У Сокальському районному народному домі 12 лютого був аншлаг. Сюди прийшли шанувальники української пісні та танцю. Навколо панувала особлива аура, бо більшість з присутніх є добре знайомими, бо уже не раз разом їздили на конкурси, щоб підтримати своїх синів та дочок. Адже цього дня на сцені районного народного дому виступали обдаровані діти – переможці районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів.
Концерт «Таланти твої, Сокальщино» відбувся з ініціативи начальника відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА Мирослави Михайлюк, яка розповіла, що 2016й рік був багатий на різноманітні конкурси, в яких сокальські обдаровані діти отримали перемоги. «Я хотіла, щоб громада Сокальщини побачила лауреатів. У нас дуже багато переможців у різних видах мистецтва, зокрема, в хореографії, вокалі, хоровому мистецтві, драматичному жанрі. Сокальщина багато на таланти і має чим гордитися. Нехай люди бачать і знають, що ми не стоїмо на місці, а йдемо вперед. Нам потрібно рости», – наголосила вона.
Гала-концерт розпочався піснею «Родимий краю», яку виконав дитячий хор «Мелодія» Сокальської школи мистецтв ім. Віктора Матюка (керівник Марія Дубик) – лауреат другої премії міжнародного конкурсу «Сонячна Болгарія», Всеукраїнського конкурсу «Галицькі самоцвіти», обласного конкурсу «Співаймо канон» і першої премії фестивалюконкурсу «Сокальські візерунки». Мабуть, кожного взяв за душу виконаний ними й твір «In excelsis deo» з католицької меси.
А далі ведучі, які вперше дебютували на сцені районного народного дому – Галина Чаплик і Тетяна Степанюк, надали слово канцлеру СокальськоЖовківської єпархії отцю Роману Синицькому, який за доброю традицію, благословив учасників цього дитячого дійства. Він, зокрема, зазначив, що «український народ – дуже талановитий. Нині ми це зможемо побачити. Радіє серце, коли у залі немає вільних місць. Дякую, що прийшли підтримати юні таланти. Впевнений, що цей захід стане для дітей заохотою розвивати далі свої таланти, працювати над собою».
Опісля талановитих дітей Сокальщини тепло та щиро привітала перший заступник голови РДА Ірина Задолинна, яка наголосила, що завдяки їм наш район знають далеко за межами Львівської області, знає Україна. Приємно, що ми в сфері культури одні з найкращих у Львівській області. Вона подякувала їм, їхнім батькам та викладачам за вкладену нелегку працю, щоб ці юні обдарування виглядали так достойно на всіх рівнях. І низько вклонилася за це.
Начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій Сокальської РДА Мирослава Михайлюк підкреслила, що «нині ми маємо честь бачити на цій сцені лауреатів обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Пишаюся тим, що маємо надзвичайно велику кількість обдарованих діток. Українська нація найбільш талановита у світі. І, в першу чергу, на мою думку, ми повинні досконало знати рідну мову, а ще достеменно історію своєї держави, а тоді навчатися іншому мистецтву».
М. Михайлюк наголосила, що сьогоднішній концерт є благодійним. Його присвятили талановитій дитині, вокалістці зразкового хореографічного ансамблю «Дивоцвіт» Віталіні Ільницькій, нині вона важкохвора, і потребує підтримки й допомоги.
Святкове дійство продовжив виступ лауреатів третьої премії фестивалюконкурсу «Сокальські візерунки» – ансамбль хлопчиків і юнаків Сокальської музичної школи ім. В. Матюка (керівник Леся Капелусь, концертмейстер Надія Попович), який виконав «Марш юнацтва ОУН «Чуєш, сурми грають» та рекрутську пісню в обробці Тамари Мулик «Там, в Сокалю, бранка була». А за мить на сцені вже були лауреати другої премії обласного оглядуконкурсу хорових колективів – народна хорова капела «Галичина» (керівник Наталія Римар). У їх виконанні прозвучали твір КосАнатольського «Наша дума» і українська народна пісня «В мене батько, як цвіт». За ними виступила лауреат другої премії фестивалюконкурсу «Сокальські візерунки» Марта Ковальчук (викладач Тетяна Гнатюк) з піснею «Капкап».
У 2016-ому успішно стартував фестиваль-конкурс «Сокальські візерунки», який відкрив нові таланти, дав поштовх рухатись далі у всіх жанpах українського мистецтва. Свою любов до танцю зуміли передати глядачам в українському танці з бубном, «Козачок» та в хореографічних композиціях: «Українські візерунки», «Забавлянки», «Перлина України» учасники хореографічних колективів «Натхнення» (художній керівник Ольга Гасюк), «Джерельце» (Марія Кащук), «Візерункове намисто» (Наталія Зятик), «Жвирківські візерунки» (Мар’яна Блащук). Глядачі теплими оплесками зустрічали найменших учасників лауреатів другої премії фестивалюконкурсу «Сокальські візерунки» фітнесклуб «Ідеал» (керівник Наталія Зятик).
Фестиваль «Сокальські візерунки» відкрив багато нових імен. Чого лише варті вокалісти Вікторія Папроцька, Роксолана Весній, Христина Матюха, Анастасія Коткевич. Дівчата володіють гарним голосом та майстерністю. Вони заспівали «Сонячні дощі», «Весняночку», «Колискову для мами», «Я Богу дякую за все». Лауреат ІІІ премії обласного конкурсу інструментальних ансамблів малих форм «Музичні акорди» (кер. Оксана Порташ), лауреати першої і другої премій обласного конкурсу піаністів «Технічний марафон» Катерина Ілечко і Володимир Михайльов виконали твори Антона Мухи «Українська танцювальна», Юрія Шутовського «Елегія» і Нестора Нижанківського «Інтермеццо», що дозволили присутнім доторкнутись до тонких струн класичної музики.
За кулісами за виступами вихованців щиро переживали викладачі школи мистецтв ім. В. Матюка в м. Сокаль. Серед них Тетяна Гнатюк, яка виховала багатьох талановитих вихованців, зокрема, лауреатів різних конкурсів. Чимало з них брали участь у галаконцерті «Таланти твої, Сокальщино». Фольклорний ансамбль «Забавлянка» – лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу «Розмаїті самоцвіти» та фестивалю «Сокальські візерунки» – виконав «Різдвяні віншування».
Тетяна Гнатюк зазначила, що «ідея проведення такого галаконцерт дуже добра, бо про перемогу дітей на конкурсах різних рівнів знають, в основному, викладачі та батьки. А це добра нагода познайомити сокальців із творчим доробком дітей, розповісти про їхні успіхи. Вони ж наша гордість. Чимало з них в майбутньому можуть стати зірками естради. Сподіваюся, що такий концерт стане для Сокальщини традиційним, щоб діти могли пошітити нас своїми виступами». Її підтримала колега – Надія Попович, яка вважає, що такий концерт – це творчий ужинок обдарованих дітей. Це їх заохочує до праці.
Гордістю Сокальщини є Назарій Куртяник, який у цьому році став студентом Львівського музичного коледжу імені Станіслава Людкевича. Хлопець перед виступом сказав, що приємно коли влада пам’ятає про нас, бо ми стараємося достойно представляти Сокальщину на різних конкурсах. Він впевнений, що всі учасники концерту з радістю тут виступатимуть. Зараз Назар готується до фестивалюконкурсу виконавців на народних музичних інструментах «Провесінь», який відбудеться 25 лютого в Кропивницькому.
А тим часом на сцені продовжувались виступити цвіту дитячих талантів. Хлопчики та дівчатка співали та танцювали, дивували і радували глядачів своїми дзвінкими голосами, майстерністю виконанням, а насамперед своєї дитячою безпосередністю. Кожен номер був гарним, учасники старалися показати себе з найкращого боку. Щирими оплесками зустріли глядачі танець «Хіпхоп» та хореографічну композицію «Я поряд», яку на одному диханні виконали лауреати ІІ премії Міжнародного хореографічного конкурсу «Суперденс» (хореографічна студія районного Народного дому «Гармонія», керівник Наталія Михайлевич).
Завершився галаконцерт виступом володаря гранпрі обласного оглядуконкурсу хореографічних колективів «Прикарпатські джерела» народного фольклорного колективу танцю «Бужани» Народного дому с. Ільковичі (керівник Світлана Батюк) танцем «Карпатські візерунки».
Галаконцерт «Таланти твої, Сокальщино», який зібрав цвіт обдарованих дітей, вдався на славу. Мирослава Михайлюк подякувала усім, хто організував цей захід, зокрема, методисту по драматичному жанру Народного дому Ігорю Дещаківському, який написав сценарій та учасникам концерту за гарний виступ і побажала їм нових творчих злетів у 2017ому.
Глядачі з гарним настроєм залишали залу. Співало серце і душа раділа, бо дитяче суцвіття талантів додавало віри та вселяло надію, що українське мистецтво не пропаде, коли у нас є такі обдаровані хлопчики та дівчатка. Ними гордиться Сокальщина.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.