Головна Цікаво Орендуємо квартиру в Україні в місті Рівно: як уникнути неприємностей

Орендуємо квартиру в Україні в місті Рівно: як уникнути неприємностей

Тимчасове перебування в Рівному одному з кращих міст України турбує багатьох людей. З огляду на те, що це популярне серед українців місто в сезон відпусток тисячі громадян приїжджають на відпочинок. Тому питання з орендою житла йде особливо гостро. Звичайно, можна звернутися до посередника, який швидко підбере кілька варіантів що підходять. Але послуги ріелтера коштують дорого і тому багато хто намагається знайти житлоплощу самостійно. Причому краще співпрацювати безпосередньо з власниками житла.

Самостійні пошуки тимчасового житла

Для самостійного пошуку квартири в оренду в місті Рівно потрібно вивчити величезну кількість оголошень в інтернеті та інших засобах масової інформації. На наступному етапі мають бути виснажливі дзвінки власникам житла та огляд нерухомості. При цьому не всі пропозиції будуть актуальними та можна зіткнутися з шахраями та недобросовісними орендодавцями.

Щоб уникнути помилок і не витратити гроші даремно, займаючись пошуками квартири в Рівному, досить перейти по засланні на https://dom.ria.com/uk/arenda-kvartir/rovno/. Тут запущена програма перевіреного житла що здається в оренду. Це має на увазі що інформація в оголошенні, як і панорамні фотографії актуальні та перевірені інспектором. DOM.RIA відрізняється тим, що тут тільки свіжа і правдива інформація. Завдяки цьому сайт став №1 серед конкурентів в Україні.

Перевірка житла перед підписанням контракту

Перш ніж орендувати житлове приміщення потрібно перевірити його юридичну чистоту. З цією метою слід запитати у власника папери з наступного списку:

 • документ, що ідентифікує особу орендодавця;
 • правовстановлюючий документ на квартиру;
 • документ, що послужив підставою виникнення прав власності.

Якщо здачею житлоплощі займається представник власника обов’язкова наявність довіреності що діє. При цьому вона повинна бути завірена нотаріально. Також потрібно перевірити наявність заборгованості по послугах комунального характеру. Для цього звіряються останні платіжки з показаннями лічильників.

Перевіряємо всіх власників житлоплощі

Якщо квартирою розпоряджаються кілька людей необхідна наявність письмового дозволу від кожного з них. Це стосується і дітей, які досягли чотирнадцятирічного віку. У деяких випадках потрібна згода всіх прописаних у квартирі.

У випадку з комунальним житлом буде потрібно схвалення сусідів. Оформленням супутніх паперів повинен займатися власник нерухомості. Він заздалегідь повинен підготувати документ, в якому показані правила користування житловою площею. Також контракт повинен описувати кімнату, закріплену за орендарем та правила користування громадськими місцями. Це допоможе запобігати можливим конфліктам в майбутньому.

Правила складання договору

Орендуючи квартиру в Рівному важливо приділити увагу складанню письмового договору. Якщо документ буде складено юридично безграмотно його не можна буде використовувати як вагомі аргументи у разі виникнення спірних питань. Від умов угоди залежать взаємини наймача і наймодавця.

Орендний договір обов’язково зображає наступну інформацію:

 • час і місце підписання угоди;
 • розмір щомісячних платежів за оренду;
 • час дії письмового договору та можливість його подовження;
 • правила і періодичність перегляду вартості оренди;
 • список людей що мають право проживати спільно з основним наймачем;
 • причини розірвання чинної угоди;
 • періодичність і час відвідування квартири власником для перевірки її стану.

Якщо договір підписується терміном менш ніж на рік його не обов’язково завіряти у нотаріуса. Досить вказати паспортні дані та залишити підписи зацікавлених сторін. При тривалій співпраці понад 3 роки документ, підлягає держреєстрації.

Опис наявного майна

До основного договору досвідчені квартиронаймачі в Рівному обов’язково додають опис майна, яке передається у тимчасове користування. Щоб уникнути конфліктних ситуацій бажано описати стан:

 • побутової техніки;
 • предметів меблів;
 • кухонного приладдя;
 • сантехніки;
 • килимів;
 • інших речей, які надаються орендарю.

У разі пошкодження предметів, зафіксованих в акті, орендар зобов’язаний відшкодувати завдані збитки. Якщо майно не буде описано в договорі, власник житла не має законних прав пред’являти претензії квартиронаймачу.

Як безпечно винаймати житло

Для захисту власних інтересів важливо знати особливості оренди житлової нерухомості в Рівному. Насамперед потрібно переконатися, що орендодавець є безпосереднім власникам нерухомості. Для цього достатньо звірити інформацію в паспорті та правовстановлюючих документах. Якщо все в порядку обов’язково підписується договір і акт прийому-передачі квартири. Ніяких усних домовленостей і незрозумілих умов бути не повинно.