Головна Економіка Сокальській лікарні – понад сім мільйонів гривень

Сокальській лікарні – понад сім мільйонів гривень

У Сокалі 14 квітня відбулась нарада, яку проводив перший заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк. В засі­данні взяли участь голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови райради Василь Бойко, голова Сокальської райдержадміністрації Ігор Дацюк, го­ловний лікар КНП «Сокальська центральна районна лікарня» Роман Швед, депутат Львівської обласної ради Сергій Касян, а також представники влади і керівники лікарень з Червонограда, Великомостівської ОТГ та Радехівського району. Присутні об­говорили готовність Сокальської центральної районної лікарні до прийому та ліку­вання хворих на коронавірусну інфекцію, забезпеченість медиків усіма необхідни­ми засобами за­хисту, співпрацю між медичними установами усіх вищеназваних територій, в разі спалаху на на­ших теренах епіде­мії. Богдан Га­галюк також привіз сто захисних костюмів для ме­диків.

Під час наради присутні допові­ли про ситуацію із захворюваніс­тю на COVID-19 на своїх терито­ріях. Зокрема, станом на 14 квіт-ня, 1 підтверджений випадок є лише в Червонограді, де захворів місцевий священнослужитель. Всі інші хворі з підозрами на ко­ронавірусну інфекцію, очікують на резуль­тати ПЛР – досліджень. В Сокальському ра­йоні є 5 підозр, в Червонограді – 4, а Великих Мостах – 1.

Головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед доповів, що були проведені навчання медперсоналу на предмет готовності до прийому хворих на COVID-19. На сьогодні в установі є три апа­рати штучної вентиляції легень, ще два планують придбати до кінця квітня. Закуплені захисні костюми, маски та інші засоби захисту. В разі масового поступлення пацієнтів із вірусною інфекцією, Сокальська ЦРЛ повністю забезпечена всіма необхідними речами на 10-12 днів роботи.

Богдан Гагалюк наголосив на необхідності надання допомоги Сокальській лікарні, яка прийматиме хворих не лише з району, а з Червонограда, Великомостівської ОТГ та Радехівщини. Тому ці території теж повинні долучитись до боротьби з коронавірусом, в разі виникнення масового спалаху інфекції. Зокрема, він дав доручення протягом двох днів сформувати мобільні бригади, які при необхідності працюватимуть в Сокалі. Також йшлось про можливість тимчасової передачі апаратів штучної вентиляції легень в Со­кальській ЦРЛ та співфінансування додатко­вих видатків для галузі охорони здоров’я Сокальського району. Зокрема, на ці потреби вже виділено 520 тис. грн. з Радехівського району, 300 тис. грн. з міської скарбниці Червонограда. Великомостівська ОТГ пообі­цяла надати 100 тис. грн.

Очільник районної ради Микола Пасько повідомив, що з районної бюджету було виділено понад сім мільйонів гривень для Сокальської центральної районної лікарні. Ці кошти скеровані на придбання двох апа­ратів ШВЛ, засобів захисту та дезінфекцій, забезпечення стимулюючих виплат для мед­персоналу, який буде лікувати хворих на коронавірус. Голова Сокальської районної ради звернувся до присутніх: «Ми повинні бути готовими до можливого виникнення масового спалаху COVID-19 на наших тере­нах, погодити спільний порядок дій в разі прийому пацієнтів і вже планувати додаткові фінансові ресурси для протистояння корона­вірусу в нашому регіоні».

Під час наради йшлось і про продовження експрес-тестування громадян, які поверну­лись із-за кордону. Зокрема, на Сокальщині понад 700 людей приїхали додому протягом березня-квітня. Їх планують всіх охопити безкоштовним тестуванням. Окрім того, мобільні бригади перевіряють продавців, фармацевтів та інші категорії, які контакту­ють з людьми і є в зоні ризику.

Наш кор.