Головна Листи Жителів Борятина стурбовані тим, що в населеному пункті за останні роки «вибились»...

Жителів Борятина стурбовані тим, що в населеному пункті за останні роки «вибились» дороги

Для жителів Борятина, їхнє село найкраще, бо тут виросли та живуть разом з родинами. Вони стурбовані тим, що в населеному пункті за останні роки «вибились» дороги. Навіть біля кладовища, яке за 300 метрів від церкви, вибоїна на вибоїні. Місцевий активіст Остап Сидоряк не раз звертався до сільського голови та районної влади відремонтувати цей відтинок. Однак, як кажуть, віз і нині там.

Голова Сокальської районної ради Микола Пасько та його заступник Василь Бойко виїхали у с. Борятин, щоб побачити в якому стані ця дорога й допомогти громаді вирішити наболіле питання. Вони зустрілися з Острівським сільським головою й секретарем – Іваном Дидаком і Галиною Михалюк, місцевими фермерами – Мирославом Шумилом, Михайлом Богуном, Богданом Сало. Останні просили відремонтувати дороги по вулиці Зелена та між Добрячином та Борятином, яка напряму з’єднує два села і виходить на Р15 (ЧервоноградКовель). Це п’ять кілометрів. Якщо ж їхати в Борятин через Червоноград та Острів, виходить втричі довше. Крім того, цією дорогою користуються фермери, їхні поля по обидва боки. Раніше, за словами Мирослава Шумила, фермери збиралися разом і купували щебень, замовляли грейдер, щоб порівняти дорогу. Тепер з сільгоспвиробників знімають ПДВ, тож вони не мають змоги допомогти. Торік, коли ремонтували дорогу СокальЧервоноград, тут зробили об’їзну на Р15. Від великої кількості транспорту вона ще більше розбилася.

Нині тут важко проїхати не тільки легковому авто, але й сільськогосподарській техніці. Фермери сплачують податки до місцевої казни і хотіли, щоб їхні гроші йшли на ремонт доріг, соціальних закладів, бо болить душа за село, де живуть і працюють. Просили відремонтувати дорогу з Борятина до Добрячина і готові співфінансувати.
Проте громадський активіст Остап Сидоряк настоював, спершу відремонтувати дорогу по вулиці Миру та біля цвинтаря, щоб не «трусити» небіжчиків по ямах, та як належить віддати їм останню шану. Острівський сільський голова Іван Дидак з обуренням сказав, що через пана Сидоряка ремонт вулиці Миру був призупинений. На що сільський активіст заперечив, що це його вина, бо сільський голова своєчасно не подав усіх документів у 2013 році… Як з’ясувалося, в 2012ому Остап Сидоряк звертався на «гарячу лінію» в Кабінет Міністрів, щоб виділили кошти на ремонт вищезгаданої вулиці. І таки виділили 205085 гривень субвенції з Державного бюджету. Однак, дорога не була відремонтована повністю, а лише 184 метри, бо «завдяки» сільському голові Іванові Дидаку 143604,94 грн. повернулися до бюджету.
Між присутніми виникла жвава дискусія, яку зупинив голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Він наголосив, що дорога по вулиці Зеленій належить сільській громаді, тож сільський голова разом з депутатами мають спершу це питання обговорити на сесії сільської ради. Лише після того їм потрібно звернутися за допомогою до районної влади. На Сокальщині торік діяла програма «Дороги Сокальщини», в рамках якої відремонтовано чимало аварійних доріг. Поки що ще не визначений принцип її фінансування на 2018 рік, бо незавершені кілька об’єктів, зокрема, відтинок дороги у Тартакові.

М. Пасько просив сільського голову подати заявку про виділення коштів на ремонт дороги ДобрячинБорятин до районної ради та виготовити проектнокошторисну документацію, щоб знати скільки потрібно на це коштів, та чи можна її включити до вищезгаданої районної програми.

Сільський голова Іван Дидак повідомив, що в цьому році Острівська сільська рада планує відремонтувати вулицю Миру, зокрема, відтинок аварійної дороги від церкви до цвинтаря. Чекають весни, щоб приступити до роботи. До того ж Острівська сільська рада перевиконала бюджет, і має фінансовий ресурс, щоб відремонтувати дорогу й по вул. Зеленій.

Сподіваємося, що в сільського голови слово не розходиться з ділом і він дотримає обіцянки перед керівниками району, фермерами та мешканцями села.

Любов ЗАБЛОЦЬКА.
Фото автора.