Головна Свято У Центральному відділеннi поштового зв’язку Сокаля щодень людно

У Центральному відділеннi поштового зв’язку Сокаля щодень людно

У Центральному відділеннi поштового зв’язку Сокаля щодень людно: хтось прийшов переслати листа чи надіслати електронне повідомлення, дехто переказати кошти або сплатити за комунальні послуги, інші – передплатити пресу, замовити товар чи отримати соціальні виплати… Відвідувачів радо зустрічають ввічливі оператори зв’язку, які стараються швидко та оперативно їх обслужити. Тут працює професійний колектив (на знімку), який трудиться, як злагоджений механізм. Уже два роки очолює його Зоряна Янюк, яка всією душею віддана обраній справі. У свій час вона закінчила економічний факультет Львівського університету ім. Івана Франка, отримала диплом економіста підприємства, в тім доля привела її на пошту, і саме в цій галузі проявила себе як добрий фахівець. Сімнадцять років життєвого шляху пані Зоряна присвятила роботі на пошті, куди прийшла оператором поштового зв’язку. «Роботу дуже люблю, – зізнається вона, – чесно кажучи, живу нею. Про свій вибір не шкодувала ніколи. До того ж, у нас хороший, дружний колектив, який з любов’ю ставиться до роботи, з душею до людей».

А її заступник – Людмила Журавльова, приїхала на Сокальщину з Черкащини, вважає, що цю професію обирають лише ті, хто є чесним та відповідальним, добрим та комунікабельним. Інші тут не затримуються. Зазначає, що пошта – це її улюблена справа, якій вона віддала 26 років.
З 1984ого працює у відділенні Іванна Середа. Любов до поштарської справи вона передала доньці Уляні, яка уже 12 років очолює відділення у смт. Жвирка. Зоряна Янюк добрим словом згадує свою наставницю Марію Ярмолу, яка багато років працювала на пошті, виховала не одне покоління молодих поштовиків. І хоч уже на заслуженому відпочинку, ще працює у ЦВПЗ м. Сокаль підмінним оператором. Тож коли хтось з колег йде у відпустку чи хворіє, вона охоче підміняє.

Після реорганізації Центральне відділення поштового зв’язку Сокаля належить до Жовкви і складається з 39 відділень, де працюють 160 осіб. Колись пошта займалася лише поштовими послугами, а тепер спектр значно розширився. У відділеннях мешканці мають змогу отримати близько 50 видів різноманітних послуг – відіслати та отримати поштові відправлення, грошові перекази, пенсії та грошову допомогу, придбати або передплатити понад 10000 найменувань періодичних друкованих видань, оплатити рахунки за комунальні послуги.

– Нині непрості часи переживає пошта, – каже пані Зоряна. – Ринок її послуг «забирає» Інтернет – комп’ютери вже є й у селах. Листи і вітальні листівки нині пишуть рідко, – практично у кожному дворі є мобільні телефони. Менше стали відправляти посилок та бандеролей. До того ж, існують заборони на пересилання у поштових відправленнях певних продуктів, зокрема, сигарет, грибів, круп, горіхів. A через низькі доходи багато людей змушені відмовляти собі у задоволені передплатити улюблений журнал чи газету. Проте пошта йде їм назустріч, пропонуючи замовити у листоноші необхідні видання та купувати їх у день виходу вроздріб.

На думку пані Зоряни, «Укрпошту» відрізняє від конкурентів наявність розвиненої мережі зв’язку, яка функціонує у віддалених куточках сільської місцевості. Селяни довіряють листоношам, які входять в кожний дім та на будьяке підприємство.

Найбільшим сільським відділенням на Сокальщині є Стенятинське, яке обслуговує Перетоки, Стенятин, Ромош, Роятин, Скоморохи, Свитазів, Суховолю. Трохи меншим є Тартаківське. Сокаль, де проживає двадцять тисяч населення, обслуговує 9 листонош. Їх робота важка. Це і передплата періодичних видань, і доставка пенсій, державної матеріальної допомоги, поштових відправлень, і торгівля товарами першої необхідності, й прийом комунальних платежів… На жаль, на пошті працюють лише жінки, яким доводиться в будьяку погоду долати віддаль 35 км до людей, щоб доставити газети та продукти першої необхідності, які вони замовляють. На листоношу в середньому припадає 6200 дворів.

Центральне відділення поштового зв’язку м. Сокаль у порівнянні з іншими ЦВПЗ Львівщини, щомісячно виконує планові показники, і є у числі кращих. Листоноші та оператори у відділеннях приймають оплату за комунальні послуги, видають пенсію, роблять передплату періодичних видань на місцях. Адже пенсіонери з Варяжа, Домашева чи Хлівчан та інших віддалених населених пунктів, де ліквідовано філії Ощадного банку, не мають здоров’я їхати у райцентр, щоб отримати пенсію чи оплатити комунальні послуги.

Львівська дирекція УДППЗ «Укрпошта» забезпечує усіх спецодягом, взуттям та поштарськими сумками. Позаторік вона допомогла зробити ремонт у приміщенні, встановила АРМи (автоматизовані робочі місця), що значно полегшує роботу фахівців, адже вони мають змогу готувати, редагувати, шукати і видавати на екран та друк необхідні документи, що дає можливість оперативно обслужити відвідувачів.

Графік роботи працівників поштового відділення дуже напружений, особливо в дні виплат пенсій, оскільки в цей день пенсіонери нерідко оплачують і комунальні послуги, купують періодику, марки, конверти та інше. За місяць через відділення поштового зв’язку проходить до чотирьох мільйонів квитанцій на оплату різних комунальних послуг. Крім того щомісяця працівники Центрального відділення поштового зв’язку Сокаль без нарікань доставляють населенню 18 тисяч примірників періодичних друкованих видань. Пані Зоряна зазначає, що попитом користується газета «Голос знад Бугу», і це не дивно. Із районки жителі Сокальщини дізнаються про останні події та новини, що відбулися на наших теренах. Є люди, котрі передплачують її не рік, не два, а десятиріччями.
Серед працівників побачила багато молодих дівчат, а це свідчить, що поштарська справа до душі й молодим. Нині наймолодшою серед працівників є Софія Гнатів, яка прийшла рік тому на роботу. Дівчина розповіла, що піти працювати на пошту їй порадив тато. Спробувала, і ця робота їй припала до душі, бо потрібна людям. Вона каже, що головне у їхній професії бути виваженим, відповідальним, терпеливим та ввічливим, бо вони багато спілкуються з людьми, серед яких більшість – люди поважного віку.

Наостанку начальник Центрального відділення поштового зв’язку Зоряна Янюк сказала, що свято Всесвітнього дня пошти буває тільки раз на рік. Проте щодня поштовики Сокальщини сумлінно виконують свою роботу, несуть в кожен дім і в кожну сім’ю радість спілкування – листи від близьких та друзів, свіжу пресу та посилки. Тож, від імені всього колективу поштовиків побажала всім колегам та кожному українцю – миру, єдності, злагоди, порозуміння і радості, щоб у серцях усіх працівників горів вогонь надії, віри та любові, щоб вони надалі залишалися такою злагодженою командою, яка працює на благо наших громадян, виконуючи таку нелегку, суспільно важливу роботу.

Любов ПУЗИЧ
Фото автора.