Головна Свято На «ГУТА-FEST» все було файно…

На «ГУТА-FEST» все було файно…

У с. Гута 19 серпня відбувся вже третій міжнародний фестиваль кухні «ГутаFest». Його мета – пропаганда, хоча і не великої, але такої красивої частинки Сокальщини, де краєвиди захоплюють дух. Ініціатором міжнародного фестивалю виступили Савчинська сільська рада (голова Василь Калька) та Асоціація рад Сокальщини (виконавчий директор Віктор Притулко). До організації фестивалю також долучились відділ з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА та Сокальський районний народний дім. Підготовка до нього тривала декілька місяців. Він проводиться за підтримки районної ради та райдержадміністрації.
У фестивалі, з метою промоції кулінарних традицій, взяли також участь гості з Польщі: бурмістр Дрогичина Войцех Божим, віцестароста Остроленського повіту Кжиштоф Паржиховський, голова комісії з питань бюджету Станіслав Ліпка, делегація гміни Щебжешин.

Розпочався фестиваль із молитви та благословіння о. Іван Макара. Учасників та гостей привітали голова районної ради Микола Пасько, виконавчий директор Асоціації рад Сокальщини Віктор Притулко, Савчинський сільський голова Василь Калька. Участь у заході також взяли керівник апарату Сокальської РДА Віра Левандовська, Сокальський міський голова Вадим Кондратюк, керівники місцевого самоврядування району.

У вітальному слові Микола Пасько звернувся до громади села: «Ми приїхали, як то кажуть, з не порожніми руками. Хочу запевнити, що цього року в Гуті буде зроблена дорога в асфальті. Два роки тому Сокальська громада перемогла в міжнародному проекті «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) та Сокальському у поєднанні з промоцією екологічних проектів». У районі буде відремонтовано три комунальні дороги за кошти Євросоюзу.

І ми починаємо з Гути». Очільник районної ради подякував гостям з Польщі за підтримку: «в ці хвилини дуже важливо, що коли маємо агресію зі Сходу, мати друзів зі Заходу», а усім присутнім побажав гарної забави.

Господар свята сільський голова Василь Калька подякував польським партнерам, висловив сподівання що і в подальшому співпраця буде плідною та результативною на користь громади. Та, як годиться за українськими традиціями, вручив партнерам коровай.

У відповідь наші західні сусіди відзначили, що співпраця є уже впродовж багатьох років, але це було більш офіційно. А за останній час вдалося побачити Україну трохи з іншої сторони. Віцестароста Остроленського повіту Кжиштоф Паржиховський зауважив: «Дуже важливо, що люди мають нагоду ділитися своєю культурою та традицією, таким чином зберігаючи та передаючи її наступним поколінням».
Символічно зв’язавши кінців прапорів обох держав розпочалась офіційна частина заходу.

Фестиваль тривав у національному стилі на околиці села Гута і мав декілька локацій, головною з яких була кулінарна – столи з національними стравами. Гості мали можливість скуштувати найсмачніші страви традиційної української кухні та польські смаколики, придбати різноманітні цікаві товари, поспілкуватися з гостями зза кордону та побачити ще багато цікавого з насиченої програми.

Ще більшої урочистості заходу надав народний аматорський духовий оркестр Сокальського РНД (керівник Петро Криштоф), а концертну програму підготували аматори художньої самодіяльності району. Це, зокрема, колектив Сокальської районної асоціації людей з інвалідністю; Назарій Куртяник та Христина Брезіцька; вокальний ансамбль Народного дому с. Варяж (кер. Василь Світальський); фольклорний колектив «Живиця» Народного дому с. Карів (кер. Максим Брезовський); народний вокальний ансамбль «Гармонія» Народного дому с. Завишень (кер. Олег Федюк); Богдан Кінах та Василь Гаврилюк; самодіяльний ансамбль «Яворина» м. Сокаль; фольклорні колективи Народних домів с. Зубків (кер. Марія Грицай) та с. Опільсько (кер. Оксана Стасюк); народний ансамбль пісні і музики «Заспів» Сокальського РНД (кер. Богдан Кійко); танцювальний колектив НД с. Гута (кер. Ольга Гасюк); народний вокальний ансамбль «Берегиня» Сокальського РНД (кер. Марія Найдюк); солістка Народного дому с. Гута Софія Кузняк.

Народні пісні, танцювальні номери, жартівливі виступи робили атмосферу незабутньою. Були й спортивні змагання Завершилося свято дискотекою.

Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.