Кожне село має свою давню історію. Не винятком є і Межиріччя, яке відоме здавна під назвою Пархач. Тут шанують традиції та звичаї предків, які передають з покоління в покоління. Одна з них – День села. Адже це свято всіх, хто тут народився і виріс, проживає, хто приїхав колись, щоб залишитися назавжди. Межирічанці урочисто відзначили його 12 вересня. З цієї нагоди запросили вихідців села, жителів Червонограда та навколишніх сіл на свято «Село моє – моя колиска».
Святкування розпочалося з святої Літургії в місцевому храмі святого Василія Великого, яку відслужив отець Климентій. Він привітав усіх з Днем села та поблагословив. А після обіду біля Народного дому відбулися урочистості. З привітанням до межирічан звернулися староста села Ольга Лемеха, заступник голови Червоноградської районної ради Наталія Кохан, заступник міського голови Червонограда Надія Земницька. Вони побажали селу розвитку та процвітання, а присутнім – щасливої долі, міцного здоров’я та незламного українського духу. Під час концерту згадали колишніх і теперішніх героїв, які творили й творять історію села. А ще відзначили багатодітні родини, привітали молодят, котрі недавно поєднали свої долі, родини, в яких цього року народилися діти, та його уродженців, які прославили його. Це заслужений лікар України Михайло Сироїд, завідувач клініки хірургії серця магістральних судин Василь Малицький, журналіст, письменник, публіцист, громадський діяч Богдан Теленько, автор книги «Лист зоряної порожнечі» Юрій Канюк, підприємець-кулінар Наталія Кінах, настоятель церкви в с. Бендюга отець Атанасій Євуш, сестра-монахиня Ярослава Ільків, аматор художньої самодіяльності Михайло Малицький, пісняр Роман Сміхур та інші.
Святкову концертну програму підготували учасники художньої самодіяльності Межирічанського народного дому. Жителі та гості села з великим задоволенням слухали пісні у виконанні церковного, дитячого та дорослого хорів, жіночого вокального ансамблю «Вишиванка» (керівник Надія Яцик). Запальні танці подарував танцювальний колектив «Молодички» (керівник Зоряна Куліш). Тепло зустрічали глядачі й юну вокалісту Катерину Приймак з Гірника. Бібліотекар Леся Чорній організувала тематичну книжкову виставку творів письменників, вихідців з Межиріччя «Квітне талантами рідна земля», а також виставку-інсталяцію «Цікава казка в житті підказка».
Староста Ольга Лемеха подякувала всім за любов до рідного села, бо всі здобутки громади були б неможливими без щирих, гостинних, щедрих і талановитих жителів, які своєю самовідданою працею й теплом сердець примножують його славу, зберігають традиції та передають у спадок прийдешнім поколінням. Саме їм присвятила пісні «Ось, така межирічанка» та «Хай добро вам сіється».
Після офіційної частини на всіх чекали смачні куліш та юшка, які приготував Сергій Байбородін. Відбулися й спортивні змагання, футбольний турнір пам’яті місцевих футболістів Василя Литвина та Володимира Пелеха, а також творчі майстер-класи, зокрема, з гончарства, який вів Назар Івашків.
Кожен присутній міг поласувати смачними тістечками, перекладанцями, пиріжками, пончиками, які привезла в дарунок односельчанам виходець села – власниця крамниці «Солодка скриня» у Червонограді та Сокалі Наталія Кінах, посмакувати короваями, які спекли сільські господині Наталія Висоцька та Ірина Савіцька. Аніматори забавляли дітей та дорослих, а бажаючі могли сфотографуватися біля цікавих тематичних фотозон, до створення яких долучилися Марія Старченко та Марія Лобай. Мелодійні пісні, запальні танці, музика, чарівні ведучі – всі намагалися показати свої найкращі таланти та дарували присутнім своє тепло й посмішки.
Ввечері присутніх розважали та забавляли музиканти Тарас Кіх та Михайло Мигаль. Організатори дійства подбали, щоб кожне покоління змогло знайти щось до душі. А головне – тут панувала атмосфера злагоди, відчувалося, що День села – це свято єднання, де кожен бажав, щоб надалі рідне Межиріччя процвітало, народжувалися й підростали діти, які любили б його та рідну землю.
Любов ПУЗИЧ.