Головна Життя «НОВЕ ЖИТТЯ» МЕДЗАКЛАДІВ У ДВІРЦЯХ

«НОВЕ ЖИТТЯ» МЕДЗАКЛАДІВ У ДВІРЦЯХ

Вирішення задачі наближення якісної медичної допомоги жителям села є вкрай актуальною. Одне з головних завдань створення належних умов для роботи медичного персоналу амбулаторії загальної практики сімейної медицини, профілактики та лікування жителів села.

Для громади Двірцівської сільської ради цей день став урочистим та святковим, а ще знаковим напередодні 26ої річниці Незалежності. Адже 21 серпня відкрито нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Цьогоріч у обласному конкурсі мікропроектів Сокальський район переміг у 54, 16 з яких по охороні здоров’я, в тому числі Двірцівська амбулаторія.

Ремонт приміщення включив у себе комплекс ремонтнобудівельних робіт, який передбачив заміну, відновлення та модернізацію за вимогами планування медичного закладу. Тут функціонують кабінети сімейного лікаря, денного стаціонару, оглядовий, стоматологічний та маніпуляційний. Передбачається, що Двірцівська амбулаторія обслуговуватиме дві тисячі жителів. Первинну медичну допомогу надаватимуть 13 штатних працівників. Серед них головний лікартерапевт Оксана Палюх, лікарстоматолог Руслан Гладкий, середній медперсонал Василина Филипів, Оксана Білецька, Галина Батючок, санітарка Галина Бузько.
На якісну злагоджену роботу оновленого медичного закладу та запровадження сімейної медицини мешканці с. Двірці та прилеглих сіл покладають великі сподівання. Незалежно від того, чи медична установа діє в обласному, районному центрі чи селі, лікарські послуги мають бути однаково якісними та надаватись в належних умовах.

На урочисте відкриття медичного закладу завітали народний депутат України Олег Мусій, голова районної ради Микола Пасько, голова районної державної адміністрації Роман Токай, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, голов ний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед.
Двірцівський сільський голова Надія Стрілець надала право перерізати стрічку народному депутату України Олегу Мусію, голові районної ради Миколі Паську, голові районної державної адміністрації Роману Токаю.

Священики Павло Івасейко та Петро Івасейко освятили приміщення амбулаторії та благословили її працівників та всю громаду села.

Гості у вітальних промовах привітали присутніх з такою важливою подією, побажали міцного здоров’я, гарної роботи закладу, а громаді – побільше відкриттів таких соціальних об’єктів.

Сільський голова Надія Стрілець розповіла, що початок цих робіт був покладений ще у 2013 році. Разом з тодішнім депутатом обласної ради Ганною Костюк писали перший мікропроект. Вдруге участь у конкурсі мікропроектів взяли вже за підтримки Сергія Касяна.Особливу подяку сільський голова висловила головному лікареві ЦРЛ Роману Шведу.
Голова Сокальської РДА Роман Токай у привітанні зазначив: “знаковим є те, що напередодні Дня прапора та Дня незалежності відкривається ця амбулаторія”. Побажав її працівникам світлого розуму та твердої руки.

Народний депутат України Олег Мусій говорив про реформи, в тому числі і медичну: “Ми багато чуємо про так звані реформи. Але від слів про реформи потім є дії та результати. І ось сьогодні ми бачимо результат справжню реформу. Глибоко переконаний, якщо ми далі будемо йти таким шляхом, то амбулаторії лікування перетворяться в доми здоров’я. Бо якраз на сімейному лікареві та первинній ланці лежить найголовніше завдання зберегти здоров’я”.

Сергій Касян передав вітання від Львівської обласної ради, яка фінансово підтримала ініціативу громади та керівництва Сокальської лікарні у створенні амбулаторії. Він нагадав про не легкі кроки, завдяки яким сьогодні маємо результат. Першим була обласна субвенція у сумі 224 тис. грн., другим – перемога у конкурсі мікропроектів та суму 300 тис. грн. Додатково районна рада виділила ще 130 тис. грн. на придбання медичного обладнання.

С. Касян привітав з хорошим початком і побажав щасливої роботи.

Слова подяки лунали і від головного лікаря Сокальської ЦРЛ Романа Шведа: “Радісно спостерігати за отриманим результатом. Адже ця амбулаторія є запорукою підтримки розвитку села”.

Голова районної ради Микола Пасько наголосив, що “це яскравий приклад того, як разом можна досягати результатів і робити добру справу”.

Ще однією приємною подією цього дня для жителів Мурованської сільської ради стало урочисте відкриття ФАПу після капітального ремонту.

Мурованська сільська рада взяла участь у Проекті ЄС/ПРООН «Інноваційне енергозбереженння у ФАПі с. Муроване” (утеплення фасаду, влаштування підлоги з утепленням, заміна вікон та дверей, ремонт електросистеми). Цей проект фінансувався Європейським Союзом та співфінансувався Програмою розвитку ООН, Сокальською районною радою та райдержадміністрацією, Мурованською сільською радою та ОГ “Мурованська перспектива”. Загальна вартість проекту 475735 грн.

Успіх активних жителів села Муроване – це чудовий приклад вдалої співпраці, згуртованості, наполегливості та ефективного партнерства з органами влади, що є обов’язковою умовою для відродження українських сіл.

Освятили приміщення місцевий священик Григорій Кот та настоятель храму с. Себечів Микола Шульган, які подякували усім, хто дав нове життя ФАПу, і поблагословили медпрацівників на добру справу.

У відкритті медичного закладу взяли участь народний депутат України Олег Мусій, голова районної державної адміністрації Роман Токай, голова районної ради Микола Пасько, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян та головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед, головний лікар Белзької лікарні Ігор Кошовський та сільський голова Іван Василишин, депутатський корпус.

Присутні здивовані побаченим, бо ще декілька місяців тому приміщення було в поганому стані. Нині ж у кімнатах для прийому хворих та для маніпуляцій й проведення щеплень все сяяло чистотою і пахло свіжістю. Та найбільше раділи цьому завідувач фельдшерськоакушерського пункту та санітарка.
З успішним завершенням проекту громаду вітали гості.
Микола Пасько зазначив, що до реалізації цього проекту йшли декілька років. Він подякував за плідну працю в свій час депутатам районної ради Володимиру Чубу, Олегу Кожушку, а також особливо підряднику Олегу Слободяну, котрий деякі роботи виконував за власний кошт.

Олег Мусій: Тепер маєте можливість в себе, в рідному селі, зможете отримувати медичну допомогу в комфортних умовах.
Р. Токай підкреслив, що це знаковий день, особливо напередодні Дня незалежності. “Наша незалежність буде укріплюватися такими подіями, коли громада спільно з владою та іншими організаціями згуртовується та спільно роблять на роки”.

Роман Швед вдячний усім, хто допоміг відкрити оновлений ФАП, який був у поганому стані. Тепер ця медична установа працюватиме на благо жителів. «Відкриття комфортного фельдшерськоакушерського пункту – це ще один крок у наближенні населення до отримання доступних якісних медичних послуг», – зазначив він.

Мурованський сільський голова Іван Василишин також подякував усім, хто долучився до доброї справи, і побажав, щоб люди були здоровими, а у ФАП частіше приходили за порадою чи консультацією, ніж лікуватись, щоб завідувач фельдшерськоакушерського пункту Юлія Левицька та санітарка Уляна Пилюк стояли лише на сторожі здоров’я селян.
У виступах пролунали слова подяки всім причетним до цього чарівного перетворення старенького приміщення в сучасну, розкішну та респектабельну домівкулікарню, яка і обладнання має, і спеціалістів фахових та кмітливих. Приємно, що медичні заклади на селі отримали «нове життя», і селяни матимуть куди звертатися за допомогою. Адже для сіл, віддалених від райцентру, це дуже важливо. Тепер у нову амбулаторію та відремонтований ФАП, де є всі умови, можна скеровувати вузьких спеціалістів для огляду і виявлення захворювання на ранніх стадіях.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.