Головна Життя ЧУДОДІЙНА СИЛА ЗАРВАНИЦЬКОЇ ЧУДОТВОРНОЇ ІКОНИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

ЧУДОДІЙНА СИЛА ЗАРВАНИЦЬКОЇ ЧУДОТВОРНОЇ ІКОНИ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Як повідомляв уже «Голос знад Бугу», з 27 травня у храмі св. ап. Петра і Павла м. Сокаль перебуває Зарваницька чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. Минулої суботи її зустріли священики та парафіяни. Кілька місяців святиня мандрувала храмами Європи, біля неї молились тисячі українців, які мешкають за кордоном. 15 жовтня 2017 р. ікону коронував Папа Римський Франциск, підтвердивши її чудодійну силу.

Сокальчани та жителі району можуть помолитись перед Зарваницькою чудотворною іконою Пресвятої Богородиці, яка пробуде в катедральному храмі до неділі, 3 червня включно.

Історія ікони особлива: датується серединою XVII ст., за легендою, існував ще образ XIII ст., відома в Україні та за її межами. В 1921ому реставрував її та виготовив копію відомий художник Петро Холодний. За радянської влади, у часи підпілля УГКЦ, на щастя, чудотворну Зарваницьку ікону Пресвятої Богородиці вірні зберегли. Щоб не допустити зневаги з боку атеїстів над іконою, місцеві жителі – Павло Деркач і Юлія Монастирська, тривалий час переховували її в себе вдома. І лише у 1988 р. передали її до церкви Пресвятої Трійці. З того часу у Зарваниці відбуваються багатолюдні прощі.

Торік, після Всеукраїнської прощі в Зарваниці, ікону відреставрували та доставили у Рим. А 15 жовтня 2017ого на площі Святого Петра у Ватикані Папа Франциск благословив корони для ікони Матері Божої Зарваницької, підтвердивши її чудодійну силу.

Про це розповів о. Павло Репела, котрий в перший день разом зі священиками Ярославом Валюхом, Андрієм Дутчаком та Михайлом Ментухом відслужили молебень, Дев’ятницю до Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.
А вже в неділю Архієрейське благословіння виголосив Владика СокальськоЖовківської єпархії Михаїл Колтун.

Василь СОРОЧУК.
Фото автора.