Головна Освіта КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ

КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ

У дитячій дошкільній установі №7 м. Сокаль 11 серпня відбулося музичнорозважальне шоу «Ми славні діти козацького роду», приурочене Дню Незалежності. Вихованці вишикувалися на подвір’ї. Радували око вишукані барви вишитих сорочок, синьожовта символіка, червоні маки та волошки, вплетені в віночки маленьких україночок.

Вихователь-методист Мирослава Войтко та музичний керівник Інга Михайлова повідомили малятам, що незабаром наша держава святкуватиме День Незалежності, та спитали чи знають вони символи України?! Хлопчики й дівчата гуртом назвали тризуб, прапор, гімн, червону калину. Ведучі розповідали, що значить кожен з цих символів, запропонувавши скласти їх з цеглинок LEGO, які знайшли широке застосування в усьому світі, а в останні роки широко застосовується при вирішенні психологопедагогічних завдань і в нашій країні.

– Дитячі садочки №7 та №9 – єдині на Сокальщині, що беруть участь у проекті «Сприяння освіті», відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation (Королівства Данія), і уже другий рік працюють, використовуючи LEGO у навчальновиховному процесі, – сказала методист райметодкабінету відділу освіти Ірина Шукатка. Відтак кожне заняття, свято, розвага, не обходяться без них. Діти з радістю ходять в садочок, бо їм тут цікаво, з малку вчаться щось творити.

Хлопчики та дівчатка по групах легко, наче граючись, складали композиції, які підносили на столик з написом «Україна». Між іграми дітвора виконувала музичноритмічні вправи та танцювала з жовтосиніми стрічками та прапорцями, хлопчикикозаки з шаблями, складали композиції з живих квітів та калини, співали українські пісні. Весело і завзято складали оборонну вежу з цеглинок LEGO для естафети «Чия башта найвища?». А потім викладали їх, на виготовленій з тканини жовтосиній карті України. У діток не сходили з обличчя усмішки, вони відчували себе щасливими. Раділа за них і куратор проекту «Сприяння освіті» Надія Фігурська зі Львова, яка зазначила, що мета Фонду і цього проекту є навчати, розвивати, надихати творців майбутнього. Вона приємно вражена талановитими вихователями, які зуміли зацікавити дітей дошкільного віку: ті складали цеглинки LEGO, між тим були таночки, та ігри, відповідно діти не втомлювалися, із захопленням будували символи України. Тим самим показали свої знання й те, що люблять свою Батьківщину, її обереги, знають її символи. І це радує.

Завідувач дитячої дошкільної установи №7 Оксана Пех додала: «Дошкільне дитинство це вік гри. Малюк в грі не тільки пізнає світ, а й висловлює до нього своє ставлення. Гра в LEGO ефективно сприяє розвиткові дітей, дає можливість творити самому. Маленький набір будівельних елементів відкриває дитині новий світ. Маніпулюючи з елементами LEGO, дитина вчиться добра, творчості, радості, відкриває щось нове для себе. Сьогодні наші вихованці ознайомилися з державними та національними символами та оберегами. Про них мають знати ще змалку.

Ведучі подякували дівчаткам і хлопчикам за активну роботу під час розважального шоу та наголосили, що вони мають завжди пам’ятати про країну, в якій живуть, про мову, про любов до рідного краю, шанобливо ставитись до національних та державних символів, гордитися за красу і велич Батьківщини.
Завершилося свято конкурсом малюнку «Моя Україна». Діти дали волю своїй фантазії. Враз на асфальті з’явились сонечко, квіточки, суцвіття калини, прапор, тризуб, голуби, веселка та слово МИР. Хоч вони ще маленькі, але хочуть, щоб Україна їхній рідний дім, процвітала, а над усіма нами світило сонечко та був спокій на землі…

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.