Головна Економіка Про ефективне функціонування Сокальської лікарня та відродження Тартаківського палацу

Про ефективне функціонування Сокальської лікарня та відродження Тартаківського палацу

ПРО ЕФЕКТИВНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ СОКАЛЬСЬКОЇ ЛІКАРНІ ТА ВІДРОДЖЕННЯ ТАРТАКІВСЬКОГО ПАЛАЦУ…

Сокальський район з робочим візитом 7 травня відвідали голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та виконавчий директор обласної Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» Ігор Пілько. Під час зустрічі очільник облради поспілкувався з головою Сокальської районної ради Миколою Паськом, заступником голови районної ради Василем Бойком, головним лікарем КНП «Сокальська ЦРЛ» Романом Шведом щодо забезпеченості медичної установи засобами захисту та медикаментами для лікування хворих на коронавірусну інфекцію, готовності медичного персоналу до прийому пацієнтів із COVID-19, а також щодо роботи лікарні в умовах медичної реформи. Опісля, Олександр Ганущин, Микола Пасько та Василь Бойко побували у селі Тартаків, оглянули пам’ятку архітектури національного значення – палац Лянцкоронських XІХ століття.

Голова обласної ради приїхав на Сокальщину з подарунками. Він привіз 4,5 тисяч масок, 50 одноразових захис­них костюмів, гумові рукавички для медичних закладів району. Усі ці речі

придбані за його особисті кошти.

В ході зустрічі, яка відбулась в Со­кальській районній раді, йшлось про ефективне функціонування галузі охо­рони здоров’я в умовах карантину і реформи вторинної ланки.

У розмові з керівництвом районної ради та районної лікарні Олександр Ганущин відзначив Сокальську ЦРЛ, як одну з кращих серед інших районів області. Адже, завдяки ефективній під­готовці до другого етапу медичної ре­форми, працівникам тих відділень лікарні, які перебувають на карантині, виплачують 100% заробітної плати.

Роман Швед доповів, що медична установа забезпечена всіма необхід­ними речами для двотижневої повно­цінної роботи медиків в разі виник­нення масового спалаху коронавірусу на наших теренах. Окрім того, Сокаль­ська ЦРЛ поповниться трьома апара­тами штучної вентиляції легень. Два будуть придбані за кошти районного бюджету, один заплановано передати від Львівської обласної ради. Завдяки перемозі в міжнародному проєкті «Роль та значення екстреної медичної допомоги на прикордонних територіях Польщі, Білорусі та України» та за сприяння голови Львівської обласної ради, районна медустанова ще додат­ково отримає 40 тисяч євро. Ці гроші будуть скеровані на придбання облад­нання для боротьби з коронавірусом.

Далі, в межах робочого візиту, Олек­сандр Ганущин провів виїзну нараду в селі Тартаків, на території палацу Лянцкоронських XIX століття, за учас­тю голови Сокальської районної ради Миколи Паська, його заступника Ва­силя Бойка, Тартаківського сільського голови Степана Орловського, началь­ника відділу містобудування та архі­тектури райдержадміністрації Мирос­лави Баралус. Засновник БФ «Спадщина.UA» Ганна Гаврилів розповіла про реалізацію мікропроєкту «Прид­бання обладнання для нічного освіт­лення фасаду пам’ятки національного значення палацу XІХ ст. в селі Тарта­ків», а також про подальші плани во­лонтерів щодо відродження Тартаківського палацу та розвитку туристич-ного потенціалу регіону.

Микола Пасько подякував голові об­ласної ради за допомогу та підтримку пам’ятки національного значення: «На сесії обласної ради було прийнято рі­шення про виділення 2 млн. 300 тис. грн. для Тартаківського палацу. На сьогоднішній виїзній нараді ми визна­чились хто і чим повинен займатись, щоб успішно реалізувати мікропро­єкт і дати шанс на друге життя па­лацу Лянцкоронських. Також дякую Ганні Гаврилів за привернення уваги громадськості до зруйнованої пам’ят­ки архітектури, ініціатив­ність та успішну участь в обласному конкурсі проєктів місцевих ініціатив. Загалом у Сокальському районі з 2016 року вже реалізовано 242 мікропроєкти, на загальну суму 38 млн. грн. Це свід­чить про те, що практика залучення громад до місцевого розвитку є ус­пішною і заслуговує наслідування».

Ганна Гаврилів теж подякувала всім, хто допомагає відродити Тартаківський палац і пообіцяла багато цікавинок для відвідувачів пам’ятки архітектури, після завершення карантину: «Лише усі спільно – влада, експерти, грома­да – зможемо дати нове життя пер­лині культурної спадщини України. Тому, як тільки закінчиться каран­тин, Благодійний фонд та локальна громада запрошують до палацу Лянцкоронських. Ми підготували дуже багато нового і цікавого для наших гостей».

Ганна БРОДЮК.

Фото автора.