Головна Листи Терпимість означає толерантність

Терпимість означає толерантність

Як заявлено в Декларації принципів толерантності (від лат. tolerantia – терпіння), «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Терпимість означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань. Терпимість – це гармонія у різноманітті. Це не тільки моральний обов’язок, але й політична та правова потреба. Толерантність означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.

Ми всі різні, але ми всі рівні. Кожна людина має право жити в мирі та зберіганні своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди зіштовхуються із жорстоким чи явно несправедливим ставленням.

У Міжнародний день толерантності, який відзначають у листопаді, підтверджується ідея про те, що різноманіття, втілене в думках, віруваннях і діях, є цінним даром, а не загрозою, і варто прагнути до побудови такого суспільства, в житті якого укорінився цей основний ідеал. Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія – без миру. Чи замислювалися ви коли-небудь над питаннями толерантності? Чи є ви толерантними до людей, наприклад, з інвалідністю? Чи відчуваєте толерантне ставлення до себе з боку інших людей?
Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ добрішим та толерантнішим.

А невдовзі нас чекає ще одна значима дата. 3 грудня – Міжнародний День людей з інвалідністю, який нагадує суспільству про те, що у світі є такі люди. Сьогодні, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, а це понад 15% усього населення планети, 75 відсотків з них – жінки. Близько 3 млн. людей з інвалідністю проживають в Україні та майже шість тисяч в Сокальському районі. Вони часто стикаються з дискримінацією і бар’єрами, які позбавляють їх можливості повноціннo жити. Зокрема, це – вади законодавчої бази, стигма та нерозуміння оточуючих, що з ними «не так», фізичні бар’єри, недоступність інформації (передусім, її відсутність у зручному для читання форматі, сурдоперекладання та відсутність опцій для людей з вадами слуху), невпевненість і конфлікт.

Через ці перешкоди люди з інвалідністю часто опиняються в ізоляції.

То що ж може зробити кожен з нас, щоб переконатися, що ми сприяємо інклюзивності та доступності? Дуже багато. Як роботодавець, ви можете:
– забезпечити справедливу практику найму та наймати працівників з обмеженими можливостями, зручне середовище з ними (надавати сурдоперекладачів, помічників, скрінрідери тощо);
– перетворити офіси у доступне місце для людей з інвалідністю;
– створювати доступні вебсайти для людей з інвалідністю та друковані матеріали.
Як член спільноти, можете:
– переконатися, що ваша будівля та територія біля неї доступна для людей з інвалідністю;
– заохочувати сусідів робити середовище доступним для людей з інвалідністю;
– сприяти лідерству та правам людей з інвалідністю шляхом підвищення загальної обізнаності, толерантності та прийняття людей з особливими потребами.

Дотримання рівності залежить від кожного з нас!

Громадська організація Сокальська районна асоціація людей з інвалідністю запрошує до співпраці! Наша адреса: м. Сокаль, вул. Чайковського, 42, з вівторка по четвер. В організації працюють гуртки ручної роботи, а також заняття арттерапії, музики, хореографії, фізкультури та спорту, також інші заходи для розвитку можливостей та захисту прав людей з інвалідністю. Для участі у заходах асоціації, потрібно зареєструватися в організації (мати паспорт, посвідчення про інвалідність та ідентифікаційний код).

Нещодавно, 9 листопада, спільно з громадською організацію «Територія МИ» і бібліотекою села Забужжя у Забузькому народному домі проведено дуже цікаву молодіжну зустріч. Молодь з інвалідністю і волонтери отримали чимало задоволень від караоке, танців, майстеркласу з майстринею Ольгою Ровецькою, приємного спілкування з друзями та чаювання зі смаколиками і випічкою, яку принесла п. Галина Андрієвська. Наші хлопці і дівчата підготувати плакат-привітання з Днем працівника культури та подарували його організаторам свята священнику Йосипу Скоробогатому та Світлані Коляді.

Оксана КОНОНОВА, голова Сокальської районної організації людей з інвалідністю.