Головна Освіта ЗІ ШКОЛЯРАМИ – ПРО СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

ЗІ ШКОЛЯРАМИ – ПРО СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ

З метою розширення та поглиблення знань про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяння обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання, начальник Сокальського бюро правової допомоги Червоноградського місцевого центру з надання БВПД Василина Кіщак провела практичні заняття з елементами тренінгу з учнями 78 класів літнього мовного табору при Сокальській ЗОШ ІІII №4, 5-8 класів літнього табору Жвирківської ЗОШ, та учнями Смиківської школи.

Школярі активно брали участь в обговоренні питань, що стосуються безпечної поведінки в Інтернеті, зокрема: навіщо створюються соціальні мережі, скільки часу в день вони забирають, навіщо потрібен Нік і чи є переваги у його використанні, чи не йдуть вони врозріз з моральними нормами суспільства, тощо.

Під час вікторини учні відповідали на запитання, переглядали соціальні ролики про безпечний Iнтернет, де висловлювали власні думки, обговорювали переглянуте. У формі командної гри, виконували різні завдання і, щоб з’ясовувати яких всетаки якостей більше в Інтернеті – позитивних чи негативних. Адже Інтернет – дуже потужний ресурс, який значно полегшує життя людини та відкриває майже необмежені можливості для самореалізації та саморозвитку юної особистості, спілкування, навчання, дозвілля. Але, разом з тим, в Інтернеті досить багато небезпек і для дітей, і для дорослих. Знання про ці небезпеки дозволять їх уникнути.

Василина Кіщак зазначила, що за ініціативою Європейської комісії, в Україні оголошено День безпечного Інтернету, ініціатором якого є Коаліція за безпеку в Інтернеті. Міністерство освіти і науки – партнер коаліції, активно підтримує соціальну ініціативу компанії «Майкрософт Україна» – програму «Онляндія: безпека дітей в Інтернеті», що діє в Україні вже два роки.

У соціальних мережах швидко розвивається злочинне спілкування. Агресивно налаштовані особи у своїй діяльності розповсюджують віруси, торгівлю людьми та дітьми через онлайн, а також фільми, що пропагують насильство та жорстокість, порнографію, зокрема, дитячу, залякування та приниження. Намагаються залучити неповнолітніх дітей до наркотичних засобів, суїциду, втягнути в міжнаціональну та релігійну ворожнечі, расизм, фашизм, молодіжну агресивну течію, ігрову залежність з негативним змістом. У зв’язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, якщо не батьки?

Крім того, з правопросвітницької роботи налагоджено подальшу співпрацю з директорами шкіл. Василина Кіщак наголосила, що одним із завдань є донесення до учнів основних засад прав людини, напрацювання разом з ними дієвих механізмів, які б допомагали їх захищати тощо. Для наймолодших школярів та дошкільнят теж будуть проведені зустрічі, адже мультиплікаційні фільми, квести, різноманітні флешмоби дають можливість просто і доступно говорити з дітьми про їх права.

Якщо ж у вас виникли питання, ви можете звернутися до фахівців Сокальського бюро правової допомоги за адресою: м. Сокаль, вул. Міцкевича, 5, контактні тел.: (03257) 72114, 72137. Окрім того, отримати фахову консультацію юриста ви можете, скориставшись скайпзв’язком щоденно з 10 до 17 години. Точки доступу для дистанційного консультування працюють на базі усіх сільських рад Сокальського району.

Василь СЕМЕНЮК.