Головна Освіта Саме таким, гармонійним, був День учителя в Сокалі

Саме таким, гармонійним, був День учителя в Сокалі

У  РИТМІ ВАЛЬСУ МЕЛАНХОЛІЙНОГО

На широких просторах і думкам вільно.

О. Кобилянська.

«Меланхолійний вальс» Ольги Кобилянської – це більше, ніж но­вела, це епоха новітніх жінок, що бажають реалізувати себе як мист­кині, естетки, незалежні особистості.

«Меланхолійний вальс» – це не про смуток чи самоту! Навпаки! Це про гармонію в людях, у їхніх почут­тях, у ставленні до себе, до світу.

Саме таким, гармонійним, був День учителя в Сокалі. День у рит­мі вальсу, де все злагоджено й ве­лично, де в кожного своя надважлива місія, де той, хто веде, і той, хто робить перші кроки, – одне ціле та індивідуальна неповторність водночас. Таким я побачила сучас­не вчительство – цікавим і неорди­нарним.

Ми, учительки, ввечері – чарівни­ці на своїх кухнях, а зранку 6 жов­тня – креативні «менеджерки», які переконують, що їхні ласощі най­смачніші (це правда, до речі), що їхня локація найцікавіша (і тут брехні нема). Того дня було, зда­ється, все – від розфарбовування медових пряників до малюнків на тілі, від створення листівок до кар­тин художників, від спілкування бі­ля оригінальних фотозон до про­фесійних фотосесій… А ще, не повірите, – літературні передба­чення майбутнього – мирного та щасливого, сподіваюсь. І все – «з Україною в серці», все – «слава ЗСУ», бо дійство було благодійним, бо переможемо лише тоді, коли будемо жити повноцінно, працюва­ти натхненно, підтримувати ЗА­ХИСНИКІВ і словом, і ділом.

Очікую дефіле – найцікавішої, на мою думку, частини заходу, де можна було ненадовго залишити свою епоху й зануритися в минув­шину, знайти в історії чи в літера­турі людину й перевтілитися в неї. Я з колежанками також вийду на подіум. Ми тримаємо інтригу до останньої миті, бо ми з самого «Ме­ланхолійного вальсу», де і загадки, і таємниці, де обірвана струна здат­на обірвати світ.

Свято починається. Двері відчи­няються і… велично ступає Богдан Хмельницький, чарівно співає Ма­руся Чурай, палко обіймає свого Петра Наталка Полтавка, танцю­ють львівські батяри, пророкує правду Кассандра, невтомно шукає тіні забутих предків Марічка, кроку­ють козаки, несе свою службу пес Патрон, Одарка звідусіль виглядає Карася, усміхається до присутніх Солоха, пишається кавалером Голохвастовим Проня Прокопівна, а потім звучить Шопен, витончена й мудра Ольга Кобилянська (Ольга Дзядик) розповідає про себе і про нас, дівчат із «Меланхолійного вальсу». Три світи, три долі, три нестереотипні особистості: художниця Ганна (Любов Уманська), учи­телька Марта (Галина Войто­вич), музикантка Софія (Вікторія Монянчин) – гордо несуть звання неза­лежних, освічених ураїнок-інтелек­туалок, може, не ідеальних, але справжніх.

День закінчився, а музика зали­шилася. Особливий післясмак переслідує почуття. Загострилося відчуття важливості вчительської праці (і не лише в класі). «Меланхо­лійний вальс» не відпускає донині, розбурхує уяву й бажання бути не­повторною, вільною… і щоб зав­жди «на широких просторах».

 

Любов УМАНСЬКА,
учитель української мови та літератури Сокальської ЗШ І-ІІІ ступенів №5.