Головна Інтерв'ю КОРОНАВІРУС: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

КОРОНАВІРУС: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

Коронавірусна інфекція щодня шириться з шаленою швидкістю. Україна вже зайняла друге місце в Європі за темпами поширення інфекції. Карантинні заходи на Львівщині досі не послаблено через високий рівень захворюваності. Як живуть у час карантину сокальчани, чи дотримуються його? Ось що на це відповіли:

Ірина ГРУША, фармацевт:

– На мою думку, карантин – це чистий цирк. Нас, простих людей, змушують усюди ходити в масках, дотримуватись дистанції, а насправді – це розіграна вистава аби «відмити» чим побільше коштів. Щороку від грипу помирає не менше людей, чим цьогоріч. Коронавірус приписують усім, хто по­мирає, навіть людина від старості помирає в 80-90 років, а лікарі пишуть: «коронавірус».

В усьому світі влада, коли оголошувала карантин, сприяла полегшенню життя лю­дей, надавала пільги, а наша влада що зро­била? Дала 1000 гривень доплати пенсіо­нерам і на тому все? У інших державах працюють давним-давно дитячі садочки, бо люди мусять ходити на роботу. За чотири місяці я вже відбула всю оплачувану відпуст­ку, брала також відпустку без збереження зарплати, лікарняний листок, тепер вже мушу ходити на роботу, а дитину де залиша­ти? Свою чотирирічну донечку один день везу в сусіднє село до свекрухи, а наступно­го – коли вона на роботі – беру з собою в аптеку. Вона тут бігає, грається, немає в обід де її покласти спати. Чому наша влада досі не відкриває садочки хоча б для тих батьків, які працюють?

Олег ГРИЦИШИН, тимчасово безробітний:

– Карантинних норм дотримуюсь з першо­го дня: без нагальної потреби не виходжу з дому, захисну медичну маску та дезінфікуючі засоби застосовую постійно, коли знахо­джусь в громадському місці, антисептик завжди при мені. Вважаю, що ми повинні сумлінніше дотримуватись карантинних норм, визначених Міністерством охорони здоров’я України та ВООЗ. Тільки тоді все­світня пандемія відступить і ми повернемось до звичайного життя.

Наталія СВИСТУН, хлібопекар:

– Уся моя сім’я старається дотримуватись норм карантину. Ми переконані, що корона­вірус таки є і це дуже підступна та небезпеч­на хвороба. На мою думку, зараз в Україні карантин не ефективний, його треба термі­ново посилювати. Відкрили літні кафе, рес­торани, дитячі майданчики, там велике скупчення людей – вірус і розповсюджу­ється великими темпами.

Людмила СИВАК, сімейний лікар:

– Я дотримуюсь карантину, бо розумію, наскільки коронавірус небезпечний. На жаль, це розуміють не всі, тому не всі носять захисні маски, не зберігають дистанції. Зараз спостерігаю різке збільшення захворюваності серед своїх пацієнтів. Карантин у тому виг­ляді, в якому є нині – неефективний. Вважаю, що необхідно його посилити – обо­в’язкове носіння масок у громадських місцях, дистанція між людьми, жорсткий контроль тих, хто на самоізоляції, масове тестування населення ПЛР-тестами.

Оксана ГОЛДОНСЬКА, у декретній відпустці:

– Ми вже четвертий місяць дотримуємось карантину, перші два з дитиною не виходили за межі подвір’я, зараз гуляємо тільки в ма­лолюдних місцях. Півтора тижні тому приїха­ла додому мама з Італії, там вона строго дотримувалась карантину, перед від’їздом відвідала лікаря, я її ще не бачила, лише спілкуємось по телефону. Вона на самоізо­ляції, для цього ми їй зняли квартиру у Льво­ві. Важко сказати, чи ефективний карантин, хоча позитивно, що люди менше скупчують­ся в чергах, бо раніше мене дуже дратувало, коли буваєш в супермаркеті чи в банку, а люди впритул до спини, ще й дихають на тебе. Вважаю, що ми не поборемо цей вірус, бо ні лікарі, ні керівники, ніхто не показує гід­ний приклад дотримання карантинних заходів.

Олександра СТЕМКОВСЬКА, косметолог:

– Безперечно, вірю що коронавірус існує, дотримуюсь карантину і я, і діти. Ще задовго до його запровадження, як масово спалах­нув у Італії та Іспанії, вже тоді дезінфікувала поверхні, обробляла руки антисептиком, це роблю і донині. Тих, хто не вірить у існування коронавірусу – запрошую іти без засобів захисту в лікарню і перевірити, є коронавірус чи нема і тоді говорити. Безперечно, що по­літику в цьому питанні теж не варто відкида­ти, є корупція і на закупівлі апаратів ШВЛ, захисних масок, костюмів. Коронавірус таки існує і усім треба якомога частіше дезінфікувати поверхні, користуватись антисептика­ми, щоб уникнути ще більшого поширення.

Євгенія ШУТОВСЬКА, юрист:

– Карантину я не дотримуюсь, вважаю що це штучно створена пандемія. Вірус існує, як і кожного року хворіють люди, від цього вірусу має бути в кожного імунітет – тобто кожен перехворіє. Якщо глянути на статисти­ку, то коронавірус створено штучно і немає юридичних обґрунтувань для його введення.

Ольга МУСІЙ, пенсіонер:

– Цілком згідна з думкою, що коронавірус розповсюдився тому, що комусь було по­трібно зробити хаос на планеті, щоб змінити спосіб життя людей (недарма говорять, що після пандемії світ буде іншим). Але, незва­жаючи на двояке ставлення до цієї ситуації, коли йду в магазин чи людне місце – то обов’язково одягаю маску.

Алла СЕНЬКІВ, викладач:

– Вважаю, що коронавіурс існує і він є ду­же небезпечним. Сьогодні більшість людей нехтує безпекою, їм набридло всього бояти­ся вже чотири місяці. Думаю, це призведе до важких наслідків. Червоноградську лікар­ню вже підготували до прийому коронавірусних хворих – тобто дійшла черга до шпиталів другої хвилі. Думаю, що ближче до осені, у зв’язку з масовим поширенням коронавірусу, введуть надзвичайний стан.

Записала Ольга РОМАНЮК.