Головна Освіта В Сокальській Ма­лій академії наук проходив тренінг для аніматорів квестів

В Сокальській Ма­лій академії наук проходив тренінг для аніматорів квестів

ПОПУЛЯРИЗУЮЧИ СКАРБИ РІДНОГО КРАЮ

20-23 вересня в Сокальській Ма­лій академії наук учнівської молоді імені Ігоря Богачевського у рамках українсько-польського проєкту «Квести – відкриваємо скарби Укра­їни», який співфінансується польсько-американським фондом «Свободи» в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні!» і реалізо­вує Фонд «Освіта для демократії», проходив тренінг для аніматорів квестів.

З цієї нагоди до Сокаля з’їхалися ініціативні, творчі, креативні пред­ставники громад Чернігівської, Во­линської, Івано-Франківської, Він­ницької, Харківської, Тернопільсь-кої, Львівської областей, які хочуть навчитися створювати та пропагу­вати квести, презентувати історичні скарби своїх територій.

Директор Сокальської МАН ім. І. Богачевського Світлана Мусій зазначила, що організаторами про­єкту є Освітній ресурсний центр (Львів), Сокальська МАН та Фунда­ція «Mapa pasji» (Краків). Вона та­кож акцентувала увагу на важ­ливість пізнання історико-культурної спадщини рідного краю та Укра­їни в реаліях сьогодення. Мета проєкту – популяризація в Західній Україні методології створення квес­тів як привабливого способу регі­ональної освіти та популяризація для туристів місцевої культурної та природничої спадщини.

Тренінг допоможе впровадити цей метод в 7 різних областях Ук­раїни.

Учасників заходу привітали по­чесний голова ради МАН, співорга­нізатор проєкту Ігор Каспрук, на­чальник відділу освіти, культури, туризму та релігій Червоноград­ської РДА Руслана Антонюк, зас­тупник Сокальського міського голо­ви Володимир Огінський, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сокальської міської ради Леся Ко­валишин, голова об’єднаної тери­торіальної організації профспілки працівників освіти Сокальської, Белзької, Великомостівської місь­ких територіальних громад Галина Дробиняк, які побажали всім миру та плідного навчання.

Далі учасники ознайомилися з програмою «Квести – Експедиції першовідкривачів», яку цікаво презентував організатор проєкту Кшиштоф Флорис з Кракова (пере­клад забезпечував Микола Білик із Запоріжжя) та охоче навчалися методиці створення квестів, а зго­дом мали можливість набуті знан­ня реалізувати на практиці. Під час практичної роботи постав новий квест у Сокалі – «Сакральні перли­ни Сокаля». Це неабияк їх надих­нуло створити такі квести вдома, і кожен уже мав цікаві задуми з якими ділився. Надихнули їх також цікаві та пізнавальні квести: «Про­гулянка з Андрієм Шептицьким» та «До вершин науки з Ігорем Богачевським», під час яких вони ознайомилися з історичними па­м’ятками нашого міста.

Наступного дня аніматори квес­тів мали змогу поспілкуватися з го­ловним спеціалістом з питань ви­ховної роботи та позашкільної освіти відділу освіти Червоноград­ської міської ради Галиною Лоба­щук та директором Будинку дитячої та юнацької творчості Наталією Дашковською, які презентували місто, навчальні заклади та поба­жали гостям гарних вражень та на­бути навички для відкриття скарбів рідного краю.

Методист відділу освіти Черво­ноградської міської ради Марія Ку­зик поділилася досвідом організації квесту «Подорож Кристини крізь століття», який створили в Черво­нограді в травні минулого року учні та вчителі ЗЗСО. Опісля учасники пройшли 3 км вищезгаданий квест, відгадували завдання, шукали за­хований скарб. М. Кузик коротко розповідала, чому саме те чи інше місце було закодоване у віршиках, яке значення воно мало в історії Кристинополя.

Аніматори квестів дякували орга­нізаторам за корисний тренінг, бо й не думали, що популяризуючи скарби рідного краю у формі квес­ту, можна так гарно відпочити та отримати позитивний настрій.

Сподіваємось, що набуті навики допоможуть учасникам створити цікаві квести у містах, звідки вони приїхали аби пропагувати такий цікавий та корисний відпочинок. А в кожному населеному пункті є свої старожитності та історичні місці, які буде приємно відкрити для себе не тільки гостям, але й самим жи­телям. Назагал це сприятиме розвитку туризму та мережі квестів в Україні.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.