Головна Свято Сокальщина відзначила свято Покрови Пресвятої Богородиці

Сокальщина відзначила свято Покрови Пресвятої Богородиці

ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!

Сокальщина відзначила свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, 80-ту річницю створення УПА та День захисників і захисниць України.

 

З нагоди цих знаменних дат після Божест­венної Літургії в катедральному соборі святих апостолів Петра і Павла, мешканці Сокаля прий­шли до стели Героїв. Священ­ник Андрій Дут­чак відслужив молебень за Україну, за мир, за Захисників Батьківщини.

Хвилиною мовчання вшановано пам’ять лицарів, які загинули і нині віддають свої життя за волю і незалежність України в бо­ро­­тьбі з російським окупантом.

Вітальні слова виголосили Сокальський міський голова Сергій Касян, начальник першого відділу Червоноградського РТЦК та СП Любомир Бродюк, депутат Львівської обласної ради Олег Фенчин, учасник виз­вольних змагань Михайло Куцяба.

о. Андрій ДУТЧАК:

– Так сталося, що церква і держава вша­новують спільне свято – свято Покрову Прес­вятої Богородиці. У цей день ми вшановуємо наших Захисників. Це не збіг обставин, а історична справедливість. Тому що в це свя­то наші попередники, ті, які боролися за Україну – воїни УПА складали присягу на вірність Богу, і на вірність Україні. І там вони отримували Боже благословення на цю священну боротьбу. Хто б міг подумати, що так станеться і за нашої свідомості, за нашого життя, що ця пам’ятна дата 14 жов­тня, як пам’ять наших захисників, повер­неться в нашу історію, і назавжди знищиться дата 23 лютого. Бачимо, наскільки Бог є мудрий і всемогутній. І наскільки будь-який ворог, який йде всупереч Божій волі, буде зни­щений. Хто б міг подумати, що ця імперія роз­валиться, що всі ці для них священні да­ти, будуть стерті з історії та забуті. А вос­крес­не те, що є правильним, що є добре, те, що є наше, те, що історичне. Ми вша­но­вуємо людей, які одягли військову форму. Так, обставини не є радісні й веселі. Багато хто, одівши форму, відчуває певну відпові­дальність за свою родину, дітей, оселі, бать­ків, міста та держави. Але маємо розуміти, що одягаючи цю форму, віддаємо тих людей під захист Божий, під Покров Богородиці…

Любомир БРОДЮК:

– Сьогодні ми святкуємо День Покрови, Де­нь козацтва і День створення УПА, вшановуємо захисників і захисниць України. Всі ці знакові свята пов’язані з одним: щоб бу­ла Україна і був у ній мир. У людини най­більша цінність – це життя, родина, мир і Бать­ківщина. Всі часи, починаючи від козацтва і до тепер, українці гідно захищали свою державу. Нині на наше покоління випа­ло теж захищати територіальну цілісність Україні. І наші військові мужньо і хоробро за­хищають кожен метр рідної землі, вига­няючи з українських міст і сіл російську нечи­сть. Наша українська земля народжувала зав­жди славних героїв-захисників, а не за­гар­бників. Зараз світ змінюється. І зміню­ється дуже швидко. І ми вже відчули під­тримку світової спільноти, яка нам допо­магає боротися з російським агресором, бо путін став загрозою для всього світу. Сьо­­годнішнє свято – є святом не тільки за­хисників і захисниць України, але й волон­терів, які допомагають чим тільки можуть ЗСУ, а також тих, хто вдома з любов’ю з мо­литвою чекають на повернення своїх бать­ків, синів, чоловіків… Здоров’я, натхнення, витримки нашим захисникам, які з честю відстоюють неза­леж­ність нашої держави, її цілісність і суверенітет. Ми вистоїмо! Ми виженемо мос­каля з нашої держави! Віримо у Збройні сили України! Ра­зом до перемоги!

Сергій КАСЯН:

– 14 жовтня в історії України має велике значення. З давніх-давен запорізькі козаки відвойовували нашу незалежність під Пок­ровою Богородиці. З 1999 року – це свято українського козацтва. 80 років тому, по сусідство з Сокальщиною, в лісах Волині, була заснована УПА. Зараз там воїни Збройних сил України зробили надійний заслін від саталітів путіна-лукашенка. Є там і наші сокальчани. З 2014 р. Указом Пре­зидента це свято було визначено як свято Захисника України.

Непростий час сьогодні. 233-й день ге­роїчного спротиву українського народу від російського імперіалізму. Сокальська гро­мада, як і вся наша держава, гідно бере участь у спротиві. Тисячі наших мужчин із зброєю захищають волю і незалежність. Наша громада стала волонтерським цент­ром на заході України. Тисячі (навіть важко порахувати) вантажів скерували Збройним силам України і в громади, які наближені до бойових дій. Підприємці й підприємства Сокальщини виконують свої зобов’язання перед державою із відрахуванням коштів як в державний, так і в місцевий та обласний бюджети. Сесія міської ради мільйони гро­шей скерувала ЗСУ. І це робитимемо надалі. Це все наближає нашу перемогу. Останні події: Херсон і Харків показали, що ворог зломлений, але ще не до кінця. Ми віримо, що перемога буде за нами. Просимо Пок­рову Пресвятої Богородиці, щоб опікувала кожного нашого воїна. Адже і в нашій гро­маді є втрати. Віримо, що всі Захисники повернуться з фронту додому живими та здоровими. Перемога буде за нами. Слава Україні!

Олег ФЕНЧИН:

– Ми живемо в унікальний час. Наші козаки, які боронили рідну землю, не раз шукали союзників, але в боротьбі були самі. Ми згадуємо героїв УПА, які гинули в лісах. Багатьох їх знаєте. Вони боролись за вільну і незалежну Україну, самотужки чинили спро­тив окупантам. Нині історія повторилася, і наші захисники і захисниці знову мужньо боронять рідну землю від москалів. Вкотре український народ об’єднався проти ворога, здивувавши весь світ своїм патріотизмом та самопожертвою відстояти державність. Не одна нація пропала чи згинула з часом, бо не могли відстояти себе. Українці довели, що вони сильна волелюбна нація, яка боро­тиметься за свою державу. Одним із натх­ненників доленосних подій в історії нашої держави, як проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення незалежності України, був В’ячеслав Чорновіл, котрий говорив, що ще не маємо держави, ми матимемо її коли з маси людей сформуємо націю. І нині це відбувається. Формулою сучасної україн­ської ідентичності є гасло: «Армія, мова і віра». Армія боронить нашу землю. Мова боронить наше серце. Церква боронить нашу душу. Це має надто важливе значення, чому ж ворог намагається нелюдськими катуваннями зламати бойовий дух україн­ських полонених, нищить українські книжки, нав’язує російську православну церкву… Але все це намарно, бо українці – це сильна волелюбна нація, яку не перемогти. Хотів би, щоб слова першого президента Ічкерії (Чечні) Джохара Дудаєва стали пророчими про майбутнє росії: «Коли над Україною зійде українське сонце, росія зникне». І ми всі чекаємо на цей момент, і сподіваємося, що він якнайшвидше настане. І підтверджен­ням цього перемоги українських захисників на Херсонщині. Віримо в ЗСУ! Народ Украї­ни переможе! Слава Україні! Героям Слава!

Михайло КУЦЯБА:

– Важкі воєнні роки 1941-42-го, коли по­чалася Друга світова війна. Російська армія, покинувши Львів, наробила багато клопоту та кривди українському населенню. Німці тільки прийшли. І Організація україн­ських націоналістів використала момент для того, щоб проголосити Акт відновлення україн­ської державності. І коли Ярослав Стецько від імені ОУН виголосив у Львові на площі Ринок Акт відновлення української держав­ності, і той слух дійшов до Гітлера. Він дав наказ арештовувати усіх українців-патріотів та відправляти у концтабори. Усі, кого не встигли арештувати, пішли у волин­ські ліси. Насамперед, формувалися загони самообо­рони, які боролися з німецькими фа­шис­тами. В 1942 році Роман Шухевич зумів об’єд­нати багато українців, які бо­ролися за незалежність держави, в Україн­ську пов­станську армію. І на честь козацької слави, Матері Пресвятої Богородиці, яка накрила всіх своїм омофором, визнали початок УПА. Це була народна армія. Її послідовниками сьогодні є Збройні сили України. Кращі сини і дочки проливають свою кров за те, щоб ми могли тут відзна­чати пам’ятну дату – 80-річчя створення УПА. Вони живуть з гаслом: «Здобудеш Українську Державу, або згинеш у боротьбі за неї», що є однією з десяти заповідей українських націоналістів, які прописані в Декалозі українських націона­лістів.

Патріотичні пісні виконали аматори худож­ньої самодіяльності.

Учасники урочистого заходу розгорнули 113-метровий прапор Української повстан­ської армії, пронісши його від катедрального собору до пам’ятника Тарасу Шевченка.

Потім о. Андрій Дутчак на новому цвин­тарі відправив панахиду за загиблими та померлими Героями. Військові, представ­ники влади, сім’ї загиблих, сокальчани пок­лали квіти на їх могили та засвітили лам­пад­ки.

 

* * *

15 жовтня, біля пам’ятника Тарасу Шев­ченку, відбувся благодійний концерт. Участь у ньому взяли: вокальний ансамбль «За­бавлянка» керівник (кер. Тетяна Гнатюк), Аліна Коберенко, Вероніка Божак, Вероніка Левицька, народний просвітницький колек­тив «Дивосвіт» НД с. Завишень у складі: Со­ломії Матолінець, Ірини Войтюк та Ольги Піс­ні – керівник Наталія Гнатюк), Софія Чер­няк, Тома Богдан, Марія Кобаса, Мар’яна Шимко, звукорежисер – Роман Мельота.

Під час концерту зібрано кошти у сумі 3592 гри­вень.

16 жовтня в Народному домі Сокаля від­був­ся благодійний концерт, присвячений Дню захисників і захисниць України під гаслом «Відважним та непереможним За­хис­никам». Усіх присутніх вітали священники Петро Звір та Володимир Жарський.

Під час концерту зібрано 2790 гривень.

Усі кошти, зібрані на благодійних концер­тах, будуть спрямовані на підтримку 80-ої окремої десантно-штурмової бригади.

Дякуємо всім за посильну допомогу. Все буде Україна!

 

* * *

З нагоди Дня захисників та захисниць Украї­ни начальник Червоноградської РВА (РДА) Андрій Дяченко, перший заступник на­чальника Ірина Наливайко, комендант Червоноградської РВА Мирослав Зінов’єв та начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами, оборонної роботи та з питань цивільного захисту Андрій Бойко привітали та вручили Почесні грамоти Львів­ської обласної та Червоноградської районної державних адміністрацій за високий про­фесіоналізм, значний особистий внесок у зміцненні обороноздатності країни військо­во­службовцям, котрі дислокуються на тери­торії району.

«Цьогоріч ми, українці, показуємо всю силу своїми діями: доводимо незламність та нескореність духу і даємо відсіч ворогу, який посягнув на наше життя, культуру та спокій. Зараз доля України в руках за­хисників та захисниць Збройних сил Ук­раїни. Але потужність нашої армії багато в чому залежить від допомоги тилу! Дякую, що присвятили себе захисту нашої дер­жа­ви!», – зазначив Андрій Дяченко.

Любов ПУЗИЧ.

Василь СОРОЧУК.