Головна Освіта Сокальські учні взяли в конкурсі-есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток»

Сокальські учні взяли в конкурсі-есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток»

Центр «Розвиток КСВ» та Career Hub за підтримки Міністерства молоді та спорту України організували для учнів 10х класів конкурс есе «Моя майбутня професія: планування і розвиток». Серед основних напрямів діяльності Career Hub: створення карти професій та започаткування кар’єрних занять у школах та ВНЗ; розвиток співпраці молоді та бізнесу («Український пакт заради молоді-2020»); організація мотиваційного проекту для школярів «Моя кар’єра в Україні: погляд дітей». Центр «Розвиток КСВ» об’єднує 40 компаній України.

Автори творчих робіт у жанрі есе повинні були розкрити свої плани та очікування щодо майбутньої професії, перспективи самореалізації та описати внесок, який зроблять своєю працею у розвиток рідної України. Роботи оцінювало компетентне журі, до складу якого входили менеджери з персоналу компаній і вчителі рідної мови. Загалом у конкурсі взяли участь 400 учнів із 31 міста та 11 сіл України. Тішить, що серед переможців – представники нашого району: Тарас Кулявець і сестрички Орися та Уляна Обушки – десятикласники Сокальської гімназії імені Олега Романіва. У своїх есе вони розповіли про професії, які мріють обрати, а також про плани та очікування щодо кар’єрного зростання. Поміркували і про те, як обрана робота покращить і їхнє життя, і країни. Скільки було радості, коли усі троє отримали повідомлення про те, що стали переможцями і запрошуються на фінальний етап до столиці України. До успішної участі в конкурсі гімназистів підготувала вчитель української мови та літератури Оксана Михайлівна Трошина.
31 травня наші юні сокальчани взяли участь у конференції «Майбутнє України: моя кар’єра та внесок», де презентували одноліткам своє бачення омріяної професії та поділилися власними кар’єрними планами. А ще отримали унікальну можливість дізнатися про перше робоче місце та кар’єрний розвиток успішних людей – керівників підприємств, організацій та державних органів влади, серед яких Сергій Черненко, голова правління ПУМБ; Сергій Панов, заступник голови правління УкрСиббанк BNP ParibasGrou; Наталя Тарченко, Генеральний директор DEC Education; Марина Леончук, ведуча «Сніданок з 1+1»; Мустафа Найєм, народний депутат України, журналіст та громадський діяч. Як багато нам кажуть самі тільки прізвища та імена вищезгаданих знаменитостей! У підсумку заходу 60 авторів кращих есе були нагороджені дипломами та запрошені 1 червня провести день із топменеджерами.

15 переможців Всекраїнського конкурсу провели День захисту дітей із відомими представниками бізнесу та державних органів влади. Так, Орися та Уляна Обушки поспілкувалися з найуспішнішим українським дизайнером Лілією Пустовіт, колекція одягу якої користується великою популярністю на європейському ринку. Власний бренд – марка NB Poustovit став результатом співпраці модельєра і тканинної компанії Nota Bene. До речі, саме завдяки Лілії Пустовіт з’явився український Тиждень моди – Ukrainian Fashion Week.

Майбутній програміст Тарас Кулявець мав зустріч із Генеральним директором «Майкрософт Україна» Надією Васильєвою, яка вже двадцять років успішно працює у галузі продажів, маркетингу і стратегічного планування на низці керівних посад у провідних українських та міжнародних компаніях. До приходу в «Microsoft» у 2012 р. Надія обіймала посаду генерального директора компанії «Amway Україна» та керувала командою із понад 300 співробітників. Під її керівництвом представництво Amway в Україні було визнане найбільш ефективним, продемонструвавши найвищий рівень продажів за рік серед 26 європейських країн. З успішними десятикласниками зустрілася також міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Сподіваємось, що корисна інформація, здобута під час дводенних мотиваційних заходів, стане десятикласникампереможцям у нагоді під час здобуття майбутньої професії та планування кар‘єри. Приємно, що є в Україні небайдужі люди, які дбають про найважливіше капіталовкладення – справжніх майбутніх фахівців. Віримо, саме такими спеціалістами через якийсь десяток років обов’язково стануть Орися та Уляна Обушки, Тарас Кулявець.

Галина ТИМЧИШИН, заступник директора Сокальської гімназії імені Олега Романіва.