Головна Економіка МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ ОБ’ЄДНАВ МЕДИКІВ

МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ ОБ’ЄДНАВ МЕДИКІВ

20 вересня на Сокальщині з офіційним візитом побувала делегація з Томашівського повіту Республіки Польща у складі старости Яна Ковальчика, директора відділу Європейської інтеграції Йозефа Мариніча та керівника відділу надзвичайних ситуацій Станіслава Кєлиха.

Польських гостей зустрічали голова Сокальської районної ради Микола Пасько та його заступник Василь Бойко, заступник голови райдержадміністрації Микола Поліщук, керівник апарату районної ради Любов Ребрина, керівник комунального некомерційного підприємства районної ради «Сокальська центральна районна лікарня» Роман Швед, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян. Обговорено спільний проект «На допомогу. Підвищення доступності медичних послуг в надзвичайних ситуаціях через співпрацю служби екстреної медичної допомоги в прикордонному районі Польщі, Білорусі та України», який був написаний в рамках Програми Транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна. 20142020». Бюджет проекту складає 1 523 914,40 євро, зокрема внесок ЄС – 1 235 950,32 євро. Бюджет проекту для української сторони 253850,00 євро, в тому числі внесок ЄС – 193 992,08 євро. Власний внесок 59857,92 євро.

Обидві сторони зацікавлені у цьому проекті, оскільки завдяки його реалізації українські та білоруські партнери набудуть досвіду в організації служби швидкої медичної допомоги, проведуть навчання жителів з надання першої медичної допомоги. Вони також отримають сучасне обладнання і фантоми для надання першої медичної допомоги і шість транспортних засобів швидкої медичної допомоги. В свою чергу, польські партнери також зможуть придбати медичне обладнання та пристрої для медичної установи, а також три машини швидкої медичної допомоги.

Учасники зустрічі підписали партнерську угоду міжнародного проекту та накреслили кроки для його успішної реалізації. Староста Томашівського повіту Ян Ковальчик наголосив, що це вже другий міжнародний проект, який повіт реалізує спільно з Сокальською районною радою. Його основна мета – збереження та покращення здоров’я мешканців прикордонних районів. «Сподіваюсь, що наша успішна співпраця буде і надалі продовжуватись», – додав він.

Голова районної ради Микола Пасько подякував польським партнерам за співпрацю у написанні цього міжнародного проекту, та за сприяння у вирішенні спільних проблем жителів чотирьох прикордонних районів, оскільки його партнерами виступають Томашівський та Грубешівський повіти (Польща), Жабінковський районний виконавчий комітет (Білорусь) та Сокальська районна рада (Україна). Він зазначив, що «це вже третій міжнародний проект, який реалізує Сокальська районна рада. Перший – «Підвищення доступності прикордонної дорожньої інфраструктури в районах «Замойському і Сокальському у поєднанні з промоцією екологічних проектів. В його рамках будуть збудовані дороги в трьох місцевих радах нашого району. Другий – «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів», спрямований на розвиток туризму. Для Сокальщини цей медичний проект є дуже важливим.

– Останні два роки потужно вкладаємо кошти районного бюджету у медичну галузь: проводять ремонти, закуповують медичне обладнання, але не можемо собі дозволити придбати новітнє, яке вже є у наших польських i білоруських партнерів. Вони зробили великі кроки вперед у плані матеріальнотехнічного забезпечення. Нам потрібно ще підтягуватися до вимог Євросоюзу в цьому плані. Проект дасть можливість покращити надання медичних послуг. Він скерований на мобільне обслуговування мешканців району та туристів, які відвідуватимуть Сокальщину. В його рамках будуть придбані сучасні автомобілі швидкої медичної допомоги та нове медичне обладнання, – наголосив очільник районної ради М. Пасько.

Висловив свою думку й директор відділу Європейської інтеграції Йозеф Мариніч, який вважає, що проект буде корисним для жителів•Сокальського (Україна), Жабінковського (Білорусь) районів, й Грубешівського та Томашівського повітів (Польща), оскільки спрямований на збереження життя та здоров’я мешканців цих територій, сприятиме підвищенню доступності медичних послуг в надзвичайних ситуаціях через співпрацю служби екстреної медичної допомоги в прикордонному районі Польщі, Білорусі та України. А ще зазначив, що цей проект є хорошою нагодою для встановлення добрих добросусідських взаємин між народами трьох держав.
Опісля староста Ян Ковальчик, директор відділу Європейської інтеграції Йозеф Мариніч та керівник відділу надзвичайних ситуацій Станіслав Кєлих побували у комунальному некомерційному підприємстві Сокальської районної ради «Сокальська центральна районна лікарня», оглянули об’єкти, які реалізовувались в межах обласного конкурсу проектів місцевого розвитку2017, зокрема в хірургічному відділенні, прийомному покої, а також оглянули кабінет водолікування, який є першим кроком в реалізації проекту створення реабілітаційного відділення. Присутні констатували, що за останні роки значно покращилася матеріальнотехнічна база медичного закладу, є нове медичне обладнання, однак воно далеко не таке, як у наших сусідів за кордоном. Тож у медиків та жителів району велика надія на реалізацію цього проекту.

– Підписання партнерської угоди – це значима подія для жителів району та працівників Сокальської центральної районної лікарні, – підкреслив Роман Швед. – Під час реалізації міжнародного проекту ми зможемо закупити сучасне медичне обладнання, яке дозволяє отримати об’єктивні високоточні результати і встановити правильний діагноз, виявити патологію ще до початку клінічних проявів і дасть можливість лікувати на ранніх стадіях захворювання. А це збереження здоров’я наших громадян. Зокрема, плануємо закупити наркознодихальний апарат, апарат УЗД, чотири кардіографи, фантоми, на яких матимемо можливість навчати громадян правильно надавати екстрену медичну допомогу, а наступного року й автомобіль екстреної допомоги класу С, який укомплектований сучасним обладнанням. Відтак зможемо транспортувати важкохворих в медичні заклади Львова, а медпрацівники підвищитимуть свою кваліфікацію, перейматимуть досвід у колег за кордоном. Все це дасть можливість покращити рівень надання медичних послуг у Сокальській ЦРЛ та наблизити їх до європейського зразка.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.