Головна Право Викрито два факти надання хабарів поліцейським

Викрито два факти надання хабарів поліцейським

За процесуального керівництва Червоноградської місцевої прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за фактом надання неправомірної вимоги працівнику поліції, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 369 ч. 1 Кримінального кодексу України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Зокрема, 04.09.2017 працівниками Червоноградського відділу поліції ГУ НП у Львівській області, в ході виконання ними своїх службових обов’язків, здійснено виїзд в м. Соснівка за повідомленням місцевого 29річного мешканця щодо крадіжки мобільного телефону марки «Айфон».

При виїзді на місце події правоохоронцями з’ясовано, що телефон, який було віднайдено, заявник втратив з власної необережності, факт крадіжки не підтвердився, при цьому останній, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, з метою уникнення відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 178 КУпАП (поява у громадських місцях у п’яному вигляді), не складення працівниками поліції відповідного адмінпротоколу та не проведення подальшої перевірки за його повідомленням про крадіжку телефону, пропонував та надав грошові кошти поліцейським.

На даний час проводяться першочергові слідчооперативні заходи з метою документування вчиненого правопорушення.
Нагадаємо, що напередодні, 31 серпня, також задокументовано факт пропозиції та дачі неправомірної вигоди працівникам Сокальського відділення поліції водієм за уникнення від адмінвідповідальності щодо порушення Правил дорожнього руху. У кримінальному провадженні водієві вже повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України.

Червоноградською місцевою прокуратурою вживаються заходи щодо повного, всебічного та об’єктивного дослідження всіх обставин, вказаних кримінальних правопорушень та завершення досудових розслідувань у найкоротші строки. За вчинене винуватцям загрожує до 4 років позбавлення волі.

Олег КОВАЛЬЧУК,
заступник керівника Червоноградської місцевої прокуратури, радник юстиції.