Головна Освіта СЛУХАЧІ СОКАЛЬСЬКОЇ МАН – МАЙБУТНЯ ЕЛІТА НАЦІЇ

СЛУХАЧІ СОКАЛЬСЬКОЇ МАН – МАЙБУТНЯ ЕЛІТА НАЦІЇ

Урочиста академія з нагоди завершення навчального року у Сокальській малій академії наук, яка є візитною карткою Сокальщини, відбулася в Народному домі. У святковій залі зібрались випускники, переможці різноманітних конкурсів, турнірів, олімпіад, їхні наукові керівники, педагоги, керівники району, батьки. Священик храму св. ап. Петра і Павла Ярослав Валюх благословив присутніх, наголосив, що в Малій академії наук виростає талановита молодь, бо зерна науки і знань впали в благодатну землю і ростуть, розквітають відмінними успіхами, множаться дослідженнями та майбутніми відкриттями майбутніх будівничих нашої України.

Директор навчального закладу Світлана Мусій підкреслила, що Сокальська МАН є структурною складовою системи позашкільної освіти району, що сприяє виявленню інтелектуально обдарованої молоді, розвитку її здібностей і обдарувань, а також самовизначенню та реалізації особистості засобами залучення до пошукової, експериментальної, дослідницької роботи в різних галузях.

Вона наголосила, що в 20172018 роках в МАН працювали 18 педпрацівників, 19 творчих об’єднань, 26 груп, які охопили понад 400 дітей з 22 шкіл району. Завдяки старанням педагогів 76 слухачів МАН здобули призові місця на районному етапі, 18 – на обласному, 3 – на Всеукраїнському етапі конкурсузахисту науководослідницьких робіт. Загалом манівцями у цьому році здобуто понад 200 призових місць у різноманітних конкурсах і турнірах. Золотими літерами впишуться в історію МАН імена тих креативних школярів, яким довелося відстоювати честь не тільки Сокальщини, а й Львівщини на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсузахисту науководослідницьких робіт в Києві. Це Анастасія Воробей, Марія Войтович, Лілія Кірик, Юлія Мусій. Зокрема, абсолютним переможцем в секції фольклористика стала Анастасія Воробей. Два призових місця здобула Юлія Мусій. За три роки навчання вона виборола п’ять призових місць на всеукраїнському рівні. Дівчата нагороджені дипломами Міністерства освіти і науки та НЦ МАН України, додаткові бали до ЗНО з базових дисциплін та стипендію Президента.

Призерами обласного етапу стали: Дарина Бойко, Тарас Кулявець, Вікторія Пономаренко, Аліна Стасюк, Юлія Павлик, Ігор Пакулець, Надія Пасічник, Христина Петринка, Юлія Семенюк, Оксана Солецька.

Право виступати на Міжнародній учнівській науковопрактичній конференції «Україна очима молодих» здобув Павло Навроцький. А Анна Чопик здобула друге місце на Всеукраїнській науковопрактичній виставці «Майбутнє України».

Успішно виборювали звання найкращих у різних галузях наукових знань учні Сокальської гімназії, Сокальських ЗШ №№3, 2, 4, 5, Великомостівської, Жвирківської, Хоробрівської, Поторицької, Белзької, Савчинської, Стенятинської ЗШ, школиінтернату, Острівського НВК, Двірцівського НВК. Рекордсменами стали учні, які разом написали дев’ять наукових робіт: Юлiя Мусій – три, Тарас Кулявець, Христина Піховська, Надія Пасічник – по дві.

Успішно працювали в цьому році дев’ятикласники Сокальської гімназії, Жвирківської ЗШ, Сокальської ЗШ №3. Блискуче виступили команди на обласних предметних турнірах: перше місце – фізики, другі – в математиків та в економістів, третє – в правознавців.

Привітав слухачів МАН й Почесний громадянин міста Сокаль, президент благодійного фонду «Майбутнє України. Сокальщина» Юлій Лукомський. Світлана Мусій відзначила його заслуги спеціальною нагородою з написом «Великому благодійнику Юлію Лукомському».

Церемонію нагородження слухачів МАН проводили запрошені гості. Зокрема, Юлій Лукомський вручив грамоти та медалі найкращим, які захищали честь Сокальщини на Всеукраїнському рівні. Це Анастасія Воробей, Юлія Мусій, Лілія Кірик, Марія Войтович, Аннa Чопик.

Юні манівці та педагоги приймали щирі вітання від голови Сокальської районної ради Миколи Паська. Він подякував батькам, які зробили мудрі інвестиції в освіту своїх дітей й наголосив, що кожна перемога – це результат наполегливої праці над собою та плідної співпраці з відповідальними й небайдужими наставниками. Перед випускниками відкриваються великі можливості займатися фундаментальними та прикладними дослідженнями, цікавитися тенденціями у науковому житті й надалі старанно навчатися. Він закликав молодь, в яких світах вона б не була, пам’ятати, що вони – українці, майбутнє нашої держави, і їм будувати Україну.
Головний спеціаліст відділу освіти Сокальської РДА Любов Тот зазначила, що сьогодні нас тут зібрало особливе свято – це свято таланту, інтелекту, молодості Сокальського краю. Вона горда з того, що у нас ростуть такі розумні й обдаровані діти й побажала випускникам знайти, як говорив український філософ Григорій Сковорода, «сродну працю», яка принесе задоволення, насолоду, а тим, хто її буде отримувати, користь. Тільки тоді людина буде щаслива.

«Я гордий, що на Сокальщині стільки талановитих дітей. У випускників МАН – великий потенціал. Вони молоді й креативні, мають неупереджений погляд на речі. Вони – майбутнє нашої науки, і нашої країни в їхніх руках», – сказав заступник голови районної ради Василь Бойко та подякував меценатам, які підтримують обдарованих дітей, заохочують до знань, до праці над собою.
Завідувач Сокальським районним методкабінетом Галина Гібляк подякувала за співпрацю педагогічному колективу МАН та її директору – Світлані Мусій, яка є талановитим педагогом, менеджером, доброю людиною, здатною навколо себе об’єднати творчих людей та меценатів, та побажала колективу – творчого натхнення, щедрих багатих меценатів та успішних випускників.

Голова районної організації Союзу українок Ірина Мандрик побажала випускникам вдалого вибору майбутньої професійної долі та гідно продовжити обрану дорогу в науку, займатися дослідженням свого родоводу, щоб знати своє коріння. Вже втретє з її ініціативи на Сокальщині проводиться конкурс «Мій родовід». Цього року його переможцями стали шестеро слухачів МАН: Руслана Гаган (Сілецька ЗШ ІІІІ ст.), Станіслав Климчук (Волицька ЗШ ІІІІ ст.), Юлія Мусій (Сокальська гімназія), Ольга Голінка (Забузька ЗШ ІІІІ ст.), Яна Кійко (Перетіцька ЗШ ІІІІ ст.), Назарій Мисюта (Забузька ЗШ ІІІІ ст.). Вони отримали грамоти та грошові премії. Упродовж заходу учням Сокальської МАН вручили нагороди за численні перемоги у районних та міжнародних інтелектуальних змаганнях. Грамотами та подяками також були відзначені викладачі МАН, які докладають вагомих зусиль для розвитку обдарованої молоді.

Випускниця Сокальської МАН Надія Пасічник від імені усіх випускників подякувала колективу педагогів Сокальської МАН, що вклали часточку себе в них, терпеливо навчали і допомагали їм дійти до їхньої мети, заохочували не боятися доводити свою точку зору, а також за те, що повірили у них і дозволили захищати честь Сокальщини та наукові роботи у Львові та Києві…

Привітання гостей та вручення нагород перепліталося з музичними дарунками, які створили особливу атмосферу в залі. Прозвучали пісні у виконанні Софії Черняк, Зоряни Олефір, Вероніки Левицької. Додали настрою й хореографічні композиції хореографічного колективу «Гармонія» (керівник Наталія Михайлевич).
На завершення урочистої академії ведучі Роман Кровіцький, Олександра Стрембіцька, Максим Звір та Аліна Стасюк подякували всім, хто допоміг в організації та проведенні свята.

Низький уклін вчителям МАН та закладів освіти району, які не тільки навчають, але й формують справжніх громадян України, прищеплюють життєві принципи, допомагають виробити характер. Вони, як сказала Світлана Мусій, є «тими, хто творить майбутнє України, бо від вихованості й навченості сьогоднішніх учнів залежить те, якою буде наша держава у близькому і далекому майбутньому». Ці діти – майбутня еліта нашої нації.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.