ВІДСТОЮЙМО СВОЇ ПРАВА У СУДАХ
У демократичних країнах Заходу є три гілки влади: законодавча, виконавча і судова. Остання має найбільшу силу, бо її вердикт мусить бути виконаний.
За президентства В. Ющенка, Верховна Рада прийняла закон про збільшення пенсій дітям війни, чорнобильцям і афганцям. Але за часів Януковича Кабмін не збирався виконувати цей закон. Тоді найбільш сміливі і обізнані у законах люди почали звертатися у суди із позовами на незаконні дії виконавчої влади. Я теж подав позов до Сокальського суду і суддя Лідія Фарина винесла справедливе рішення, на мою користь. Тому Пенсійний фонд зобов’язаний мені був доплатити 2646 грн. А далі виконавча служба «відфутболила» це рішення до Казначейства, де мене включили до першої черги задоволення вимог суду під номером 72795. Попередній уряд А. Яценюка не заклав коштів на погашення вимог судів. Не знаю, чи виділив ці кошти і нині діючий уряд В. Гройсмана.
Вдруге зіткнувся зі судовою гілкою влади, коли у 2008 році міська рада винесла незаконне рішення, по якому дачі Марії Шиптяк і Любові ПатращукСлупко були передані у власність не члену нашого товариства «Мічурінець», чим порушили Конституцію України і декілька статей Земельного кодексу України та Статут товариства «Мічурінець». Відновити правду та справедливість повинен був лише суд. М. Шиптяк та Л. ПатращукСлупко звернулися з позовом до суду, а я був третьою особою у цьому процесі. Цю справу розглядав суддя О. Веремчук, який виніс справедливий вердикт і рішення Сокальської міської ради було відмінено. Нині М. Шиптяк та Л. ПатращукСлупко виробили державні акти на свої дачні ділянки.
Ці приклади навів для того, щоб громадяни не боялися відстоювати свої права у судах, бо тільки тоді ми наблизимося до цивілізованої Європи.
Ігор БАБСЬКИЙ, член Спілки політичних в’язнів України і потерпілих від політичних репресій.