Головна Листи З 5 по 7 липня при катедраль­ному соборі Св. апостолів Пет­ра і...

З 5 по 7 липня при катедраль­ному соборі Св. апостолів Пет­ра і Павла відбувся дитячий церковний табір «Канікули з Богом»

З 5 по 7 липня при катедраль­ному соборі святих апостолів Пет­ра і Павла відбулася подія, яку так довго чекали діти: церковний табір «Канікули з Богом». У 2020 році люди, через усім відомі обставини, не мали змоги побачити, як на цер­ковному подвір’ї кілька сотень учасників табору весело проводять час. На щастя, це літо принесло приємну новину: канікули будуть. З того дня, як з’явилося оголошен­ня, ніхто навіть і не підозрював, що буде так багато бажаючих про­вести цілий тиждень у величезній компанії невідомих людей, які за ці кілька днів згодом стануть хоро­шими друзями. Також були певні сумніви: чи захочуть діти прийти в табір? Як виявилося, такі думки були марними, адже до кінця тижня серед учасників табору було біль­ше 400 дітей різного віку: від 6 до 15 років. Та з’явилося нове питан­ня: чи зможуть аніматори прослід­кувати за всіма? Отже, створили 11 команд, які пронумерували, а всі аніматори отримали список, де було вказано, хто саме буде чле­ном його чи її команди. Кожен день розпочинався молитвою та гімном України. А щоб підбадьорити тих, в чиїх очах ще досі можна було вгледіти відголоски сну, аніматори проводили руханку: одні показува­ли рухи, а інші повторяли поруч із дітьми. Після ранкової зарядки, щоб ще більше розпалити запал жвавості, розпочиналися жваві тан­ці, які всі знали як банси: спочатку легкі, потім – більш складні. Хоч і не всім вдавалося повторити рухи за своїми аніматорами, але це ні­кому не заважало просто весели­тися та танцювати. Банси завершу­валися похвалою і словами, що кожен чудового рухався, після чого кожна команда йшла на своє місце, щоб на деякий час відпочити та сховатися від сонця. Такий час на­зивався «робота в групах», коли аніматори знайомилися з учасни­ками, грали в різні ігри, просто роз­мовляли та робили все, щоб ко­манда дійсно відчувала себе одним цілим. Багато людей, читаючи це, подумають: «А як же ж обід? Невже діти цілий час були голод­ними?». Ні, учасники табору не були голодними, адже кожен дбав про те, щоб всі пообідали та набра­лися сил для подальших цікавинок.

Новий день – нові враження. Так вирішили аніматори, тому цілий тиждень відбувалося щось нове, яке мало завжди одну назву: «Ве­лика гра». Під час першого дня кожна команда отримала карту, на якій були позначені так звані точки, і, тримаючись за руки, учасники табору поспішили виконувати свої завдання, які покращували коман­дну роботу. За кожне виконане завдання діти отримували певні бали, які слугували стимулом для того, щоб командна праця було ефективнішою. Другий день приніс з собою аж цілих дві «Великі гри»: перша гра, під час якої команди змагалися між собою, та друга, яка дозволяла учасникам дізнатися про аніматорів трішки більше… Третій день всі знали як спортив­ний. Цього разу вже не потрібно було бігати по точках разом зі сво­єю командою, натомість діти шука­ли супротивника з іншої команди, щоб змагатися один проти одного на різних стендах: швидше прибіг­ти, дальше стрибнути, перемогти в грі «Камінь, ножиці, папір», відга­дати загадку, «Ерудит», лімбо та багато інших цікавих завдань, які показували не лише фізичну підго­товку, але й знання та звичайну вдачу. Під час четвертого дня учас­ники табору мали нагоду поїхати до лісу, де на них також чекала цікава пригода під назвою «Форт Буаяр», а за кожне виконане зав­дання цього разу давали вже не просто бали, а ключі, яких всього можна було зібрати 11. Діти знову працювали в команді. Гра втомила всіх, тому після її завершення ко­жен мав змогу скуштувати смачні ковбаски, які вже встигли приготу­вати на вогні батьки, які зголоси­лися допомогти.

Час у таборі проходив надзви­чайно швидко, тому така очікувана п’ятниця настала непомітно. Але очікуваною вона була більше для дітей. Хто ж не радий тому, що день у таборі називається «Вод­ний»?! Спочатку – надзвичайно ці­каві ігри з водою, більшість з яких несла одну ціль: командною пра­цею зробити так, щоб розлилося найменше води. Згодом – контро­льоване обливання, де було три завдання, на яких могли брати участь не одна, не дві, а цілих три та навіть чотири команди. Пораду­вала дітей і водна гірка, після якої розпочався хаос… Залишитися су­хим було неможливо… Але все хо­роше здатне завершуватися.

В останній шостий день, показав­ши свої таланти, діти запросили до табору своїх батьків, які органі­зували солодкий стіл. Після спіль­ного молебню і дорослі, і малі мали змогу затанцювати новий банс під назвою «Королівський». Табір за­вершився, команди прощалися зі своїми аніматорами, обіймалися та обіцяли прийти на наступний рік. Але які ж «Канікули з Богом» без катехизації? Семінаристи кож­ного дня розповідали дітям про Святість у спілкуванні, у дрібних речах, про те, що потрібно залиша­тися самим собою. Команди з ра­дістю слухали, пізнавали для себе щось нове, задавали питання щодо тієї та іншої теми та отримували на них відповіді. Окрім катехизації команди уважно слухали моле­бень, вчилися тому, що потрібно бути милосердними. Батьки, щоб не турбуватися за своїх чад, були запрошені в спільну групу у програ­мі Viber, де отримували всю потріб­ну інформацію: що брати дітям на наступний день, о котрій годині розпочинається табір, о котрій за­вершення дня і т. д. Організацію табору взяли на себе отець Ярос­лав Валюх та Ростислав Кліш, які й зібрали всіх аніматорів разом. Усі ці дні в ролі аніматорів були Оксана Бельзецька, Олена Грем, Євген Валюх, Богдана Трохимчук, Дмитро Колтонюк, Олександр Буд­зінський, Дмитро Цюзик, Давид Валюх, Олена Граб, Роман Кро­віцький, Христина Марків, Діана Коваль, Володимир Паславський, Василь Паславський, Христина Петринка, Юля Iванчук, Дарина Полянчук, Вікторія Будзінська, Олександр Олійник, Ірина Пончка, Юля Стичаковська, Вікторія Дро­бот, Устим Звір, Віталій Хаврона, Олег Гаврилюк, Іван Михальчук, Діана Маковська, Володимир Дацишин, Данило Ткач та Діана Мики­та. Саме завдяки організаторам табору, аніматорам та їх помічни­кам цілий тиждень на церковному подвір’ї віяло дружньою та весе­лою атмосферою, яку не хочеться забувати, а навіть навпаки, повто­ряти кожного літа.

 

Оксана БЕЛЗЕЦЬКА,
м. Сокаль.