Головна Освіта В рамках міжнародного проекту будуть відремонтовані три комунальні дороги в селах Гута,...

В рамках міжнародного проекту будуть відремонтовані три комунальні дороги в селах Гута, Забужжя та смт. Жвирка

Відновлювальні джерела енергії – шлях до кращого майбутнього

25 квітня голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник Василь Бойко, керуюча справами Любов Ребрина, начальник групи реагування Сокальського відділення поліції, старший лейтенант Олег Колінцьо побували у Савчинській, Забузькій та Жвирківській школах. Вони зустрілись з керівниками органів місцевого самоврядування – Василем Калькою, Андрієм Дмитрівим, Іваном Кошлаєм, директорами шкіл та їх заступниками – Володимиром Чубом, Ольгою Айриш, Надією Іванойко, вчителями та учнями 5-6 класів.

Очільник районної ради Микола Пасько розповів школярам, що районна рада спільно зі Замойським повітом (Польща) реалізує міжнародний проект «Підвищення доступності і прикордонної дорожньої інфраструктури в районах Замойському та Сокальському у поєднанні з промоцією екологічних проектів». В рамках цього проекту будуть відремонтовані три комунальні дороги в селах Гута, Забужжя та смт. Жвирка. М. Пасько наголосив, що в межах проекту оголошено конкурс дитячого малюнка «Відновлювальні джерела енергії – шлях до кращого майбутнього!». Його учасниками можуть стати школярі, присутні на цих зустрічах. Діти повинні протягом двох тижнів намалювати малюнок, присвячений темі використання відновлювальних джерел енергії. А конкурсні комісії, створені в кожній школі, обиратимуть три найкращі роботи. Їх переможці отримають цінні подарунки. Видано відповідне розпорядження голови районної ради та затверджено Положення про проведення конкурсу малюнку «ВДЕ – шлях до кращого майбутнього», яке оприлюднено на офіційному сайті районної ради (rajrada.sokal.lviv.ua).

Під час зустрічей для школярів вчителі вищеназваних шкіл Любов Лопушанська, Галина Куліш та Тетяна Пукас підготували презентації про використання відновлювальних джерел енергії. Як приклад – минулого року в Сокалі та смт. Жвирка за кошти районного та місцевих бюджетів навпроти навчальних закладів встановлені знаки «Пішохідний перехід» із світлодіодними лампами, які використовують сонячну енергію, що дозволяє попередити аварійні ситуації та вберегти людей від можливих небезпек. Про це говорив на зустрічах зі школярами поліцейський Олег Колінцьо. Він розповів про правила переходу дороги, необхідність використання світловідбивних елементів у темний час доби, перевезення дітей на мотоциклах.

На завершення зустрічей всі учні отримали подарунки – світловідбиваючі рюкзаки та жилети.

Василь СОРОЧУК.

На знімках: під час зустрічей у Савчинській, Забузькій та Жвирківській школах.

Фото автора.