Головна Інтерв'ю Без вихідних в Сокальській ЦРЛ працюють інфекціоністи

Без вихідних в Сокальській ЦРЛ працюють інфекціоністи

Лікарі та медсестри усіх країн світу зараз знаходяться на передо­вій боротьби з пандемією. Щоденно наражають себе на небезпеку й сокальські медики, адже Сокальська ЦРЛ працює в напруженому режимі. На вході медсестра безконтактним термометром перевіряє температуру всім, хто заходить. У лікарні дезінфікують усе, почи­наючи з реєстратури, аби не допустити поширення коронавірусної інфекції. Хворих з ознаками цієї хвороби приймає лікар-інфекціоніст Ярослав Ворона.

– Ми працюємо без вихідних, – розповідає п. Ярослав. – Проводи­мо прийом хворих, робимо швидке тестування та забір матеріалу на ПЛР-дослідження на місці та виїжджаємо у села, де є зафіксовані випадки захворювання на covid-19. Тестуємо осіб, які були в контакті з хворими на коронавірусну інфекцію.

Інфекціоніст скаржиться, що важко знайти контактних осіб, хворих на коронавірусну інфекцію. «Деякі пацієнти приховують, що занеду­жали після повернення з-за кордону. Хоча ми весь час наголошуємо, що при перших ознаках хвороби вони повинні повідомляти сімейних лікарів. Потім ж з’ясовуємо, що інфіковані були і там, і там. Відтак, ланцюжок заражених уже надто великий… Наші люди – несвідомі, не хочуть дотримуватися самоізоляції. Правоохоронці не контролю­ють чи особа дотримується правил карантину. Наприклад, у Польщі поліція щодня перевіряє хворих з підозрою на коронавірусну інфек­цію та їхніх контактних осіб не просто по смс, а приходять під буди­нок і просять виглянути у вікно. А в нас до цього чомусь ставляться легковажно, хоча це дуже небезпечна вірусна інфекція, яка швидко поширюється», – говорить лікар.

– Результати ПЛР-дослідження приходять на 3-4 день, – продовжує Я. Ворона. – Пацієнти панікують та потребують психоло­гічної підтримки. Адже ПЛР-дослідження може й не підтвердити наявність в організмі небезпечної недуги. Навіщо себе накручувати. Поки що експрес-тести та ПЛР-дослідження роблять лише за скеру­ванням сімейного лікаря тим, хто має схожі симптоми коронавірусної інфекції або був у контакті з особою, в якої уже підтверджений діагноз.

Після послаблення карантину їх також робитимуть пацієнтам, які йдуть на планові операції. Адже є уже чимало випадків, коли в такий спосіб інфікувалися лікарі та медсестри у відділеннях і були змушені самоізолюватися та закритися. Станом на 12 травня зроблено 220 швидких тестів та на проведення ПЛР-досліджень надіслано 55 біологічних матеріалів.

Запитую Ярослава Ворону, чи не боїться заразитись на covid-19? Він каже, що жоден медичний працівник від цього не застрахований, бо ця недуга дуже небезпечна і легко передається. Це підтверджує й статистика, адже нині серед заражених майже 3000 медичних працівників. Тому дбає про власну безпеку, зокрема, для огляду хворих чи пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію, одягає захисний костюм, шапочку, дві пари рукавиць, респіратор, окуляри. «Однак захисний одяг на два-три розміри є більшим, ніж потрібно, тож у ньому працювати не зручно. Крім того, більше трьох годин у такому «обмундируванні» не витримаєш, воно парить, стає важко дихати. Надати належну медичну допомогу в цьому одязі просто неможливо. Після маски на обличчі залишаються синці», – розказує лікар-інфекціоніст.

Попри усі незручності він запевняє, що разом з колегами, свідомий свого обов’язку й буде боротися за життя кожного пацієнта.

Медсестра Наталія Бицька додає, що їм так, як і усім страшно підхопити інфекцію. До того ж у кожного вдома діти, старенькі батьки, не хочеться наражати їх на небезпеку. Тому в кабінеті роблять кварцування, часто протирають поверхні дезінфікуючими засобами, змінюють індивідуальні засоби захисту. До того ж зараз вони мають достатню кількість усіх необхідних засобів захисту та дезінфекції. Медики зізнаються, що найбільше мріють, аби недуга відступила, і українці знову могли повернутися до свого звичного ритму життя. Та кажуть, на жаль, це буде не скоро…

Головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед зазначив, що адміністрація лікарні вдячна всім благодійникам, зокрема, обласним очільникам та районній раді, РДА, депутатському корпусу за розуміння ситуації та надану благодійну допомогу. Завдяки спільним зусиллям лікарня забезпечена засобами захисту для медиків та дезінфекційними розчинами. Сподіваємось, що вдасться придбати ще один апарат ШВЛ. Ситуація напружена і вимагає розуміння та відповідального ставлення кожного до дотримання карантину.

Нині в Сокальському районі є хворі на коронавірусну інфекцію. За словами заступника головного лікаря Сокальської ЦРЛ Сергія Касяна, станом на 12 травня в районі зафіксовано 6 випадків захворювання на covid-19. Три особи вже одужують – це мешканці сіл Княже, Тартаків, Теляж. Двоє з них чекають повторного аналізу ПЛР. Одна хвора з с. Воронів перебуває на стаціонарному лікуванні в м. Львів. Ще один хворий – на самоізоляції вдома. Маємо один летальних випадок у м. Белз. Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким.

Медики переконані – послаблювати карантин рано, тому просять відповідально ставитися до свого здоров’я, й хоча би носити маски та дотримуватися дистанції у громадських місцях.

Любов ПУЗИЧ.