Головна Право Директора будівельної компанії з Червоноградського району підозрюють у крадіжці 2,5 млн. грн....

Директора будівельної компанії з Червоноградського району підозрюють у крадіжці 2,5 млн. грн. під час будівництва газопроводу

Судитимуть директора будівельної компанії…

За процесуального керівництва Червоно­град­ської окружної прокуратури Львівської області завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинува­ченням директора однієї із будівельних компаній Львівської області за заволодіння майже 2,5 млн. грн. під час будівництва газопроводу в Червоноградському районі.

За даними слідства, обвинувачений, займаючи посаду директора будівельної компанії, за попередньою змовою із голо­вою сільської ради на Львівщині, зловжива­ючи своїм службовим становищем, з метою заволодіння в свою користь бюджетними коштами в особливо великих розмірах, на загальну суму 2 469 690 гривень, завідомо знаючи, що потреби у виконанні вказаних робіт немає, оскільки такі виконано ще декілька років тому, до початку оголошення тендеру на будівництво підвідного газо­проводу середнього тиску до сіл територіа­льної громади Червоноградського району, уклав із замовником (сільською радою) договір на будівництво такого газопроводу.

В подальшому, без проведення жодних будівельних робіт, обвинувачений вніс до актів приймання виконаних робіт по об’єкту: «Будівництво підвідного газопроводу серед­­нього тиску» завідомо неправдиві відомості, та передав акти на підпис замовнику. На підставі актів про виконання будівельних робіт, обвинувачений  без­підставно отри­мав з місцевого бюджету кош­ти в сумі май­же 2,5 мільйона гривень.

Раніше, за процесуального керівництва прокурорів Червоноградської окружної про­ку­ратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього голови однієї з сільрад Червоноградського району; колиш­ньому посадовцю інкримінують заволо­діння бюджетними коштами та службове підроб­лення під час будівництва газо­проводу (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України); наразі обвинувальний акт знаходиться на розгляді Сокальського районного суду.

Також, за клопотанням Червоноград­ської окружної прокуратури Львівської області рішенням слідчого суді Сокаль­ського ра­йонного суду накладено арешт на неза­вер­шене будівництво підвідного га­зопроводу середнього тиску у межах досудового роз­слідування кримінального провадження за фактом заволодіння бюд­жетними коштами та службового під­роб­лення, та в управління Національного аген­­тства України з питань виявлення, розшуку та управління акти­ва­ми, одер­жаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) передано близько 12 км газо­проводу.

Володимир КУПЕЦЬКИЙ,

керівник Червоноградської окружної прокуратури.     

 

…І заступника голови однієї з міськрад

 

Зловмисника викрили опера­тивники Управління Служби без­пеки України у Львівській області спільно з слідчими відділу розслі­дування злочинів у сфері госпо­дарської та службової діяльності слідчого управління поліції Львів­щини, за проце­суаль­ного керів­ництва Львівської облас­ної про­куратури.

Як встановили правоохоронці, заступник міського голови одного з райцентрів у Львівській області, використовуючи своє служ­бове становище, під час закупівлі дро­нів, електрогенераторів та моде­мів Starlink, на­дав вказівку провести вказані закупівлі у визначе­ної компанії-постачальника за за­вищеними цінами.

Внаслідок злочинних дій поса­довця бюджету міської ради було завдано збитків на загальну суму більше ніж 930 тисяч гривень.

Досудове розслідування у кри­міналь­ному провадженні, відкри­тому за ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим станови­щем) Кримінального кодексу Укра­їни, завершене. Обвинувальний акт скеро­ва­ний на розгляд суду.

Санкція статті передбачає пока­рання – позбавлення волі на строк від трьох до шес­ти років з позбав­ленням права обій­мати певні по­сади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штра­фом від п’ятисот до однієї тисячі неоподат­ковуваних мінімумів доходів громадян. Про це інформує Львівська обласна проку­ратура.

Правоохоронці повідомили адвокату про підозру у зловживанні впливом.

Встановлено, що юрист одер­жав грошові кошти у сумі 10 тисяч гривень та 1300 доларів США за вплив на прийняття рішення щодо зміни своєму підзахисному, який, за рішенням суду, на даний час перебуває під домашнім арештом, запобіжного заходу на більш м’я­кий. Частину коштів адвокат ніби­то мав залишити собі, а частину – пе­редати особі, уповноваженій на виконання функцій держави (на прийняття рішення про зміну запобіжного заходу).

Зловмисника викрили опера­тивники Управління Служби без­пеки України у Ль­вів­ській області спільно з слідчими від­ділу розслі­дування злочинів у сфері гос­подар­ської та службової діяльності слід­чо­­го управ­­ління поліції Львівщини, за про­це­суального керівництва Львівської об­ласної прокуратури.

31 січня у Червонограді адвокат отримав від свого підзахисного першу частину коштів у сумі 10 тисяч гривень, а 1 лютого у Со­калі – другу частину у сумі 1300 дола­рів США. Тоді його й затримали право­охо­ронці в по­рядку ст. 208 Кримінального процесуаль­ного кодексу України.

Затриманому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впли­вом) Кримінального кодексу Украї­ни. Сан­кція статті передбачає покарання – поз­­­­бавлення волі на строк від трьох до во­сьми років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування триває, невдовзі суд обере підозрювано­му запобіжний захід. Про це пові­домляє Червоноградський район­ний відділ поліції.