Головна Політика ЩОБ НЕ БУЛО МАНІПУЛЯЦІЙ, НА ЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ СОКАЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ НАДАВАЛИ СЛОВО...

ЩОБ НЕ БУЛО МАНІПУЛЯЦІЙ, НА ЧЕРГОВІЙ СЕСІЇ СОКАЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ НАДАВАЛИ СЛОВО ВСІМ

Розпорядженням від 16 жовтня 2018 року №119 голова Сокальської районної ради Микола Пасько скликав XХХIV  сесію  VIІ скликання районної ради. Відтак, минулого тижня пройшло два пленарні засідання (30 жовтня та 2 листопада).
На порядок денний виносилось 51 питання. Після традиційних привітань з днем народження, котрі депутати святкували у міжсесійний період (Мирослава Ігнатюк, Олег Славич, Олег Солодяк, Роман Шевчук, Ігор Мороз, Роман Монастирський), сесія затвердила порядок денний із змінами. Було включено додатково ще 11 питань, одне – виключено.

«Про організацію оздоровлення та відпочинку школярів Сокальського району у літній період 2018 року» доповів начальник управління соціального захисту населення Сокальської РДА Володимир Огінський.

До головуючого звернувся учасник АТО Андрій Семенюк з проханням надати слово, депутати підтримали. Військовослужбовець не тільки висловив стурбованість тим, що учасників АТО втягують в різного роду історії, недоговорюючи, не надаючи повної інформації, таким чином маніпулюючи ними.
А. Семенюк:

– Я безмежно вдячний усім, хто підтримує нас на війні. Чому прийшов? Усі добре пам’ятаєте, що на початку цього року проходили колихання в районній раді, коли хотіли зняти голову, поставити Монастирського. Приїжджали сюди АТОвці, проходили розбірки. Зі слів людей: «Пасько краде». На даний момент, зі всіх, хто мені це говорив ніхто не надав жодних документів. Я не підтримую жодної політичної сили, жодного чиновника. В мене на першому місці стоїть Бог, Україна, побратими, а дальше йде сім’я. Коли та вся ситуація трохи втихомирилася, наші АТОвці піднімали питання стосовно призначення директором ТРК «Сокаль» Новацького. Депутати голосували під тиском атовців. Звертаюсь до вас, панове депутати, ніхто з вас не встав і не довів атовцям інформацію, що за час керування Новацького радіо стало збитковим, з’явилось бетонне перекриття вартістю 180 тисяч гривень (як будівельник скажу, що реально воно стільки не коштує). Воно є абсолютно нелегалізоване, немає дозволу архітектури. Рано чи пізно з цього питання буде відповідне рішення. Якщо буде адмінвідповідальність і штраф, то це ви, депутати, повинні платити. Після цього всього в Фейсбуці з’явилася велика стаття, що «голова районної ради придушує свободу слова». Знову ж таки, зустрічались наші хлопці з п. Паськом. Що то за радіо в нас таке? Вся констатація фактів, які є загальнодоступні. Немає виступів активістів, немає конкретної критики, припустимо, голови райради, голови адміністрації, висвітлення проблем з квартирами, ремонтів доріг, смітників… Люди загинули на Майдані і на війні для того, щоб ми могли вільно говорити про такі речі, а не приховувати. Так не має бути. От є депутати в районній раді, які ще кричали «Слава КПСС», «Слава Кравчуку, слава Кучмі…» Вам немає різниці під яким прапором сидіти тут, ви є пристосуванцями. Ви поділилися на клани, плетете інтриги між собою, гальмуєте роботу всієї районної ради.

Коли літом приїхав у Сокаль, до мене звернулася п. Шутовська на рахунок придбання квартири у Червонограді трьом дітям, ціна завищена. Ми досить швидко все перепровірили. Те питання почали ретельніше вивчати, прийшли на засідання комісії, на якій виявилось, що наш побратим сирота Павло Максимець вже п’ять років стоїть на черзі і ніхто його не шукає. Вже п’ять років після закінчення ПТУ немає житла. Працює на будові – ночує там, то друзі приймають. Соціального житла не надали. Галина Федаш заявляє, що його шукали. Ми звернулись до класного керівника, яка з ним постійно підтримує зв’язок. Вона сказала, що ніхто його не шукав. Павло навіть не знав, що знаходиться в черзі. Коли їхав на зустріч з Женею Шутовською, ви, пані Федаш, разом з Токаєм в позаробочий час почали на нього «наїжджати». Ви совість маєте? Хто вам дав право? Це мій боєць! Ситуація така, що Женя Шутовська є офіційним представником Павла, та чомусь пані Федаш не хоче співпрацювати з нею. Тут якась дивна ситуація виходить. Якщо тим діткам належить квартира в Червонограді, то якось дуже смішно, їх позбавили лише на півроку. Уся інформація по дітках, по радіо та й інших питаннях має бути висвітлена на вашому сайті, щоб у людей не виникало жодних запитань. Так має бути. Ви поділились на клани, чубитесь між собою, а результатів ніяких. Справа не в тому, хто сидить в цьому кріслі і керує, справа в тому, щоб вся громада, атовці і ви налагоджували співпрацю.
Микола Пасько у відповідь на цей виступ повідомив, що усі матеріали передані в правоохоронні органи, вони будуть розбиратися. Найгірша проблема в тому, що, на превеликий жаль, в ці не зовсім чисті політичні ігри вв’язують воїнів АТО.
Після цього депутати повернулись до розгляду питань порядку денного. Інформацію щодо стану виконання робіт по Програмі «Дороги Сокальщини на 20182020 роки» доповів начальник відділу житловокомунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури РДА Степан Шевчук. На цей рік було заплановано ремонт одинадцяти доріг на суму 13 млн. 900 тис. грн. з районного бюджету.
В. Пограничний:
– Попросив би знайти можливість завершити роботи, зробити нормально з’їзди, оскільки постійно звертаються до мене виборці і нагадують про це.
О. Кожушко:
– Дорога КомарівПереспа (до повороту на ОЛК «Ровесник») в жахливому стані. Чи ми ще зможемо зробити її цього року?
– З обласного бюджету вже кошти точно не виділятимуть, хіба – з районного. Найкращим варіантом є спланувати її на наступний рік.
І. Макачка поцікавився інформацією про дорогу РаваРуська – Сокаль.
– Документи вже підготовлені повністю, будуть приступати весною.
Р. Монастирський запропонував на наступну сесію підготувати план тих доріг, які будуть ремонтувати у 2019 році. Щоб вже в грудні бачили, які в нас плани на 2019ий.

По завершенню обговорення інформацію взяли до відома.

Громадський активіст Остап Сидоряк, який також попросив слова, звернувся до депутатів з приводу незадовільного стану дороги по вул. Миру у Борятині. А ще хотів би, щоб Володимир Огінський у місцевих ЗМІ роз’яснив, хто не має мати субсидії.
Про виконання районного бюджету Сокальського району за І півріччя 2018 року доповідала начальник фінансового управління РДА Галина Леонова. «В цілому картина досить позитивна», – підкреслила доповідач.

Аналогічним було й питання «Про виконання районного бюджету Сокальського району за 8 місяців 2018 року». За цей період до загального фонду районного бюджету Сокальського району надійшло 132069,5 тис. грн. податків та зборів, а це 112,1% до планових показників 8ми місяців, або більше плану на 14223,8 тис. грн. Більше планових призначень надійшло з: податку на доходи фізичних осіб на 13805,3 тис. грн. (111,7%); адміністративного збору за проведення державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осібпідприємців та громадських формувань на 12,8 тис. грн. (127,8%); адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на 154,2 тис. грн. (201,8%); орендної плати за водні об’єкти – на 5,1 тис. грн. (228,6%).

Поряд з цим менше плану до районного бюджету надійшло: орендної плати за оренду цілісних майнових комплексів та іншого нерухомого майна на 23,9 тис. грн. (78,8%); частини чистого прибутку підприємств, що належать до комунальної власності, при плані 11,0 тис. грн. надходження склали 1,5 тис. грн.; податку на прибуток підприємств комунальної власності та фінансових установ комунальної власності надійшло в сумі 11,1 тис. грн., або 50,3% планових призначень.
Далі депутати затвердили п’ять розпоряджень голови РДА та внесли зміни до показників районного бюджету Сокальського району на цей рік.
Михайло Веклин в черговий раз порушив питання малої кількості реєстраторів в ЦНАПі. Депутат запропонував ще хоча б ввести в штат одну посаду.
Микола Поліщук, як заступник голови адміністрації, повідомив, що розглядається питання про об’єднання міського і районного ЦНАПів і лише тоді можна буде збільшити штатний розпис.

Сокальський міський голова Вадим Кондратюк нагадав, що «перехід працівників із органів місцевого самоврядування на державну службу, є неможливим. Але працівників з державної служби по стажуванню можна переводити в органи місцевого самоврядування. Тобто, якщо об’єднувати на основі районного, то це фактично чотири реєстратори міської ради втрачають ліцензію, ключі і ми починаємо спочатку. Я пропонував, щоб об’єднання відбулося на основі міського центру. Тобто, працівники районного, після стажування, переходять вже у міськрайонний ЦНАП».
Андрій Сенюк подав пропозицію у 2019 році закласти гроші на Белз, що також дозволить розвантажити ЦНАП.

Після перерви депутати внесли зміни до Програми розроблення містобудівної документації в Сокальському районі на 20162020 роки та до Програми по збереженню об’єктів культурної спадщини Сокальського району на 2018 рік (доп. Мирослава Баралус).

Наступним рішенням районні обранці внесли зміни в районну Програму забезпечення житлом дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа у Сокальському районі на 20162018 роки. Керівник Служби у справах дітей Сокальської РДА Галина Федаш пояснила, що звертаються з проханням виділити кошти на придбання житла для 7 дітейсиріт, дітей позбавлених батьківського піклування і осіб з їх числа. «Дуже вам дякуємо, що завжди знаходимо розуміння. 800 тис. грн. уже було виділено на початку року, але тут склалася ситуація з іншими дітьми, в тому числі і хлопцем, який воював, і ми, направду, є в боргу перед ним. Кошти просимо у сумі 1 млн. 200 тис. грн. По шістьох дітях хочу сказати, що доля у них склалася не проста. Маму з татом позбавили батьківських прав, зараз двоє діточок знаходяться у притулку. Опікун, щоб рідні діти залишалися разом, хоче забрати і цих двох. На жаль, житлова площа опікуна не дозволяє цього. Розглянувши заяву, вирішили для тих діточок необхідно купити житло. А щодо хлопця, який перебував у зоні АТО, якщо не змогли його знайти скоріше, то треба виправити ситуацію, яка склалася зараз. Хлопчина хоче, щоб житло йому купили у Львові, ми вже знайшли декілька квартир, з яких зможе обрати собі».

Олег Солодяк поцікавився чи після придбання квартири дітей їх знімуть з черги, чи будуть мати право стояти в ній на покращення умов.
– Слушне запитання. Так, діти будуть зняті з черги, оскільки право власності вироблятиметься на них усіх.
– Тоді варто шукати кращі житлові умови.

А ще депутат висловив пропозицію у майбутньому прописати у відповідній програмі, щоб житло купувати тільки в межах Сокальського району. Аргументуючи це тим, що це районна програма.

Ігор Гуз поцікавився чи на сайті адміністрації є розміщені списки, адже про це говорилось на комісії. На що отримав ствердну відповідь.
Присутні учасники АТО запропонували Службі у справах дітей свою допомогу, якщо є ще такі випадки, що не можуть знайти дітей, яким законом передбачено житло, щоб не повторилась така ж історія.
Після чого до головуючого знову звернулися присутні в залі жителі району з проханням надати слово, депутати підтримали таке рішення.

Першою виступила Ганна Яцишин – опікун чотирьох дітей, позбавлених батьківського піклування.

– Я є прийомною мамою дітей, всі вони на інвалідності, потребують квартири, бо не маю де їх діти. Вони – вихідці з такої «малесенької нори», де на цей момент приписано дев’ять чоловік. В тій хаті є туберкульоз. Тому я звернулася до Служби у справах дітей. Ще в червні мені запропонували трикімнатну квартиру у Червонограді, яка дуже сподобалася дітям. Усе в ній акуратно і чисто зроблено, заходи і живи. Тільки вона на десятому поверсі. На першому засіданні відмовили у тій квартирі. Я підходжу до Миколи Миколайовича і питаю, чим вам так не сподобалися мої діти, чому відмовили в тій квартирі? Мені сказали що то на 10 поверсі, можливі проблеми з ліфтом. Після трьох засідань вже чую, що говориться про перевищення службових обов’язків. Рахувала, що ніяких перевищень не було. Сама вже дзвонила і питала за квартири. А та, яку пропонувала адміністрація, коштувала 800 тис. грн., а та, що я телефонувала, майже 700 тис. грн., тільки ще потребує ремонту. Окрім того, потрібно витримати усі вимоги (для однієї дитини має бути 13,6 кв. м). Що мені тепер робити? Можливо б не відстоювала так їхні права, але кожна дитина має інвалідність.
У відповідь, Микола Пасько повідомив: «Вас неправильно поінформували. Hаскільки знаю, то всі рішення вже прийняті, документи у Львові, а зараз ми обговорюємо про додаткові кошти, які в фінансовому рішеннi вже прийняли Програму».

Свій погляд на все, що відбувається, висловила Євгенія Шутовська:

– Декілька слів хотіла б сказати про Службу у справах дітей, а саме основне звернутися до членів комісії. Якщо ви входите до неї і вирішуєте таке питання, і вас навіть не цікавлять списки, згідно з якими повинні діти отримувати квартири, то що робите в тій комісії? Ми ходили на два засідання комісії, просили дати списки, їх не було. На третє засідання з’явилися списки, але вони відрізняються від тих, які були у Львові. Щодо Ганни Яцишин, то не згідна з рішенням. Оскільки діти Ккі, які стоять у черзі, не зараз мають отримувати квартиру, тому що мама позбавлена батьківських прав на півроку чи до року. І в листопаді вона поновить свої права. А є круглі сироти, які живуть будьде, ніхто про них не знає і не опікується. Не можна так, є першочерговість, є список і крапка.

Ще одне. Що це за комісії закритого типу? Останній раз нас з комісії виставили. Згідно зі законом, комісії відкриті. Що ви боїтеся народного контролю? Зараз заявляю при всіх, що ходитимемо на кожну комісію. Щодо пропозиції депутата, щоб купувати в районі житло, то відповідно до Закону діти мають право на квартиру в будьякому куточку України. Що стосується Максимця, то його побратими є у Львові і в Сокалі. Його ніхто не шукав, супроводу дитина не мала взагалі.

Депутати підтримали рішення про виділення додаткових коштів. Далі внесли зміни до Програми зовнішнього освітлення населених пунктів Сокальського району на 2018 рік; затвердили Програму видавництва презентаційних книг у Сокальському районі в 2018 році; внесли зміни: в рішення Сокальської районної ради від 22.12.2017 року №455; у Програми підтримки та розвитку народних домі; підтримки творчої діяльності аматорських колективів Сокальського району; підтримки і розвитку закладів дошкільної освіти Сокальського району; до Програми захисту сільськогосподарських угідь від повторного заболочення та населених пунктів від підтоплення; до загальнорайонних Програм.

Про внесення змін до Програми забезпечення надійної охорони Державного кордону України та покращення матеріальнотехнічного забезпечення ВПС «Белз», ВПС «Угнів» Львівського прикордонного загону, що розташовані на території Сокальського району, доповів командир нової структури Дмитро Вичавка. Відділ «Павловичі» об’єднує у собі три підрозділи: «Угнів», «Белз» та «Павловичі». Відповідно до цієї програми, районна рада допомагає прикордонникам закупити твердопаливні котли.
Депутати підтримали проект рішення «Про відкриття груп подовженого дня у закладах загальної середньої освіти», оскільки відповідно до змін законодавства, таке рішення приймає засновник.

Декілька проголосованих питань стосувались «Інклюзивноресурсного центру», а саме: «Про передачу приміщень з Сокальської ЗШ ІІІІ ст. №4 в КУ «Інклюзивноресурсний центр», «Про умови оплати праці керівників закладів освіти, комунальної установи «Інклюзивноресурсний центр» та Сокальського районного методичного кабінету Сокальської районної ради Львівської області» та «Про затвердження Положення про встановлення надбавки за складність, напруженість у роботі керівникам закладів освіти, комунальної установи «Інклюзивноресурсний центр» та Сокальського районного методичного кабінету Сокальської районної ради Львівської області».

Більшість питань, які стосувались затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, що включена в перелік земельних ділянок для продажу права оренди на земельних торгах для ведення товарного сільськогосподарського виробництва депутати не підтримали, не погоджуючись з низькою вартістю землі.
Також на сесії внесено зміни в тимчасовий Порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників закладів загальної середньої освіти спільної комунальної власності територіальних громад сіл, селища, міст Сокальського району та затверджено Положення про конкурс на посаду керівника закладу. Затвердили структуру та чисельність Комунальної установи Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти Сокальського району».

Питання «Про встановлення надбавки за вислугу років голові районної ради» доповів заступник голови районної ради Василь Бойко. Він повідомив, що «згідно зі законом «Про місцеве самоврядування», голова районної ради, пропрацювавши три роки на даній посаді, має право на надбавку у розмірі десяти відсотків». Депутати підтримали це рішення.

На ІІ пленарному засіданні депутати розглянули 11 питань. Розпочали з планування діяльності Сокальської районної ради на 2019 рік із переліком основних питань, що виносяться на розгляд пленарних засідань.
Наступним розглянули проект рішення, який стосується завершення реформування друкованого засобу масової інформації – газети «Голос знад Бугу». Рішенням затвердили передавальний акт балансових рахунків, матеріальних цінностей та активів Комунального підприємства «Редакція газети «Голос знад Бугу» до правонаступника приватного підприємства «Редакція газети «Голос знад Бугу», а також вилучення та передачі в оренду нежитлових приміщень. Рішення підтримано одноголосно.
Далі була затверджена Програма фінансової підтримки об’єктів благоустрою в Сокальському районі, внесені зміни в Положення про оренду майна, що належить до спільної комунальної власності територіальних громад Сокальського району та до Порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна, що належить до спільної власності територіальних громад Сокальського району.
Директор Малої академії наук Світлана Мусій доповіла про зміни, які необхідно внести до Статуту закладу. Вони були зумовлені змінами Законів «Про освіту» та «Про дошкільну освіту». Таким чином, надаються повноваження директору МАН звільняти та приймати на роботу педагогів, більше повноважень надаються педагогічній раді, чітко визначені повноваження засновника та певні зміни до організації навчальновиховного процесу.
У районі з метою організації регулярного підвезення учнів та педагогічних працівників сільської місцевості до місць навчання і додому діє програма «Шкільний автобус», яка є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти. Депутати внесли зміни у програму, виключивши кошти.
Ще одне рішення, яке стосувалось позашкільного процесу – «Про погодження розміру плати за навчання та встановлення переліку пільг щодо плати за навчання у Сокальській ДШМ ім. В. Матюка на 20182019 н. р.» Як повідомила директор школи Оксана Думанська, впродовж багатьох років діти, які навчаються у школі мистецтв, користуються пільгами з оплати за навчання. Таким чином, усі мають можливість розвивати свої здібності. Депутати погодили розмір плати за навчання та повністю звільнили від такої плати дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітейінвалідів, сиріт і позбавлених батьківського піклування, дітей військовослужбовців, які загинули при виконанні службових обов’язків, або стали інвалідами І та ІІ груп. Звільняються від плати за навчання на 100% діти учасників АТО, які загинули при виконанні службових обов’язків, або стали інвалідами І та ІІ групи. Окрім того, лише 50% платитимуть за навчання діти матеріводиночок, діти інвалідів І групи та діти напівсироти.
Депутати також делегували до складу Госпітальної ради Львівського госпітального округу членів від Сокальського району: головного лікаря Романа Шведа, його заступника з медичної частини Сергія Касяна та голову Сокальської районної профспілкової організації працівників охорони здоров’я України Андрія Наконечного.
Районні обранці знову обговорили питання субвенції коштів для Сокальської міської ради для придбання бульдозера для міського сміттєзвалища. Хоча виникала низка запитань, однак районні обранці підтримали це рішення.
Ще одним голосуванням встановили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Сокальського району.
На завершення розгляду порядку денного були розглянуті депутатські запити та звернення. Серед інших, два майже ідентичних звернення, які стосувались підвищення ціни на газ від фракції політичних партії ВО «Батьківщина» та «Об’єднання Самопоміч». В результаті обговорення, більшість із депутатів підтримали думку, що це звернення має йти від імені районної ради, а не окремих політичних сил. Голова районної ради з цього питання продемонстрував фотодокумент, витяг з коаліційної угоди за 27 листопада 2014 року, під якою стоїть підпис голів депутатських фракцій політичних партії ВО «Батьківщина» та «Об’єднання Самопоміч» Ю. Тимошенко та О. Березюка. В документі йдеться про реформу енергетики та пропонується перехід на єдині для всіх споживачів принципи ринкового ціноутворення на газ та електроенергію.
Питання присвоєння звання Героя України Василю Макуху вже в черговий раз підняв Олег Солодяк. Микола Пасько повідомив, що є лист від обласної ради щодо необхідності правильного оформлення всього пакета документів.
На цьому XXXIV сесія Сокальської районної ради завершила роботу.
Юлія СОРОЧУК.
Фото автора.