Головна Освіта Вчителі-логопеди зібралися на семінар у Сокалі

Вчителі-логопеди зібралися на семінар у Сокалі

Фото автора та зі сторінки Сокальського інклюзивно-ресурсного центру у Фейсбук

На базі комунальної установи Сокальської районної ради «Інклюзивно-ресурсний центр» 14 листопада відбувся Міжвідомчий обласний семінар з питань діяльності логопедичної служби на тему «Сучасні форми і методи роботи вчителів-логопедів, спеціалістів міжвідомчих установ з подолання мовленнєвих порушень у дітей з особливими освітніми потребами».

У своє професійне свято понад тридцять логопедів з Львівської області зустрілись у Сокалі, щоб поділитись один з одними досвідом. Розпочався захід з привітання від вихованців логопедичної групи закладу дошкільної освіти м. Сокаль №5 «Сонечко». Після цього, директор Інклюзивно-ресурсного центру Ганна Фенчин привітала з професійним святом присутніх у залі логопедів: «Шановні колеги, бажаю вам величезних досягнень у професійній сфері, щоб ваша робота завжди була у радість, щоб завжди отримували задоволення від роботи». Далі п. Ганна представила гостей: голову Сокальської районної ради Миколу Паська, головного спеціаліста департаменту освіти і науки Львівської ОДА Марію Васюник, завідувача Сокальським районним методичним кабінетом Галину Гібляк, директора ЦОЗУ Миколу Мисака, директора загальноосвітньої школи ІІІІ ст. №4 Наталію Драган, лікаря – дитячого психіатра Галину Святченко та лікаря – дитячого невролога Вікторію Надяк, а також директорів та фахівців інклюзивноресурсних центрів Львівської області, вчителівлогопедів НРЦ «Мрія», НРЦ святого Миколая, НРЦ «Довіра», ЛСШ «Марії Покрови» м. Львів.

Роботу семінару розпочав голова районної ради Микола Пасько, який розповів про новітні підходи в фінансуванні та підтримці розвитку освіти в Сокальському районі, зокрема, про електронні сервіси. Такі як: «Invest» – інвестиційно-бюджетну карту Сокальського району, «Систему Голос» – сервіс публікації та аналітики роботи депутатів Сокальської районної ради, електронний посібник історії «Стежками героїв Сокальщини» та електронну систему організації освітнього процесу «Око».

Він відзначив величезну роль логопедів для розвитку і самооцінки дитини: «Логопед не тільки виправляє вимову чи правильно вчить вимовляти звуки, це величезна робота в царині психології. Бо ж насправді дитинка, яка не вимовляє певні звуки, потім починає комплексувати і це позначається на загальному її розвитку. Тому, щиро вдячний за вашу працю». І з нагоди професійного свята Микола Пасько вручив грамоти районної ради логопедам-дефектологам Наталії Васьків, Наталії Гаврилів, Людмилі Гайдамащук, а також подяку керівнику Інклюзивноресурсного центру Ганні Фенчин.
Завідувач Сокальським районним методичним кабінетом Галина Гібляк, зокрема, сказала:

– Наша влада не тільки розуміє пріоритетності, а йде багато кроків попереду і це заставляє нас працювати над собою, вдосконалюватися, професійно зростати. Маємо дуже гарну співпрацю між нашими комунальними установами. У вас дуже складна професія, ви маєте бути не лише добрими спеціалістами, але й бути центром надання підтримки усім закладам освіти. Бажаю, щоб у вас завжди були можливості самовдосконалюватися, професійно зростати, бо це мотивує кожного спеціаліста.

За сумлінну працю, високі професійні якості та співпрацю з методичним кабінетом відзначено грамотами логопедів Мирославу Бурбіцьку та Наталію Баран.

Головний спеціаліст департаменту освіти і науки Львівської ОДА Марія Васюник відзначила, що «коли є співпраця між різними ланками – управлінцями, освітою, Центром з обcлуговування закладів освіти – бачите результат. Сокальському району не є легко, але школи справляються. Тому Сокальський район був вибраний для проведення семінару, щоб ви побачили як можна вибрати правильну модель побудови роботи. Ми, логопеди, не можемо обмежуватись у ній. Ми повинні опановувати і використовувати нові методики».

Після офіційної частини з привітаннями перейшли безпосередньо до роботи семінару. На початку директор ІРЦ Ганна Фенчин ознайомила колег з роботою Сокальського Інклюзивно-ресурсного центру.

На сьогодні ІРЦ відвідує 50 дітей (окрім діток з легкими порушеннями мовлення), всього корекційну допомогу вчителів-логопедів ІРЦ отримують 116 дітей, практичного психолога – 19 (12 – з емоційно-вольовими порушеннями), вчителя-дефектолога – 21 дитина, вчителя-логопеда – 30 дітей з вадами мовлення і плюс 64 дитини в закладах освіти.
А далі в рамках роботи семінару відбувся міжвідомчий «круглий стіл» на тему: «Сучасні форми і методи роботи вчителів-логопедів, спеціалістів установ з подолання мовленнєвих порушень у дітей з особливими освітніми потребами», модератором якого була Марія Васюник. Практичним досвідом роботи з дітьми дошкільного віку, які відвідують логопедичні групи з порушеннями мовлення, поділилась вчитель-логопед ЗДО №5 м. Сокаль Мирослава Бурбіцька. В рамках її відеопрезентації висвітлено роботу вчителів-логопедів: ЗДО №8 – Наталії Баран, ЗДО №9 – Катерини Газдович, а також вчителя-дефектолога ЗДО №5 – Марії Пишко.

На завершення семінару практичний психолог ІРЦ Оксана Джурій провела мінітренінг «Психологічні особливості готовності вчителялогопеда до роботи з дітьми з особливими потребами», мета якого – запобігання емоційному вигоранню вчителівлогопедів та пошук методів підвищення стресостійкості та подолання емоційнонегативних ситуацій.

Семінар дозволив учасникам обмінятись досвідом та позитивними емоціями. А на завершення була проведена екскурсія в ресурсну кімнату та інклюзивні класи в Сокальську ЗШ ІІІІ ст. №4.

Юлія СОРОЧУК.