Головна Економіка Сокальщина отримала додаткові кошти від обласної ради на розвиток регіону

Сокальщина отримала додаткові кошти від обласної ради на розвиток регіону

На черговій сесії Львівської обласної ради одним з основних питань було внесення змін до обласних програм та показників обласного бюджету на 2017 р., затвердження програми по соціально-економічному розвитку Львівської області, звіт по виконанню обласної програми 2017 р., також погодження спеціальних договорів на користування надрами ПАТ «Укргазовидобування», прийняття звернень і розгляд заяв.

Для Сокальщини важливим було те, що перед сесією Львівської обласної ради відбулося засідання комісії по державному фонду Регіонального розвитку, на якому було вирішено виділити 5 мільйонів 600 тисяч гривень на завершення будівництва СЗШ ІІІ ст. на 150 учнів з двома дошкільними групами по 15 дітей та фельдшерським пунктом в с. Пристань. А з програми соціально-економічного розвитку Львівської області передбачено ще додатково додати на Пристанську школу 600 тисяч гривень. Цих коштів достатньо, щоб завершити будівництво багатостраждального для Сокальщини об’єкта, будівництво якого розпочалося у далекі 90ті роки минулого століття.

Крім того, передбачено 400 тисяч гривень на будівництво критого басейну для Сокальської санаторної школи-інтернату. Це, звичайно, недостатньо для завершення будівництва (потрібно 12 млн. грн.), але будемо залучати додаткові кошти від перевиконання обласного бюджету за підсумками 9 місяців. Звернемося за підтримкою до народного депутата України Олега Мусія.

Важливим було рішення про надання дозволів на користування надрами ПАТ «Укргазвидобування», що дасть можливість збільшити видобуток вітчизняного газу на площі 2000 квадратних кілометрів і зменшити залежність від імпортного газу.

На жаль, пленарне засідання цього дня було зірвано, бо приміщення Львівської обласної ради захопили представники радикальних сил, національного фронту, серед яких були представники з інших областей України. Вони висунули свої вимоги: націоналізувати російський капітал в Україні; припинити постійне зростання тарифів на комунальні послуги; продовжити мораторій на продаж землі; амністія для учасників АТО. Абсолютна більшість депутатів була згідна проголосувати за ці вимоги, але після розгляду питання соціально-економічного розвитку області, де було запропоновано виділити кошти на об’єкти Сокальського району. Але на пленарному засіданні оголосили перерву і сесія продовжила роботу 3 червня. Депутати підтримали всі вимоги мітингувальників.

Опісля сесія прийняла заяву із закликом до всіх політичних сил відмовитись від практики агресивного нав’язування своєї позиції суспільству.

Хочу також поінформувати про результати розподілу коштів на розвиток прикордонної інфраструктури, які виділяє Україні уряд Польщі у вигляді кредиту. Попередньо цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України В. Гройсман під час відвідин Львівщини. Мова йде про 100 млн. євро. Зокрема, для Сокальщини буде виділено 23 млн. 709 тисяч євро на ремонт дороги Червоноград – Рава-Руська. Про це мені повідомив директор департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку облдержадміністрації Роман Кокотайло.

На роботи з ремонту цієї дороги оголошений міжнародний тендер. За умовами кредитної угоди 60% робіт будуть виконуватись підрядником з Польщі, решта – нашими українськими фірмами. Капітальний ремонт або ж фактично відновлення дороги Червоноград – Рава-Руська має велике значення для регіону, оскільки з’явиться реально якісне сполучення із на цей час депресивними віддаленими від райцентру містами Белз і Угнів. Цей шлях дасть змогу фактично з’єднати два міжнародних пункти пропуску – в Рава-Руській і Угринові. Ведеться мова й про будівництво нових пунктів пропуску поблизу Угнова, Белза.

Зазначу, що ініціатива підписання цієї кредитної угоди належить послу України в Республіці Польща, нашому земляку Андрію Дещиці. За курсом Нацбанку на 2 червня – 29,47 грн. за євро – на ремонт дороги передбачається 698704230 грн.
Сергій КАСЯН, депутат Львівської обласної ради.