Головна Економіка ЛЬВІВВУГІЛЛЯ : ГОЛОВНА ПРОБЛЕМА – ВІДСУТНІСТЬ КОШТІВ

ЛЬВІВВУГІЛЛЯ : ГОЛОВНА ПРОБЛЕМА – ВІДСУТНІСТЬ КОШТІВ

За ініціативи шахтарських профспілок, 12 лютого у ДП «Львіввугілля» голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка провів нараду щодо напрацювання шляхів вирішення актуальних проблемних питань вугільної галузі.

Участь у роботі взяли перший заступник голови облдержадміністрації Ростислав Замлинський, директор Департаменту паливноенергетичного комплексу та енергозбереження ОДА Володимир Лялька, директор Департаменту вугільнопромислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Олександр Владиченко, народний депутат України, голова підкомітету з питань вугільної промисловості Комітету Верховної Ради України з питань ПЕК Михайло Бондар, голова профспілки працівників вугільної промисловості України Віктор Турманов, депутат Львівської обласної ради Ігор Грабінський, голова Сокальської районної ради Микола Пасько, міський голова Червонограда Андрій Залівський, заступник голови Сокальської РДА Микола Поліщук, т. в. о. генерального директора ДП «Львіввугілля» Олег Акімов, голова Львівської територіальної організації ППВПУ Олег Турчин та голова РО НПГУ м. Червонограда Віталій Оніжук, директори шахт та підприємств ДП «Львіввугілля», а також голови первинних профспілкових організацій.

Керівник держпідприємства зазначив, що тривалий час у державному секторі вугільної промисловості головна проблема – відсутність коштів на технічне переоснащення виробництва, що призвело до падіння обсягів видобутку, зменшення реалізації та невчасної виплати зарплати гірникам. У 2019 році додалася ще обов’язкова передоплата за електроенергію та проблеми зі збутом вугілля.

Під час наради обговорено питання виплати зарплати, збереження єдиного майнового комплексу ДП «Львіввугілля», проблеми прямих договорів для реалізації вугільної продукції, а також заслухано пропозиції щодо закупівлі гірничошахтного обладнання за кошти держбюджету.

Зокрема, голова ЛОДА Олег Синютка детально ознайомився з пропозиціями придбання запчастин та матеріалів для шахт за рахунок коштів державного бюджету України на суму 200 млн. грн., яку Міненерговугілля готове скерувати для розвитку виробництва на шахтах держпідприємства.

Голови ЛТО ППВПУ Олег Турчин та РО НПГУ м. Червонограда Віталій Оніжук підняли питання своєчасної виплати зарплати, відвантаження вугілля та подальшої долі ДП «Львіввугілля». А голова Укрвуглепрофспілки Віктор Турманов наголосив, що вирішення цих проблем можливе лише на рівні Міненерговугілля та Кабміну.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка залишається на своїй позиції: держпідприємство повинно працювати у підпорядкуванні Міненерговугілля, без входження у склад ДП «Національна вугільна компанія» й закликав зберігати спокій у шахтарських колективах. ЛОДА готова сприяти в отриманні державних коштів на розвиток виробництва, укладанні прямих угод на реалізацію товарного вугілля.

Прес-служба ДП «Львіввугілля».