Головна Економіка Про перспективи ремонту доріг цього року у Сокальському районі

Про перспективи ремонту доріг цього року у Сокальському районі

про перспективи ремонту доріг у Сокальському районі
про перспективи ремонту доріг у Сокальському районі

24 лютого у Службі автомобільних доріг у Львівській області відбулося робоче засідання, на якому обговорили перспективи ремонту доріг у Сокальському районі у 2017ому.

У ньому взяли участь заступник начальник Служби автомобільних доріг Юрій Яблонський, начальник відділу житловокомунального господарства, цільових програм та розвитку інфраструктури Сокальської РДА Степан Шевчук, заступник голови Сокальської районної ради Василь Бойко, голова комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології раціонального природокористування та розвитку сільських територій районної ради Андрій Сенюк, голова комісії з питань промисловості, комунального майна та підприємництва районної ради Олег Солодяк, депутат районної ради Роман Волос (на знімку).

Юрій Яблонський повідомив, що у 2017 р. на всю Львівську область вже виділено 177 млн. грн. на експлуатаційне утримання доріг. Після розподілу коштів Сокальський район отримає від 7 до 9 млн. грн. на їх поточний ремонт та експлуатацію. Перелік доріг, де будуть проводитися ремонти, поки що уточнюється.

Інформація про дороги, на яких проводитимуть капітальні ремонти за кошти державного бюджету, поки що відсутня, оскільки в «Укравтодор» поданий на затвердження перелік всіх доріг, які потребують ремонту у Львівській області на загальну суму близько 8 млрд. грн. Звичайно, кошти на ремонт усіх доріг не виділять.

Найбільші перспективи щодо фінансування в нашому районі мають дороги Р15 Ковель – Жовква, О140601 РаваРуська – Гайок, О140604 Червоноград – Перетоки, О140602 Сокаль – Стоянів, оскільки стан їх жахливий.

В першу чергу, планується провести капітальний ремонт дороги Р15 Ковель – Жовква на ділянці від м. Великі Мости до с. Сілець (в цьому випадку за рахунок перевиконання митних зборів), де дорога перебуває в аварійному стані.

Так, 17 лютого вже оголошено тендер на виконання робіт. Головне при цьому, щоб кошти надійшли і можна було провести ремонт, бо у 2016 р. по документах на цю дорогу планувалося виділити 160 млн. грн., але кошти не поступили, і ремонт не проведений.

З обласного бюджету попередньо планується цьогоріч виділити лише 34 млн. грн. на ремонт доріг у нашому районі, що в рази менше, ніж торік.

Зазначу, що вартість капітального ремонту доріг у 2017 р. зросла і в середньому буде становити 2,5 млн. грн. без розширення дорожнього полотна, тоді як у 2016ому вона складала в середньому 2,2 млн. грн.

Для того, щоб розпочати ремонт доріг, потрібно спочатку їх обстежити, скласти дефектні акти, розробити документацію та кошториси, оголосити та провести тендер. На все це, якщо інтенсивно готувати документи, необхідно від 40 до 60 днів.
Станом на сьогодні підготовлена вся документація і проведені тендери по наступних дорогах:

О140601 Рава-Руська Гайок  на ділянці 3236 км (від моста біля Великомостівського геріатричного пансіонату в с. Волиця до с. Двірці). Також на підставі наради домовлено провести термінові обстеження ділянки вище вказаної дороги на відтинку від моста на річці Рата у м. Великі Мости до моста біля Великомостівського геріатричного пансіонату в с. Волиця, де вона є в аварійному та критичному стані, з метою виготовлення документації, кошторису та проведення відповідного тендеру і в подальшому ремонтних робіт;
О140604 Червоноград – Перетоки  на ділянці км 0+000 – км 5+000;
О140607 Сокаль – Червоноград  на ділянці км 0+0009+310;
О140602 Сокаль – Стоянів  на ділянках км 0+000 – км 7+100, км 19+976 – км 20+341, км 20+521 – км 20+570, •км 14+870 – км 15+131;
С141632 Забужжя – (Сокаль-Червоноград)  на ділянці км 0+000 – км 1+500;
О146103 Сокаль-Бояничі  на ділянці км 0+000 – км 5+700;

Якщо надійдуть кошти на вище перераховані дороги, то роботи вже можна буде проводити з кінця березня до грудня 2017 року.

Крім цього, Юрій Яблонський повідомив, що цього року вже виділено кошти і спеціалісти Служби автомобільних доріг у Львівській області готують передпроектну документацію з капітального ремонту автомобільної дороги Т1404 Червоноград – РаваРуська км 3+137 – км 56+307 у Сокальському районі та інших доріг в області. Вони фінансуються на підставі договору від 9 вересня 2015 року між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги.

Відповідно до цього договору, Республіка Польща планує надати Україні кредит в розмірі 100 млн. євро для ремонту доріг на території Львівської області. 60% матеріалів для їх ремонту планують поставляти з Польщі, а 60% робіт мають виконати польські фірмипідрядники. Реалізація цього проекту забезпечить виконання програми з розбудови дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску на українсько-польському кордоні.

На нараді домовлено про тісну співпрацю, проведення додаткових обстежень та розробку документації по дорогах, які терміново потребують ремонту. З отриманої інформації зрозуміло, що цього року фінансування ремонту доріг може бути набагато меншим, ніж торік.

Варто зазначити, що з районного бюджету цього року планується виділити орієнтовно 9,510 млн. грн. на ремонт доріг загального користування. Остаточний перелік, де проводитимуть ремонти доріг за районні кошти, затвердять на черговій сесії районної ради, яку планують провести цього місяця.

Андрій СЕНЮК, депутат районної ради, голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій.