Головна Свято Під гаслом «Дитинство не втрачай» проходило вже традиційне для Сокальщини свято обдарованості

Під гаслом «Дитинство не втрачай» проходило вже традиційне для Сокальщини свято обдарованості

Сокальська районна рада рішенням №260 від 4 квітня 2017 року затвердила «Програму підтримки обдарованої учнівської молоді Сокальського району на 2017 рік». І ось минулого тижня, завдяки її виконанню, стали відомі переможці та призери у відповідних номінаціях.

На V сесії Сокальської районної ради 8 квітня минулого року депутати прийняли Програму підтримки обдарованої учнівської молоді, відзначивши високий рівень знань талановитих дітей. Цьогоріч вона була продовжена. Програма спрямована на нагородження переможців олімпіад та всеукраїнських конкурсів. Утворені сім номінацій: «Юний науковець року», «Олімпіадник року», «Талант року», «Спортсмен року», «Лідер року», «Кращий учнівський колектив» та «Особливо обдарована дитина».

15 червня у Сокальському районному народному домі відбулась уже друга акція нагородження кращих учнів закладу району. Свято організовано Сокальським районним методкабінетом спільно з керівниками творчих колективів району.

Дитинство – незабутня пора, пора мрій, щирої радості, перших досягнень… Цей день був присвячений дитинству. Дві пари ведучих, які символізували дитинство і юність, пригадували найкращі його миті, разом фантазували та мріяли, а ще… сперечалися. Упродовж усього заходу ведучі дискутували на тему «хто мудріший: дівчата чи хлопці?»

Гостями свята були: митрофорний протоієрей, настоятель катедрального храму св. ап. Петра і Павла м. Сокаль о. Ярослав Кащук, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, начальник відділу освіти Роман Монастирський, депутати районної ради Мирослава Ігнатюк, Ярослав Гаврилів, начальник фінансового управління Сокальської РДА Галина Леонова, завідувач районним методичним кабінетом Галина Гібляк, директори шкіл, педагоги, батьки.

З вітальним словом до присутніх звернувся о. Ярослав. Він нагадав, що з Євангелії відомо, що Господь Бог кожній людині дає таланти по міріїх спроможності (комусь 10, комусь 5, а комусь і один). Також написано, що той, хто мав 10 – розвивав їх, а той, хто отримав один талант і закопав його, був покараний. Усі наші діти мають таланти, зазначив о. Ярослав, а ми, батьки, вчителі, наставники, повинні докладати зусиль, щоб ті таланти розвивалися.

Цьогоріч 34 учні нашого району стали призерами обласних олімпіад, а це – почесне рейтингове друге місце на Львівщині.
Голова Сокальської районної ради Микола Пасько у вітанні звернувся до дорослих: «Перед нами стоїть велике завдання – заохотити таланових дітей залишитись в Україні». Також привітав усіх номінантів та побажав розвивати таланти. Очільник району вручив нагороди переможцям у номінації «Олімпіадник року», а це:
*Назар Мачинський (Сокальська гімназія ім. Олега Романіва);
*Юрій Генташ (Сокальська гімназія ім. Олега Романіва);
*Надія Пасічник (СШ ІІІІ ст. №3).

Іменним дипломом та премією переможців у номінації «Юний науковець року», а батьків подякою нагороджував начальник відділу освіту Сокальсьої РДА Роман Монастирський. Головний освітянин району наголосив, що «щороку ми переживаємо чи досягнемо рівня попереднього року. Цьогоріч приємно констатувати, що перемоги збільшуються не лише на обласному рівні, але й на всеукраїнському». До вже звичних нагород наших науковців цього року добавились і спортивні досягнення. Також розповів, що під час обговорення і вибору номінантів появилась думка, що потрібно збільшити їх кількість.

Р. Монастирський побажав школярам гарного відпочинку, набути нових сил і показувати відмінні результати і надалі.
Отож, переможці у номінації «Юний науковець року»:
*Юлія Мусій (МАН, Сокальська гімназія ім. Олега Романіва);
*Олександр Будзінський (МАН, СШ №4);
* Анастасія Якубишин (МАН, СШ №3).

Лідери шкільної молоді Сокальщини є організаторами багатьох заходів та акцій, волонтерами, членами елітних молодіжних організацій. Переможців номінації «Лідер року» вітала начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. Вона звернулась до учнів такими словами: «Ви є зразком для своїх товаришів, гордістю для батьків і для нас. Ви прославляєте Сокальщину і надалі робіть так. Будуйте державу і досягайте своїх максимальних висот, а ми будемо горді за вас!»

Переможці номінації «Лідер року»:
*Христина Лисяк (Сокальська гімназія ім. Олега Романіва);
*Віталій Гейко (Жвирківська школа);
*Анастасія Грем (СШ №3).

Україна славиться піснею, танцями та поезією. На Сокальщині є дуже багато творчих дітей. Тільки у цьому році десятки творчих досягнень і перемог. Найбільші з них – перемоги в обласних конкурсах «Сурми звитяг», «Різдвяні канікули», «І слово, і пісня матусю, тобі» та ін.

Для нагороди переможців у номінації «Талант року» запросили депутата районної ради Мирославу Ігнатюк. Вона говорила про важливість розпізнати талант, обдарування, плекати їх, розвивати. Та не менш важливо у майбутньому ці таланти використати не лише на свою користь, але й на користь ближніх, на прославу Бога. Побажала ніколи не опускати рук при перших невдачах.

Переможці у номінації «Талант року»:
*Соломія Міщій (Сокальська гімназія ім. Олега Романіва);
*Ярослав Шукатка (БДЮТ);
*Віталіна Ільницька (СШ №2).
Присутні стоячи аплодували Віталіні Ільницькій – талановитій, мужній та сильній дівчині, доля якій надіслала надзвичайні випробування.

У наших школах підростає гідна спортивна слава Сокальщини. Цього року здобуто численні перші позиції в обласних змаганнях школярів. Призові місця з легкої атлетики, перемоги у багатьох турнірах з волейболу, плавання, високі досягнення у нетрадиційних видах спорту.

Депутат районної ради Ярослав Гаврилів вручив нагороди учням та подяку батькам, переможцям у номінації «Спортсмен року». Він розповів притчу про втрачений талант художника. Адже у свій час ніхто його не підтримав, не заохотив. Депутат зазначив, що премія районної ради якраз для того, щоб підтримувати та заохочувати на нові досягнення у майбутньому талановиту молодь Сокальщини.

Переможці у номінації «Спортсмен року»:
*Віталій Демчук (ДЮСШ «Соколяни»);
*Христина Василяшко (ЗШ №4);
*Максим Хробак (Сокальська гімназія ім. Олега Романіва).

Ще один номінант – приклад великого оптимізму, сили волі, надзвичайно талановитий, творчий і життєрадісний хлопчик без якого не обходиться жодний захід у рідній школі.
Начальник відділу освіти Роман Монастирський премією та дипломом «Особлива дитина року» нагородив учня Белзької школи Віктора Саву.

Багато учнівських колективів з допомогою своїх талановитих наставників здобули високі нагороди. Завідувач районним методкабінетом Галина Гібляк розповіла, що за останні дні їй довелось попрацювати з багатьма творчими колективами, чудовими вчителями та талановитими учнями.Та висловила сподівання, що такі програми будуть запровадженні і на державному рівні. І діти продовжуватимуть реалізовувати свої таланти і мрії.

Переможці у номінації «Колектив року»:
*хореографічний ансамбль
«Акварель» (ЗШ №5);
*команда «Козацький гарт» (ЗШ №4);
*рій «Соколи» (Сокальська гімназія ім. Олега Романіва).

Упродовж цього свята для усіх номінантів і присутніх концертні номери дарували хореографічний ансамбль «Акварель»; вихованці ДНЗ №9; команда КВК «Ганстери» СШ №4; ансамбль «Вишенька» Волицької школи; зразковий колектив «Дивоцвіт» СШ №2; Соломія Міщій; Андрій Оверчук; Ілона Сантар.

Бажаємо усім талановитим дітям (і не тільки!) не зупинятися на досягнутому, робити все, щоб у житті займатися улюбленою справою.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.