Головна Економіка Жіноча консультація «Сокальська районна лікарня» отримали новітню апаратуру

Жіноча консультація «Сокальська районна лікарня» отримали новітню апаратуру

У ЖІНОЧОЇ КОНСУЛЬТАЦІЇ – НОВЕ «ОБЛИЧЧЯ»

Працівники жіночої консультації КНП «Сокальська районна лікарня» давно мріяли про новітню апаратуру, затишні кабінети та належні умови для роботи.

А нині це стало реальністю: жіноча кон­суль­­тація «переселилася» в відремонтоване приміщення колишнього гінекологічного від­ділення. Тож його відкриття стало урочистою довгожданою подією не тільки для колек­тиву, але й для всіх медичних пра­цівників лікарні. Як і годиться, приміщення після ре­конструкції освятили. Чин освячення здій­снив настоятель лікарняної каплички отець Павло Пащук.

– Ми зараз переживаємо важкі часи, – зазначив Сокальський міський голова Сергій Касян, який привітав медиків з цією подією. – Триває 112 день повномасштабної агресії росії проти України, десятки тисяч загиблих, знищено сотні медичних закладів. Приємно, що сьогодні в Сокалі відкриваємо нове су­часне медичне приміщення європейського зразка. І це тішить. Дякую усім, хто своєю пра­­цею та коштами долучилися до того, щоб тут було затишно пацієнтам, а праців­ники працювали у гідних умовах та мали сучасну апаратуру.

С. Касян побажав колективу, щоб сюди приходило багато пацієнток, щоб народ­жу­валися здорові дітки, які є майбутнім України і подарував образ Пречистої Діви Марії з немовлям, аби завжди була покровителькою як медиків, так і пацієнтів, які потребують Її помочі та заступництва, а часом і дива – дати можливість зачати чи виносити дитину.

Як зазначив директор КНП «Сокальська міська лікарня» Роман Швед, на цю довго­очікувану подію чекали три роки. Спільними зусиллями робили все для того, щоб жінки та молоді мами могли тут отримати якісні медичні послуги.

– Дякуємо усім, хто допоміг втілити наш задум у життя. На ремонт скеровано з облас­ного бюджету 198 тисяч гривень, з міс­цевого – 344 тис. грн. За благодійні внески та кошти медзакладу – назагал це 163 тисячі гривень, було придбано меблі та медоблад­нання. Тепер жіноча консультація Сокаль­ської районної лікарні зможе гідно конку­ру­вати з іншими медзакладами Червоноград­щини в цьому напрямку та підніме її престиж, – наголосив Р. Швед.

Завідуюча жіночою консультацією Оксана Сидор подякувала адміністрації лікарні, Со­кальському міському голові Сергієві Касяну за підтримку та допомогу, а також колективу, який доклав багато зусиль, щоб мати онов­лене приміщення, змогли придбати сучасну апаратуру, що дозволить на місці пацієнткам робити широкий спектр аналізів, діагностич­них досліджень, пролі­куватися, а за потреби навіть прооперува­тися.

– Щомісяця ми приймаємо 500 пацієнток, – сказала Оксана Сидор. – А тепер можемо запропонувати жінкам обслуговування найвищої якості, адже вже маємо новітнє обладнання, яке нічим не поступається об­лад­нанню інших медичних закладів Львів­щини. Надаємо повний спектр гінекологічних послуг: від консультації до хірургічних опе­рацій включно з гістероскопією. Сподіваємо­ся, що тепер до нас звертатимуться паці­єнтки не лише з Червоноградщини.

Районний гінеколог Надія Кравцова дода­ла, що не менш важливим є виявлення у жінок онкозахворювань на ранніх стадіях та збереження репродуктивної функції жіночого організму.

До послуг вагітних жінок кардіотокограф, який дозволить амбулаторно робити кардіо­токографію з 26 тижня вагітності. За­пис сер­цебиття плоду має важливе значення. Поєд­нання УЗДплода та кардіотоко­гра­фії дає можливість отримати багато інформації про здоров’я плоду.

Сьогодні медицина не стоїть на місці, тож сокальські медики стараються все робити для того, щоб йти в ногу з часом. Адже нині ко­жен медичний заклад «бореться» за пацієнта.

На відвідувачів чекає гарне облашто­ване приміщення з новими кабінетами і добрими спеціалістами. Адже значною мірою від про­фесіоналізму медиків та від того, як прохо­дить вагітність, залежить здо­ров’я немовля­ти та самої жінки.

Любов ПУЗИЧ.

На світлинах: під час відкриття та освячення приміщення жіночої консуль­тації. Фото автора.