Головна Економіка ДОРОГА Т-14-04 – НАЙБОЛЮЧІША ТЕМА МАЙБУТНЬОЇ БЕЛЗЬКОЇ ОТГ

ДОРОГА Т-14-04 – НАЙБОЛЮЧІША ТЕМА МАЙБУТНЬОЇ БЕЛЗЬКОЇ ОТГ

У газеті «Голос з-над Бугу» за 2 липня у публікації зі сесії районної ради прочитав, що депутат, голова фракції «Батьківщина» в районній раді Олег Кожушко під час 51 сесії зачитав відповідь Міністра інфраструктури України Владислава Криклія на звернення жителів майбутньої Белзької ОТГ щодо пришвидшення капітального ремонту автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-04 Червоноград-Рава-Руська.

Шановна громадо, я хочу розповісти більш детально про це. Понад півтисячі мешканців майбутньої Белзької ОТГ звернулися до народного депутата України від фракції «Батьківщина», першого заступника голови Комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайла Цимбалюка з відповідним зверненням.

У ньому, зокрема, йшла мова про катастрофічний стан вищеназваної дороги, яка є фактично єдиною транспортною артерією майбутньої нашої ОТГ. Від стану цієї дороги залежатиме подальший розвиток громади, адже на її території буде два міста та 22 села. Ми також нагадали, що згідно з міжнародною програмою транскордонного співробітництва між Україною і Польщею (прийнята влітку 2014 року), передбачене загальне фінансування (сто млн. євро) урядом РП та ЄС на капітальний ремонт прикордонних доріг у Львівській та Волинській областях – по 50 млн. євро на кожну з них. Зокрема, на капремонт автодороги Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська згідно з цією програмою мало бути виділено 21,5 млн. євро.

Однак питання ремонту цих доріг «зависло», і це не вперше, через високий рівень корупції та забюрократизованості попередньої української влади.

Реальний шанс на проведення капітального ремонту нашої автодороги з’явився нарешті на початку цього року, коли в селі Острів був змонтований модульний асфальтний завод та завезено велику кількість шляхобудівельних матеріалів. Як вдалося з’ясувати, переможцем тендеру на проведення капітального ремонту автодороги стала польська фірма «0ГС06ВІЮ». Попереднє обстеження стану дорожнього полотна було нещодавно проведено польськими проектувальниками.

Але Белзьку громаду знову стурбувала нестабільна ситуація щодо чергової ротації Уряду в Україні у березні. Невже за вирішенням нових глобальних проблем загальнодержавного масштабу урядовці можуть «забути» про капітальний ремонт дороги державного значення Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська?

Народний депутат України Михайло Цимбалюк надіслав відповідне звернення (№18468/1/1-20 від 08.05.2020) у Міністерство інфраструктури України. Звідтам, на його та на нашу адресу, за підписом Міністра інфрастуктури Владислава Криклія надійшла наступна відповідь (№6607/25/10-20 від 18.05.2020). Зокрема, у ній сказано, що «Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2020 №36 «Деякі питання дорожнього господарства» затверджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році та обсяги бюджетних коштів для їх фінансування за рахунок спеціального фонду державного бюджету за бюджетною програмою 3111020 «Розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення», згідно з яким Львівській області передбачено фінансування обсягом 442 609,27 тис. грн.

Крім того, відповідно до переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році та обсягів бюджетних коштів для їх фінансування за рахунок запозичень, залучених під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №254 «Про затвердження Умов залучення кредитних коштів та надання державних гарантій у 2020 році для забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями Державного агентства автомобільних доріг і переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році та обсягів бюджетних коштів для їх фінансування за рахунок запозичень, залучених під державні гарантії», Львівській області передбачено фінансування обсягом 898 477,1 тис. грн.

Автомобільні дороги загального користування державного значення, у тому числі автомобільна дорога Т-14-04, які не увійшли до зазначених переліків, будуть підтримуватися в проїзному стані шляхом виконання робіт з поточного дрібного ремонту та експлуатаційного утримання в межах наявних коштів, передбачених на експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення у 2020 році, обсяг яких для Львівської області в поточному році становить 300 871,3 тис. грн.

…За результатами проведених закупівель служби автомобільних доріг у Львівській і Волинській областях уклали договори з переможцями закупівель про виконання робіт та послуг, а «Укравтодор» уклав контракт з польським консультантом на надання консультаційних послуг. Вищезазначені документи було передано для погодження Польській Стороні, яка неодноразово надавала до них свої коментарі та зауваження, їх було враховано.

Відповідно до листа Міністерства фінансів України під 16.05.2019 №12010-11 /106-5/13004, Міністерство фінансів Республіки Польща 14.05.2019 офіційно погодило листом від 13.05.2019 №005.9300.60.2019 договори служб автомобільних доріг у Львівській та Волинській областях із підрядними організаціями «DROG BUD Sp. o. O.» (ТОВ «ДРОГ-БУД») та «UNIBEP S. A.», а також контракт на надання консультаційних послуг між Укравтодо-ром та консультантом СП «В-Аct Sр. z. о. о. і РROКОМ Соnstruction Sр. z. о. о.».

Контракти в рамках Міжурядового договору набрали чинності 29.05.2019 р. З метою моніторингу прогресу реалізації договорів про виконання робіт у рамках Міжурядового договору проведено ряд робочих нарад за участю всіх заінтересованих сторін.

Зокрема, розробляється проектна документація за об’єктом капітального ремонту автомобільної дороги Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська на ділянці км 3+137 – км 56+307, висновок експертизи за вказаним об’єктом очікується в кінці червня 2020 року.

Наразі служби автомобільних доріг у Львівській та Волинській областях спільно з підрядником ТОВ «Дрог-Буд» та Консультантом готують проекти додаткових угод до укладених між службами автомобільних доріг у Львівській та Волинській областях та підрядником договорів у частині коригування строків затвердження проектної документації, а також терміну виконання робіт щодо кожного об’єкта капітального ремонту.

Вищевказані проекти додаткових угод буде надано для погодження до Міністерства фінансів України та Міністерства фінансів Республіки Польща відповідно до положень Міжурядового договору.

Зазначаємо, що з метою вирішення проблемних питань реалізації Міжурядового договору Укравтодор співпрацює з Міністерством фінансів України, Державною податковою службою України, Державною митною службою України та Державною прикордонною службою України».

І все ж таки, ми, жителі Белзької території, надіємося, що врешті-решт це проблемне для нас питання буде нарешті вирішено позитивно. А я хочу подякувати всім, хто підписався під зверненням, активістам, котрі ходили до людей (Ольга Кориловська, Галина Береза, Галина Пелех, Надія Гомблюк, Віра Возна, Ганна Скалецька, Марія Задорожна), а також сільським головам населених пунктів, які ввійдуть до складу Белзької об’єднаної територіальної громади (Мурованська, Жужелянська, Ванівська, Корчівська, Хлівчанська, Домашівська сільські та Белзька і Угнівська міські ради). Лише спільними зусиллями ми доб’ємося бажаного результату – проведення капітального ремонту автомобільної дороги державного значення Т-14-04 Червоноград – Рава-Руська.

Володимир ПЛАХТИНА,
голова Белзького міського осередку політичної партії «ВО «Батьківщина».