Кожного року в третю неділю вересня професійне свято відзначають працівники лісу. Ліс – це живий організм, якому потрібен догляд і турбота. Завдяки невтомній праці та зусиллям, працівники Сокальського ДЛГП «Галсільліс» ведуть великий обсяг робіт по створенню та відновленню лісових насаджень, зберігають кращі породи дерев, раціонально використовують природні ресурси. Специфіка роботи у лісовій галузі полягає в тому, що далеко не кожен лісівник може спостерігати за результатами своєї важкої праці, адже посадити, виростити, доглянути та виплекати молодий ліс – це не один десяток років. Досвід, набутий роками, передається від старших до молодших поколінь.
Двадцять і більше років на підприємстві сумлінно працюють такі працівники, як Василь Кушнерик – помічник лісничого Сокальського лісництва, Андрій Микитюк – головний лісничий Сокальського ДЛГП «Галсільліс», Юрій Лис – лісник Реклинецького лісництва, Іван Тарнавський – лісник Сокальського лісництва, Іван Хлебко – тракторист Сокальського лісництва.
Сокальське ДЛГП уже декілька років підряд входить в десятку кращих структурних підрозділів «Галсільліс» і є одним з небагатьох в області дочірніх підприємств, яке немає заборгованості по заробітній платі та сплаті податків. І попри всі економічні негаразди та вимоги демонструє стабільність та позитивну динаміку розвитку.
За обсягами виробництва, рентабельністю господарювання та низкою інших важливих показників за 2020 рік ДЛГП зайняло перше місце серед інших у Львівській області, за що було відзначене управлінням. І у цьому заслуга всіх працівників, а тут працює 36 осіб, та директора – Миколи Дем’яновича, який уже дев’ятнадцять років очолює підприємство.
– Лісу потрібні мудрі, дбайливі і виважені господарі. Цими якостями володіють усі працівники нашого дружного колективу ДЛГП «Галсільліс», – говорить п. Микола.
– Це, зокрема, головний лісничий Андрій Микитюк, лісничі Сокальського та Реклинецького лісництв Олег Бурда та Мирослава Романчук. Вони щоденно дбають аби у прийдешньому на наших теренах зеленіли ліси.
Головний лісничий Андрій Микитюк сказав, що за вісім місяців тут посадили 23,8 га лісу у лісовому фонді та доповнили лісові культури на 14,9 га, провели догляд на
155 га. Головними породами дерев в лісництві є сосна, дуб звичайний, вільха, модрина, черешня, липа. Їх сіянці вирощують в теплицях та коробах, які функціонують в Реклинецькому та Сокальському лісництвах.
Колектив Реклинецького лісництва, на чолі з лісничою Мирославою Романчук, працюють над тим, щоб виплекані сіянці зашуміли зеленим масивом на ділянках лісу підприємства. Допомагають їм у цьому учні Реклинецької школи, з якою давно підтримують дружні взаємозв’язки.
У теплиці Сокальського лісництва вирощують саджанці декоративних рослин, серед яких ялівець, ялина, гібіскус, туя, самшит, які реалізовують для озеленення території.
За вісім місяців цього року на підприємстві заготовили 7877 куб. м ліквідної деревини, зокрема, від рубок головного користування – 881 куб. м, в тому числі ділової класу А, В, С – 481 куб. м, класу D – 6642 куб. м, та дров – 754 куб. м. За січень-серпень реалізували продукції на 13710,8 тисяч гривень, сплатили податки і обов’язкові платежі до бюджетів усіх рівнів – 4013 тисяч гривень, з них у місцевий бюджет – 1366 тис. грн.
Як бачимо, підприємство працює, тут не сидять склавши рук, а шукають можливості аби реалізувати свою продукцію, розвивають нові напрямки діяльності. Зокрема, співпрацюють з ДП «Львіввугілля», беруть участь у тендерах, реалізовують лісопродукцію через торгову біржу.
Керівник з-поміж кращих назвав Тараса Ільчишина, Володимира Закалу, Петра Стельмашека, Йосипа Мазура, Юрія Кульчицького, Василя Каравана, які докладають всіх зусиль у благородній справі – відтворення лісів. А також і водіїв, які прикладають немалих зусиль для вивезення лісопродукції – Володимира Ковальського, Михайла Андрущака.
Ліс – не тільки унікальний і безцінний дарунок природи, прикраса рідної землі, але й запорука нашої екологічної безпеки… Тож дбаймо всі про нашого зеленого друга.
Василь СОРОЧУК.