домівок, багатоповерхівок, відкидати сніг разом з двірниками. Значну допо­могу в прибиранні снігу надали фермери та підприємці, які мають техніку. Їхні механізатори та водії розчищали вулиці в селах, доїзди між населеними пунктами.

У неділю, 14 лютого, голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Сокальської міської ради Сергій Касян скликав засідання. На ньому були присутні керівники структурних підрозділів – лікарні, освіти, надзви­чайних си­туацій, поліції, комуналь­них служб.

В. о. начальника Сокальського відді­лення поліції Іван Ше­ремета зазначив, що щоденно на чергування заступає по 6 осіб групи швидкого реагування. Начальник Сокаль­ського РС ГУ ДСНС України у Львівській області Юрій Тузяк розповів про роботу рятувальників, зокрема, щоден­но в режимі надзвичайної ситуації чергує два караули. За останні дні снігопадів рятувальники здійснили приблиз­но 20 виїздів, буксирували машини, які застрягли у снігу, витягували карету швидкої, надавали допомогу лебедям, які перебу­вають на Західному Бузі. З лебедями не все так просто, тому що, коли до них наближаються рятуваль­ники на лодці, вони втікають. Тих, які примерзли чи були мертві, рятувальники витягли.

В. о. начальника КП «Сокальжитлокомунсервіс» Галина Рекус зауважила, що у громаді працює вся техніка цілодо­бово: чистить вулиці від снігу, посипає піском, поки проблем немає – пальним і піском підприємство забез­печене.

За результатами засідання комісії, присутні прийняли відповідне рішення.

Ольга ДЕНИСЮК.

Фото з соцмереж.