Головна Листи СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПОЛОГОВОГО ВІДДІЛЕННЯ придбало подружжя – Артем та Ганна Кравці

СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПОЛОГОВОГО ВІДДІЛЕННЯ придбало подружжя – Артем та Ганна Кравці

У важкі для нашої країни часи важливість благодійної діяльності важко переоцінити. У складній економічній і політичній обстановці вона виходить на перший план і стає в буквальному сенсі порятунком, як для окремих людей, так і цілих соціальних, навчальних, медичних установ. Дуже корисну соціальну активність вирішила проявити сім’я футболіста «Динамо». Нападник клубу Артем Кравець разом з дружиною Ганною в кінці минулого року розпочав масштабний благодійний аукціон. У період виступу в оренді в іспанській «Гранаді» динамівець не забував і про Україну. Він обзавівся ігровими футболками видатних футболістів мадридського «Реала», а також Фернандо Торреса, Суареса, Неймара, майкою одного з найкращих клубів світу – ФК «Барселона» з автографами гравців команди. Також Артем запропонував в якості лоту свою футболку збірної України, в якій він забив переможний м’яч у ворота збірної Фінляндії з автографами всіх гравців національної команди і всіх тренерів. А ще футболку всесвітньо відомого гравця, володаря «Золотого м’яча», а нині головного тренера національної збірної України Андрія Шевченка з автографом.

Також усі бажаючі могли переслати кошти на банківську карту, реквізити якої були доступні на сторінках Артема в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

За підсумками аукціону Артему і Ганні вдалося зібрати значну суму. Виручені кошти пара вирішила скерувати на придбання обладнання для пологового відділення центральної районної лікарні міста Сокаль. А спонсор, який придбав одну з футболок, погодився оплатити ремонт. У пологовому відділенні не було навіть найнеобхіднішого обладнання, а тепер завдяки Ганні і Артему тут з’явилися апарат УЗД, відкрита реанімаційна система, лампа для фототерапії, інкубатор для новонароджених, пульсоксиметр неонатальний, апарат для відсмоктування слизу у новонароджених, п’ять ліжок для немовлят, три столи для сповивання для пологових залів, три матраци з підігрівом.

У пологовому відділенні Сокальської райлікарні з’являються на світ малюки з усіх навколишніх сіл і маленьких містечок. Щорічно тут приймають 850 пологів. Тепер, завдяки родині Кравців, діти будуть народжуватися в покращених умовах.
Дізнавшись про те, що в їхнє місто приїхав відомий нападник «Динамо» і збірної України Артем Кравець, поспілкуватися з ним. У Сокальську лікарню прийшли вихованці місцевої футбольної школи. Для юних футболістів Артем залишив автографи, а потім всі зробили спільне фото на пам’ять.
Приємним сюрпризом для Артема і Ганни стала подяка від сімейної пари Руслана і Катерини, у яких днями народився хлопчик Олексій, і в цей день маму з малюком виписували з пологового відділення. Вони принесли квіти і сказали теплі, приємні слова, а Артем навіть потримав малюка на руках. Символічно, що тато новонародженого також футболіст, тому не обійшлося без аналогій і припущення, що і дитина, коли підросте, також піде цим шляхом.

На прощання Артем і Аня подарували пологовому відділенню футболку з автографом і найкращими побажаннями для майбутніх мам і їхніх діток.

– Це довгоочікуваний день для всього колективу, – зізнався головний лікар Сокальської районної лікарні Роман Швед. – Цього обладнання нам дуже не вистачало, особливо важливо, що воно нове. Ми обслуговуємо велику кількість людей, оскільки до нас приїжджають і зі Львова,•і зi сусідніх областей і районів. Завдяки Артему і Ані ми зможемо ще більше і якісніше допомагати людям.

Також велике їм спасибі за те, що з їхньою допомогою буде проведено ремонт палат, щоб ті набули європейського вигляду. Минулого року наша лікарня виграла 9 мікропроектів, а у нинішньому – 16. Bсі гроші від них ми скерували на покращення благоустрою та підвищення рівня комфорту пацієнтів під час перебування у лікарні. Ми намагаємося йти в ногу з часом.

Завідуюча пологовим відділенням Надія Кравцова зазначила, що таку благодійну допомогу отримали вперше, раніше передавали вже вживане устаткування. Пологове відділення розраховане на 32 пацієнти. Тут знаходяться і вагітні жінки, і породіллі і ті, хто вже народив. Аня і Артем самі звернулися і запропонували допомогу, що в наш час зустрічається дуже рідко. Список обладнання складали дуже ретельно. Вибрали те, що дійсно вкрай необхідно. Тепер у пологовому буде апарат УЗД, який є незамінним помічником в роботі. Раніше доводилось використовувати загальний лікарняний апарат – стаціонарний, а не портативний. A при потребі транспортували пацієнтів в поліклініку, що було проблематично. Завдяки лампі фототерапії тепер можна набагато ефективніше допомагати дітям, які народжуються з конфліктом резусфакторів (коли в одного з батьків він позитивний, а у іншого – негативний) або груп крові. Взагалі, у неї дуже широкий спектр дії. Тож за допомогою відсмоктувача для новонароджених можна викачувати слиз у дитини, якщо вона встигла захопити в ротову порожнину під час пологів. Також дуже хороша річ пеленальний столик з підігрівом. Раніше такий столик ми підігрівали звичайними грілками, а тепер температуру вдасться автоматично підтримувати на рівні +23 – +25 градусів.
Потрібний для відділення й сучасний інкубатор для недоношених діток з великою кількістю різних функцій. Наші вже давно застаріли і дуже погано тримали температуру, а їхню роботу було складно контролювати.

Поява обладнання в лікарні є неординарною подією і для майбутніх мам, і для лікарів. Звичайно, своїми силами таку дорогу апаратуру придбати не змогли б. Обладнання, яке привезли Аня з Артемом, дуже потрібне для пологового. Воно допоможе вагітним жінкам виявити ускладнення на ранніх термінах вагітності. Велике спасибі цим добрим людям за такий щедрий подарунок відділенню.

(Зi сайту ФК «Динамо» Київ).