Головна Освіта ЖВИРКІВСЬКІЙ ШКОЛІ – 50

ЖВИРКІВСЬКІЙ ШКОЛІ – 50

Літопис Жвирківської загальноосвітньої школи – це невеликий відтинок часу, але в кожному випускнику він залишив частку дитячого, а згодом юнацького гарту.
Зорепадом летять роки, але наша школа не старіє, вона відроджується з кожним Першим вересня. Саме з неї зародилася історія шкільництва у Жвирці. З 1951 року у звичайному житловому будинку, в 19541968 рр. уже в трьох – барачного типу. 30 грудня 1965ого відбулася сесія Жвирківської селищної ради, на якій доручили розпочати будівництво нової школи голові колгоспу «Нове життя» Івану Шимановському. 150 тис. крб. було виділено для виготовлення проектнокошторисної документації. І вже в 1966 р. будівельні роботи розпочала колона №5 тресту «Львівсільбуд».

Новозбудована середня школа на 964 учнів радо зустріла своїх вихованців, вчителів 5 листопада 1968 р. Ключ від школи отримав молодий директор Іван Каспрук і очолював педагогічний колектив 39 років. Вчитель і керівник з великої літери, який ріс і утверджувався як лідер, здобув повагу і шану (нині покійний). Починали історію нової школи славні педагоги, які сьогодні на заслуженому відпочинку. Наша рідна Жвирківська школа стала тим стартовим майданчиком, який відкрив дорогу у самостійне життя майбутнім хліборобам, робітникам, вченим, учителям, інженерам, будівельникам… Випускники тут зростали і розліталися у широкий світ, педагоги стверджувалися…

У 1969 р. школа виряджає у самостійне життя своїх перших випускників, їх було 27 (класний керівник Євгенія Якимів). У 1969ому школа перейшла на кабінетну систему навчання. На сьогодні кожен клас (кабінет) став творчою лабораторією вчителя.

У 1976 р. організована перша дискотека в школі випускником Степаном Петрівським, на яку запросили молодь з усього селища.

У 1979ому на базі школи була затверджена обласна школа передового педагогічного досвіду бібліотекарів, вона була також опорною у навчанні молодих директорів, вихователів груп продовженого дня, виховної роботи.

У 1980 р. першим в районі в школі обладнано комп’ютерний клас, завідувач Роман Монастирський. Вихованці вчителя займали всі призові місця на районних олімпіадах з інформатики.

У зв’язку з переходом до поглибленого вивчення трудового навчання у 1982 р. створено кабінети швейної справи та автосправи.

У 1989 р. вперше в нашому районі до школи прийшов і провів бесіди про християнське виховання священик Ярослав Кащук. З 1990ого проводяться уроки християнської етики. У 2001 р. відкрито кабінет християнської етики, який впорядкувала Н. В. Фецюх спільно з батьками випускників 2007 року. Впродовж 19942004 рр. з школярами працював о. Петро Фецюх. Велику роботу з учнівською молоддю проводить священик храму Зіслання святого Духа о. Петро Звір.

За 50 років Жвирківську школу закінчили 3384 випускників, з них з золотою медаллю – 123, з срібною – 73 учні. Кожного року в школі навчалося приблизно 600700 учнів (найбільше було 777 учнів). У 2008 році школу відвідували 462 учні, сьогодні навчається 364 здобувачів освіти.

Школа гордиться своїми вихованцями. Багато випускників повернулися в рідну школу вчителями. Це Новосад (Дика) Н. Є., Лесик (Гой) С. Й., Гентуш (Демчук) М. А., Биць (Долівець) Л. Т., Хлебко (Мусій) С. С., Леськів (Чернявська) О. М., Глушко (Іванойко) Н. П., Кручкевич (Мигаль) Н. Б., Гаврилко (Ковалишин) С. М., Тарасюк (Монастирська) Л. Й., Беціль (Залога) І. Я., Пархома Б. М., Федюк О. М., Параконна (Танчин)•Т. А., Трескот (Борис) О. І., Середа (Куць) О. Я., Бродюк (Харчина) Л. М., Шилова Т. В. (Гудко), Муц (Голуб) Н. В. Сьогодні 14 з них працює в школі.

Вагому частку своєї праці віддали Жвирківській школі подружжя Каспруків, Кручкевичів, Долівців, Дробиняків, Параціїв, Гоїв, Пархомів, Монастирських.
У 20022013 рр. школу очолює Орест Когут. З червня 2013ого керівником школи є Ірина Мазурик. Сьогодні педагогічний колектив налічує 40 педагогів. Встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» – 19 вчителям, 11– «спеціалісти І категорії», педагогічне звання «Старший вчитель» присвоєно 4 педагогам, а одному – «вчительметодист». У центрі уваги педколективу – особистість дитини, створення оптимальних умов для того, щоб вона з радістю і любов’ю входила у світ науки і пізнання.

Добре знані далеко за межами школи вчителі, які зараз на заслуженому відпочинку: Кручкевич Б. З., Гнидець О. Є., Вараниця В. О., Скибінська В. В., Долівець Л. Т., Шустакевич Т. Ю., Любарська В. А., Кручкевич О. І., Петришин А. М., Гой С. Й. та інші.
Призерами різних років конкурсу «Вчитель року» були: Т. Ю. Шустакевич, О. Є. Гнидець, Л. Г. Тот, Г. В. Дробиняк, Л. Д. Прокопчук, М. Є. Верхолюк, Г. О. Зджанська, І. В. Джогола, конкурсу «Класний керівник: крок у XXI століття» – Г. О. Зджанська. Переможцем районного конкурсу та призером обласного етапу «Вчитель року» у номінації німецька мова у 20172018 н. р. стала Ірина Гуменюк. Друге місце у конкурсі «Вчитель року» у номінації фізика посіла Наталія Голуб. Призером районного конкурсу молодих педагогів «Надія» у 2018 році стала Мар’яна Стасюк.
Сучасні кабінети математики та біології в нашій школі, адже вони стали призерами обласного конкурсу «Кращий кабінет математики»: вчитель Г. О. Зджанська та «Кращий кабінет біології» – вчитель Т. В. Гудко. Понад 40 років працює у школі О. М. Гейко, вчитель української мови та літератури, сіючи добре і прекрасне в душах своїх учнів. Більше чверті століття зустрічають учнів Г. П. Петрівська, М. В. Гарасимчук, С. М. Ковалишин, Г. В. Дробиняк, О. Я. Солодяк, Л. Г. Тот, Г. О. Зджанська, В. П. Оленчук, С. Й. Боднар, З. Є. Ковальчук, М. Є. Верхолюк, О. М. Федюк,•О. В. Зінько, Б. М. Пархома, Н. В. В’ялих, Г. Г. Гуменюк, Л. Д. Гуменюк, І. В. Джогола.
Нове освітнє середовище для учнів перших класів НУШ створено творчими вчителями початкових класів О. Я. Куць та І. Я. Залогою. Генераторами цікавих творчих проектів виступають педагоги О. І. Борис, Л. М. Харчина, Т. А. Кінах, С. І. Снігірьова, М. Є. Смеречанська. Фахову допомогу вміло надають заступник директора з виховної роботи Т. Ю. Пукас, практичний психолог Л. Б. Бурчин, бібліотекар Л. Й. Монастирська.

Гордимося і пам’ятаємо випускниківпризерів обласних олімпіад: Христина Рябова (історія, вч. Мусій С. С.), Олег Веклин (географія, вч. Любарська В. А.), Неля Козак (біологія, вч. Гнидець О. Є.).

Ігор Ранця (вчитель В. А. Любарська) був призером Всеукраїнської олімпіади з географії. Віра Гой та Андрій Мусій – учасники Всеукраїнських олімпіад з української мови та фізики. Христина Рябова – переможець обласного туру захисту наукових робіт з української мови. Пишаємося випускникамистудентами, лідерами школи попередніх років, а це: Віталій Гейко, Марія Ковальчук, Анастасія Верхолюк, Неля Жеребецька, Назар Грушка та інші. За останні роки учні школи виходили призерами районних олімпіад з біології, екології, правознавства, історії, фізики, англійської мови. В школі домінує ситуація партнерства, освіта набуває компетентнішого змісту. Наші випускники освічені українці, всебічно розвинені, відповідальні громадяни і патріоти.
Другий рік поспіль учні отримують премії районні та шкільні в різних номінаціях: «Лідер року» – Христина Піховська, «Спортсмен року» – Дмитро Малевський та ін.
Школа бере участь в інноваційних проектах «Енергоефективні школи: нова генерація» та «Освіта для стійкого розвитку в дії». Учні мають можливість відвідувати різні гуртки та студії. Старшокласники є активними слухачами Сокальської МАН (директор С. С. Мусій, в попередні роки вчитель історії Жвирківської школи).

Впродовж всієї історії школа тісно співпрацює з школою мистецтв імені В. Матюка, БДЮТ, школами Сокальського округу, ДДЗ «Сонечко», громадськістю селища, батьками учнів, установами та організаціями. В школі створено умови для спільної праці батьків, учителів, учнів. Дослідження історії Жвирківської школи дозволяє пересвідчитися в тому, що спогади кожної людини про рідну альмаматер є джерелом гордості, щастя, стартовим майданчиком для всього подальшого становлення.
Педагогічний і учнівський колективи в постійному творчому пошуку. Великий запас креативності і перспектив вселяє надії на хороше майбутнє. І хай на віки буде щасливою та доріжка в клас, щоб дарувати своїм вихованцям те вічне, незгасиме полум’я любові до знань, до рідної землі, до її найпрекрасніших людей, до життя, до славної історії Україниненьки, до батька і матері, бо без цієї любові не буде справжньої людини…

Надія ІВАНОЙКО,•заступник директора з навчальновиховної роботи Жвирківської ЗШ ІІІІ ступенів, випускниця школи 1984 р.