Головна Листи Жителі Горбкова печуть хліб, булочки та солодощі воїнам ЗСУ

Жителі Горбкова печуть хліб, булочки та солодощі воїнам ЗСУ

«НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОЖНИЙ ДЛЯ УКРАЇНИ ДЕНЬ…»

Війна об’єднала українців. Нині у кожному населеному пункті є волонтери, навколо яких об’єднується ціла громада. Кожен шу­кає, де може бути корисним, щоб допомогти ЗСУ.

Свою лепту в перемогу вносять й жителі села Горбкова. Із перших днів повномасштабного вторгнення росії, місцеве жіноцтво об’єдналося і після роботи збиралося в дитя­чому садочку, щоб пекти хліб та булочки. А коли збільшився об’єм замов­лень, господині випікали хлі­бобулочні вироби та ліпили вареники по хатах. Борошно та олію на добру справу офі­рував Назар Муха. Водночас у дитячій дошкільній установі плели маскувальні сітки. Волонтеркам охоче допомагали Наталя Олесько, Уляна Постолюк, Олена Миколайчук, Марія Лесик, Соломія Ільчишин, Діана Білецька, Вікторія Маціка­нич, Оля Олесько, Оксана Лесик, Катерина Кравчук, Марія Борова, Галина Жуш­ма. Підтримував добрі справи громади духовний наставник отець Павло Пащук.

Місяць тому горбківчанки вирішили готува­ти солодощі, які дають нашим захисникам енергію та силу для боротьби. Адже їм на фронті потрібні не лише медикаменти, речі першої необхідності та амуніція, а й поживна їжа. Хлопці, які перебувають на передовій, куховарити часу не мають. Рятують їх сухо­фрукти, горіхи, батончики, які можна розпихати по кишенях, щоб перекусити, коли голодні. Корисними будуть енергетичні батончики.

– Рецепт надіслала нам уродженка села Мар’яна Мачевська, – розповідає ініціаторка приготування батончиків Лілія Білецька. – Вона звернулася до колишніх односельців з проханням зібрати горіхи для українських військових. Багато хто відгукнувся, тож назби­рали два мішки. Недарма кажуть, що з миру по нитці, а бійцям є поміч. Минув час, поспіли горіхи і люди почали зносити їх в дитячий садок знову. Мар’яна не мала як їх забрати, тож запропонувала жінкам-волонтерам зай­нятись виготовленням енергетичних батон­чиків на місці.

Ця ідея припала пані Лілії та її подругам до душі. До того ж сама хотіла власноруч приготувати енергетичний батончик для зятя, який служить у лавах ЗСУ і просив щось со­лодке та поживне, але не шоколадні батончи­ки, бо ті тануть від спеки.

Виготовлення батончиків організували в Горбківському дитячому садочку. До роботи залучили всіх охочих.

Зі слів Лілії Білецької, смаколики готувати легко. Медово-горіхові батончики – це пожив­ний корисний перекус, який містить велику кількість злаків і мікроелементів.

За основу жінки беруть: підсушені вівсяні пластівці, суміш підсмажених очищених горі­хів, натертий шоколад та розігрітий мед. По можливості додають чорнослив, курагу, фіні­ки, родзинки, інжир, льон і кунжут. Далі все перемішують, формують у великий прямокут­ник і відправляють до морозильної камери на 20 хвилин. Після цього ріжуть порційні батончики, обкачують у какао та пакують. Термін придатності такого батончика – кілька місяців.

До кожного батончика господині кладуть в упаковку побажання: «Че­каємо вас вдома! Бережіть себе! Слава Україні!», в та­кий спосіб підтримуючи вій­ськових.

– Я хочу допомогти україн­ським військовим, які ризикуючи власним життям, ви­борюють наше майбутнє, майбутнє України, – каже пані Лілія. – Поки вони охо­роняють нас зі зброєю, ми дбаємо про них у свій уні­кальний спосіб: виготовляє­мо енергетичні батончики. Найважливіше, що ми роби­мо це, аби наблизити пере­можний для України день. Ми хочемо, щоб бійці відчу­вали, що про них думають, щоб мали за по­треби чим перекусити, бо ситими будуть краще воювати.

Жінки та дівчата працюють без вихідних. Енергетичні батончики відправляють українським військовим на передову через волон­терів разом з іншою допомогою.

У селі волонтери також організували збір воскових і парафінових свічок та порожніх банок з-під консервів. Це потрібно для виго­товлення окопних свічок. Можливо, невдовзі займуться і їх виготовленням, а поки що пе­редають волонтерам, які виготовляють в Сокалі.

Любов ЗАБЛОЦЬКА.

Фото надала Лілія Білецька.