Головна Листи «ЗНАВ Я, ЗНАВ І БОГ» – це назва книги греко-католицького священика о....

«ЗНАВ Я, ЗНАВ І БОГ» – це назва книги греко-католицького священика о. Мирослава Медведя

«ЗНАВ Я, ЗНАВ І БОГ»
Це назва книги греко-католицького священика о. Мирослава Медведя, в якій розкривається повне пригод життя української людини на переломі епох: від безбожного тоталітарного СРСР – до незалежної України; від ХХ – до ХХІ століття; від села Сілець на Львівщині, де народився і навчався в радянській школі хлопець – до служіння в українських парафіях на півдні Іспанії в наші дні.

Основні сюжети книги присвячені незабутній пригоді о. Мирослава, коли він ще був моряком. 24 жовтня 1985 року 24річний Мирослав Медвідь стрибнув у Міссісіпі з борта судна «Маршал Конєв» і потрапив у руки американської берегової охорони. Однак адміністрація Рейґана вирішила, що підстав залишати його у США немає, і повернула втікача на корабель.

Знаючи, що чекало його вдома, Мирослав знову кинувся у воду, де його порубало судновим гвинтом. Після того, як моряки витягли Мирослава з води, він розрізав собі вени. Однак його вдалось урятувати.

Після повернення до Радянського Союзу на Мирослава було вчинено страшний психічний тиск, плюс допити в КДБ. Його посадили до божевільні й намагалися примусити зректися ворожих поглядів щодо СРСР. Та це не зламало українця.
Мирослав Медвідь впевнений, що те, що він вижив – це є таїна Божого промислу, незбагненна досі – і його близьким, і йому. Бо не ми керуємо собою і своїм життям, а Той, Хто світ сотворив і кожного з нас.

У 1985 році мотивацією і метою його відчайдушного і небезпечного кроку було велике бажання стати священиком, служити Богові й українському народові, молитися за його визволення з московського рабства; за його, народу, і своє власне спасіння у вічності.

Він ставив свободу навіть вище за саме життя, бо те й друге – дари Божі…
Після здобуття Україною незалежності, Мирослав Медвідь вступив до духовної семінарії, був парафіяльним священиком у Сокалі, у селах району, а тепер в українських парафіях на півдні Іспанії.

Нещодавно о. Мирослав побував у музеї «Людина. Земля. Всесвіт», зустрічався з митцем Анатолієм Покотюком, адже музей і автора книги поєднують давні дружні і теплі стосунки. Він подарував Анатолію Покотюку свою книгу з дарчим написом «на добрий спогад про моє життя і мою творчість, музею, до якого маю причетність».

Анатолій Покотюк подарував отцю Мирославу книгу «Коріння Шевченкового роду» з автографом автора Миколи Лисенка (праправнука
Тараса Шевченка за братом Йосипом).

Підготувала Наталія ПОКОТЮК,•старший науковий працівник музею «Людина. Земля. Всесвіт».