Головна Освіта Учнів з Сокаля запрошують у вищі навчальні заклади Польщі

Учнів з Сокаля запрошують у вищі навчальні заклади Польщі

28 лютого Сокальщину відвідала польська делегація із Замойського повіту, у складі директора школи №2 імені доктора Клюковського міста Щебжешин Агати Йонас та представника школи з міста Звежинець Агнешки Балички, на чолі із старостою Замойського повіту Станіславом Гречком. Мета їхнього перебування на Сокальщині – запросити старшокласників сокальських шкіл здобувати середню спеціальну, а також і вищу освіту в Польщі.

Спочатку іноземні гості відвідали Сокальську районну раду, де зустрілись із головою Миколою Паськом, заступником голови райради Василем Бойком, керуючою справами районної ради Любов’ю Ребриною, а також із колишнім начальником відділу освіти Сокальської райдержадміністрації Олегом Когутом. Під час зустрічі присутні обговорили подальшу реалізацію спільного проекту між Сокальською районною радою та Замойським повітом «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах: Замойському (Польща) і Сокальському (Україна) у поєднанні з промоцією екологічних проектів». Йшлось також і про відновлення роботи пішого переходу «Угринів-Долгобичув».

Відтак польська делегація спільно з керівництвом Сокальського району відвідала Сокальський ліцей №1 імені Олега Романіва. Директор школи Любов Омеляш провела екскурсію навчальним закладом, розповіла історію Сокальської гімназії, яка почалась з 1906 року. Гості мали змогу побачити, як організований навчальний процес у класах «Нової української школи». Після цього вони побували в Сокальській Малій aкадемії наук, де зустрілись з обдарованою учнівською молоддю. Агата Йонас та Агнешка Баличка за допомогою візуальної презентації розповіли про вищеназвані навчальні заклади, особливості навчального процесу, напрями та спеціальності, за якими готують спеціалістів, як подолати мовний бар’єр та які умови проживання для іноземців. Учні також отримали друкований матеріал.

Аналогічна зустріч та презентація навчальних закладів Польщі далі пройшла й в Сокальській СШ ІІІІ ступенів №3. Представники польських вишів запрошували дітей разом з батьками відвідати їхні навчальні заклади.

В ході таких зустрічей голова Сокальської районної ради Микола Пасько пообіцяв допомогти майбутнім абітурієнтам разом із батьками організувати візит до навчальних закладів міст Щебжешин та Звежинець Республіки Польща. Водночас, звертаючись до школярів, очільник району наголошував, що перед ними зараз відкрито багато можливостей. І здобувати освіту молодь може не лише в Польщі, а й інших європейських вузах. Проте після навчання, вони повинні повертатись на батьківщину і використовувати отриманні знання для розвитку та розбудови України.

Анна БРОДЮК, головний спеціаліст інформаційних технологій районної ради.