Головна Листи У Великомостівській ОТГ підписано 81 відсотків декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями

У Великомостівській ОТГ підписано 81 відсотків декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями

В 2018 році стартувала медична реформа, за цей рік на українців чекало чимало нововведень. Не оминула реформа і нашу громаду. Надання медичних послуг було розділено на заклади первинної та вторинної медичної допомоги. Було створено КНП «Центр первинної медичної допомоги» та КУ «Заклад охорони здоров’я». На даний час у Великомостівській громаді підписано 81% декларацій між пацієнтами та сімейними лікарями.

Отже, при виникненні потреби, пацієнт спершу звертається за медичною допомогою до свого сімейного лікаря, а за умови наявності у пацієнта відповідних медичних показів, за умови наявності у пацієнта відповідних медичних показів, за направленням, виданим сімейним лікарем, надається спеціалізована (вторинна) медична допомога, що подається у разі захворювання, яке потребує спеціальних методів діагностики та лікування, тобто послуги профільного лікаря. Саме такі послуги вторинної медичної допомоги на території нашої громади надає КУ «Заклад охорони здоров’я» Великомостівської міської ради.

За час діяльності установи (створена рішенням сесії Великомостівської міської ради від 14.12.2017 р. №18), вдалося багато зробити та придбати.

Головна медсестра Леся Квартирук відзначила позитиви, які відбулися у медичній установі після її створення. За її словами, працівники лікарні нині себе почувають тут господарями і розподіляють кошти на свій розсуд та на першочергові потреби.
Так, у 2018 році за кошти місцевого бюджету були придбані: кардіограф (17 100 грн.), аналізатор крові для лабораторії (136 000 грн.), комп’ютерне обладнання (120 000 грн.), оплата за енергоносії (616 000 грн.) Кошти медичної субвенції у 2018 р. використовувались на оплату праці (8 670 000 грн.), закупівлю медикаментів (240 000 грн.), продукти харчування (41 000 грн.), медичний інвентар, матеріали та обладнання (268 000 грн.)

За перший квартал 2019 р. було придбано: медичний інвентар, матеріали та обладнання (115 000 грн.), медикаменти (38 000 грн.), продукти харчування (16 600 грн.), оплата за енергоносії (178 100 грн.). В загальному з місцевого бюджету на оплату енергоносіїв на 2019 р. виділено 697 800 грн.

Загалом зміни є помітними, всі основні кабінети та палати обладнані новими кварцовими лампами, лабораторія отримала новий сучасний аналізатор крові, закупляється новий медичний інструментарій, частково оновлені меблі (крісла, шафи, письмові столи), зроблений косметичний ремонт кабінетів, проводиться поточний ремонт туалету на першому поверсі закладу.

Заклад забезпечений медикаментами для надання невідкладної допомоги (згідно з затвердженим національним переліком). Закуплені медикаменти безкоштовно надаються пацієнтам. Придбані необхідні дезінфекційні засоби. Підведене водопостачання та обладнаний умивальником стоматологічний кабінет. Значно покращилося харчування для пацієнтів.

Загалом у медичному закладі функціонує чотири відділи, а саме: дитячий, хірургічний, терапевтичний, приймальний. Прийом пацієнтів здійснюють: акушергінеколог, хірург, невропатолог, лікар УЗД, офтальмолог, дерматовенеролог, 2 стоматологи.

За словами в. о. головного лікаря Ігоря Дем’янчука, в найближчих планах відкриття рентгенкабінету (орієнтовно у травні), придбання сучасного багатофункціонального УЗД апарату, калькоскопа для акушерагінеколога, щілинної лампи для офтальмолога, обладнання пандуса для зручного доступу людей з обмеженими можливостями. Вже незабаром очікують прибуття сучасних хірургічних столиків (здійснена проплата в сумі 20 000 грн.)

Гарно обладнане дитяче відділення, де маленькі пацієнти можуть погратися іграшками, очікуючи лікаря. Є окрема палата інтенсивної терапії та маніпуляційна.
У розмові лікарі зізнаються, що у них спочатку були деякі побоювання, чи підуть сюди люди, бо медичний заклад віддалений від центру міста, але як показує практика, вони були марними, під кожним кабінетом людно, пацієнтів вистачає. Пацієнти і лікарі задоволені, у всіх приміщеннях тепло та комфортно, адже у лікарні є власне газове опалення.

«Сподіватися на медичну субвенцію ми можемо лише до кінця поточного року, а далі маємо заробляти самі на себе, тому зараз готуються документи на переоформлення закладу у комунальне некомерційне підприємство, тоді у нас буде можливість впроваджувати платні послуги для пацієнтів, бо наразі ми отримуємо кошти лише за проведення медоглядів населення. А загалом ми налаштовані на плідну працю, реалізацію планів та розвиток лікарні», – зазначила головна медсестра Леся Квартирук.

Міністерство охорони здоров’я у 2019 році має намір продовжувати реформувати медичний сектор. Після змін у сфері надання медичної допомоги на первинному рівні, чиновники мають намір реформувати роботу лікарень і медустанов спеціалізованої допомоги, тобто вторинної ланки.

Ірина ПЕТРУК,• спеціаліст по зв’язках з громадськістю Великомостівської ОТГ.