Головна Освіта Професійний розвиток педагогів Сокальщини: перезавантаження

Професійний розвиток педагогів Сокальщини: перезавантаження

Для надання методичних консультацій, планування роботи з професійного розвитку педагогів, об’єднання педагогів у професійні спільноти для навчання та спілкування, методкабінетом, мотивації педагогів до професійного росту у серпнівересні 2019 року організовується серпневий марафон «Професійний розвиток педагогів Сокальщини: перезавантаження».

27 серпня, в рамках серпневого марафону «Професійний розвиток педагогів Сокальщини: перезавантаження» відбулося три (не) конференції для педагогів лідерів професійного розвитку (програми додаються). Заходи організовував Сокальський районний методкабінет (завідувач Галина Гібляк).

Метою події було визначити пріоритетні професійного розвитку, створити професійні спільноти відповідального вчительства, мотивувати педагогів до творчості, самоосвіти.

У заході взяли участь голова районної ради Микола Пасько та директор КУ ЦОЗО Микола Мисак. Вони оцінили зроблену роботу щодо розвитку галузі у минулому навчальному році, задекларували нові проекти, пріоритетні напрямки фінансової та матеріальнотехнічної підтримки закладів освіти надалі, висловили підтримку всім освітянам щодо впровадження реформ на Сокальщині, привітали педагогів з новим навчальним роком.

Зокрема, очільник районної ради М. Пасько зазначив, що «як представник засновника, бачить основним завданням достатнє матеріальнотехнічне забезпечення шкіл та сприяння в організації роботи. Цього року вперше застосували формулу самостійного управління і прийняття фінансового рішення у школах, в частині розподілу призначення коштів, які залишились від економії державної субвенції. В кожній школі самостійно колективи приймали рішення куди ці кошти спрямовувати», а ще додав: «Принципові зміни, які зараз відбуваються в освіті, ініційовані були і засновником, і ЦОЗО з перенесенням центру управління, в тому числі фінансами, безпосередньо в школи».

В рамках (не) конференцій відбулися презентації кращих практик та досвідів закладів освіти щодо реалізації інноваційних проектів. Сокальська ЗШ №4 презентувала п’ять проектів «Ми – будівничі свого міста (екопроект+ освітній проект «Відкривай Україну»), «Впровадження STEMосвіти в новий освітній простір», «ETwinning – шлях до Європи», «Змінимо Україну разом!!!», «Нам – 30». Також проведені творчі інтерактивні презентації кращих практик та проектів, реалізованих Сокальською МАН («Науководослідна робота: компетентнісний потенціал та самовизначення старшокласників», Сокальською ЗШ ІІІІ ст. №5 («Нealthy schools: заради здорових і радісних школярів»: нові можливості для школи»), Сокальським ліцеєм №1 ім. Олега Романіва («Пошуководослідницька діяльність в школі: компетентнісний потенціал» (Сокальський ліцей №1), Сокальським ліцеєм №3 («Формування європейських демократичних цінностей через проектну діяльність (DOCCU, Шкільний євро клуб»).

ЧИ ПРОСТО НАЗВАТИ ШКОЛИ?

Під час другої сесії учасники події взяли участь у мотиваційних тренінгах, які провели методисти Сокальського районного методкабінету та психологи: «Академічна доброчесність або як створити позитивний «оціночний клімат» у школі» (Галина Гібляк), «Новий український правопис: 7 найцікавіших змін» (Любов Плюхін), («Прийми рішення. Навчання для знання чи навчання для життя?» (Олеся Білик), «Виклики сьогодення. Національнопатріотичне виховання» (Галина та Євген Матвіїви), «Цінності сучасної особистості як орієнтири формування життєвої компетентності» (Оксана Рябова), «Психологічна готовність учителя до роботи з дітьми з особливими потребами» (Оксана Джуріч, Сокальський ІРЦ), «Як не згоріти на роботі» (Наталя Якимюк, Сокальська ЗШ №2.

Під час «Корисної перерви» педагоги стали учасниками творчих майстеркласів від майстрів Марії Бобешко, Олександри Стецюк, Ольги Ровецької (Сокальський БДЮТ), Анни Пащук (Сокальська СЮТ), Ігоря Джоголи (Жвирківська ЗШ ІІІІ ст.), Ольги Владичко (Сокальський ліцей №1).

Директор Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №4 Наталія Драган, яка організувала весь колектив та створила сприятливі умови для події, також провела екскурсіїспостереження за роботою першого інклюзивного табору «Територія щасливих»
У Сокальському ліцеї №3 в цей час відбувалася (не) конференція для учителів початкових класів «НУШ в дії: сучасним дітям – сучасний підхід» (організаторметодист Анжела Кулик). Учителі взяли участь у 12 майстеркласах від досвідчених тренерів першопрохідців НУШ (Ваник З. П., Гонтарик Є. Я., Скок С. Б., Свистун Г. В., Богун О. М.) та кураторам творчих майстерок (Мигаль Н. Б., Борис О. І., Ковалишин С. М.).

Паралельно більше ста педагогів дошкільних установ були учасниками мотиваційної (не) конференція для педагогів дошкілля «PlatforM– Платформа Методична», яку організували методисти Ірина Шукатка та Марія Тимошик у Сокальській МАН. Гості взяли участь у методичному діалогу «Методичний дайджест: нові напрямки у розвитку дошкільної освіти» та творчих майстеркласах для кращих педагогів дошкілля Сокальщини.

Новий формат заходу, неординарні та сучасні спікери лідери, актуальні освітянські теми, творча та невимушена атмосфера, вкладені зусилля та натхнення організаторів – все це відбулося для того, щоб мотивувати кожного учасника ставати лідером освітніх змін, зацікавитися новими трендами в освіті, змінювати освітнє середовище, сформувати ефективну траєкторію професійного розвитку, бути готовими впроваджувати новітні ідеї та практики, активізувати проектну діяльність, працювати для іміджу закладу, благополуччя та розвитку дітей.

Галина ГІБЛЯК, завідувач Сокальського районного методичного кабінету.