ПОПУЛЯРИЗУЮЧИ СКАРБИ РІДНОГО КРАЮ
20-23 вересня в Сокальській Малій академії наук учнівської молоді імені Ігоря Богачевського у рамках українсько-польського проєкту «Квести – відкриваємо скарби України», який співфінансується польсько-американським фондом «Свободи» в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні!» і реалізовує Фонд «Освіта для демократії», проходив тренінг для аніматорів квестів.
З цієї нагоди до Сокаля з’їхалися ініціативні, творчі, креативні представники громад Чернігівської, Волинської, Івано-Франківської, Вінницької, Харківської, Тернопільсь-кої, Львівської областей, які хочуть навчитися створювати та пропагувати квести, презентувати історичні скарби своїх територій.
Директор Сокальської МАН ім. І. Богачевського Світлана Мусій зазначила, що організаторами проєкту є Освітній ресурсний центр (Львів), Сокальська МАН та Фундація «Mapa pasji» (Краків). Вона також акцентувала увагу на важливість пізнання історико-культурної спадщини рідного краю та України в реаліях сьогодення. Мета проєкту – популяризація в Західній Україні методології створення квестів як привабливого способу регіональної освіти та популяризація для туристів місцевої культурної та природничої спадщини.
Тренінг допоможе впровадити цей метод в 7 різних областях України.
Учасників заходу привітали почесний голова ради МАН, співорганізатор проєкту Ігор Каспрук, начальник відділу освіти, культури, туризму та релігій Червоноградської РДА Руслана Антонюк, заступник Сокальського міського голови Володимир Огінський, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сокальської міської ради Леся Ковалишин, голова об’єднаної територіальної організації профспілки працівників освіти Сокальської, Белзької, Великомостівської міських територіальних громад Галина Дробиняк, які побажали всім миру та плідного навчання.
Далі учасники ознайомилися з програмою «Квести – Експедиції першовідкривачів», яку цікаво презентував організатор проєкту Кшиштоф Флорис з Кракова (переклад забезпечував Микола Білик із Запоріжжя) та охоче навчалися методиці створення квестів, а згодом мали можливість набуті знання реалізувати на практиці. Під час практичної роботи постав новий квест у Сокалі – «Сакральні перлини Сокаля». Це неабияк їх надихнуло створити такі квести вдома, і кожен уже мав цікаві задуми з якими ділився. Надихнули їх також цікаві та пізнавальні квести: «Прогулянка з Андрієм Шептицьким» та «До вершин науки з Ігорем Богачевським», під час яких вони ознайомилися з історичними пам’ятками нашого міста.
Наступного дня аніматори квестів мали змогу поспілкуватися з головним спеціалістом з питань виховної роботи та позашкільної освіти відділу освіти Червоноградської міської ради Галиною Лобащук та директором Будинку дитячої та юнацької творчості Наталією Дашковською, які презентували місто, навчальні заклади та побажали гостям гарних вражень та набути навички для відкриття скарбів рідного краю.
Методист відділу освіти Червоноградської міської ради Марія Кузик поділилася досвідом організації квесту «Подорож Кристини крізь століття», який створили в Червонограді в травні минулого року учні та вчителі ЗЗСО. Опісля учасники пройшли 3 км вищезгаданий квест, відгадували завдання, шукали захований скарб. М. Кузик коротко розповідала, чому саме те чи інше місце було закодоване у віршиках, яке значення воно мало в історії Кристинополя.
Аніматори квестів дякували організаторам за корисний тренінг, бо й не думали, що популяризуючи скарби рідного краю у формі квесту, можна так гарно відпочити та отримати позитивний настрій.
Сподіваємось, що набуті навики допоможуть учасникам створити цікаві квести у містах, звідки вони приїхали аби пропагувати такий цікавий та корисний відпочинок. А в кожному населеному пункті є свої старожитності та історичні місці, які буде приємно відкрити для себе не тільки гостям, але й самим жителям. Назагал це сприятиме розвитку туризму та мережі квестів в Україні.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.