Головна Життя На День Валентина у Сокалі закохані поєднали долі

На День Валентина у Сокалі закохані поєднали долі

Валентина Федина і Роман Малинич зі смт. Жвирка
Валентина Федина і Роман Малинич зі смт. Жвирка

14 лютого в Сокальському РВ ДРАЦС було святково. У залі урочистих подій – символи свята закоханих: червоні валентинки, два серця, червоні кульки та квіти і навіть… стріли Купідона.

– 14 лютого закохані вітають один одного з найромантичнішим святом, – каже начальник Сокальського РВ ДРАЦС Віра Шавалюк. – Не дивно, що багато хто хоче стати й на весільний рушничок щастя. Цього року таких охочих було 5 пар. Це для них – обдумані та виважені кроки, бо заяви подали заздалегідь за дватри місяці. Наречені, мабуть, сподіваються, що святий Валентин допоможе їм пронести через все життя кохання.
В районний відділ ДРАЦ одна за другою приходили молоді пари, щоб в день закоханих офіційно пов’язати себе вузами Гіменея.

Для Валентини Федини і Романа Малинича зі смт. Жвирка День святого Валентина – це романтичне і особливе свято. І не лише через те, що це день іменин нареченої. Для них він значимий, бо два роки тому 14 лютого, вони познайомилися на фабриці «СокМЕ», де працюють, а ввечері відбулося їхнє перше романтичне побачення. Вони впевненні, що святий Валентин єднає закоханих, тож вирішили розписуватися у цей день.

І ось він настав… Пролунав весільний марш Мендельсона і щасливі наречені стали на весільний рушник. Начальник РВ ДРАЦС Віра Шавалюк, як представник держави Україна, виконуючи свій громадянський обов’язок, попросила їх відповісти чи по взаємній згоді вони вступають у шлюб, отримавши ствердну відповідь, вони засвідчили це підписами у документі, опісля оголосила їх законними дружиною та чоловіком, а гостям – про створення нової української сім’ї.

Віра Шавалюк зазначила, що 14 лютого у їхньому житті урочистий і неповторний день, який поєднав дві долі в одну. І ствердженням цього є золоті обручки. Вона побажала, щоб ці обручки не були просто окрасою для подружжя, а стали добрим символом вірності, єдності, любові та поваги. Попросила завжди пам’ятати, що «кришталь б’ється від удару, а кохання від одного необдуманого слова. Любіть один одного, цінуйте, поважайте, а основне вмійте прощати. Нехай щастить Вам на щастя, на здоров’я, на многії літа».

Хвилювалися перед церемонією Галина Цимбалюк і Василь Василишин, які також познайомились на роботі, зустрічаються вже чотири роки. Цьогоріч вирішили одружитися, і для цього обрали день закоханих. На їх думку є ще одна перевага створення сім’ї «на Валентина»: хіба забудеш цю дату?
На обряді були присутні учні 2Б класу Сокальської гімназії разом з класним керівником, вчителем англійської мови Юлією Ожгою. У цей день для дітей була не просто екскурсія, а втілення у життя задуму начальника Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослава Жукровського – «шкільна юстиція» очима учнів, тобто юстиція має бути відкрита і доступна не тільки дорослим, але і майбутньому нашої держави. Тому в цей день вони допомагали проводити обряди шлюбу: підносили на подушечці«валентинці» нареченим обручки та вручали свідоцтва про одруження. Гімназисти також побачили як реєструють немовлят у книзі новонароджених, могли навіть знайти себе у книзі актових записів громадян.

 Галина Цимбалюк і Василь Василишин
Галина Цимбалюк і Василь Василишин

Дата 14 лютого 2017 року стоятиме у свідоцтві про одруження й у подружжя Зоряни Ракубовчук та Олега Кіха з Поториці.

Поцікавилась у них, як виникла ідея зіграти весілля цього дня, і що б вони порадили хлопцям та дівчатам, які ще шукають своїх половинок. Щасливі закохані охоче розповіли про історію кохання. Зустрічаються вже вісім років, з 10 класу. День закоханих вважають особливим святом, і відзначають щороку. «В цей день Олег робить мені якийсь романтичний подарунок. Та найбільше запам’яталося, коли написав на асфальті: «Я люблю тебе!». Олег запропонував одружитися на День св. Валентина, оскільки ми дуже закохані один в одного. І я погодилася», – розповідає Зоряна. – Адже знайти свою половинку насправді нелегко».

Для закоханих і час, і вік не мають ніякої різниці. У цьому кожен з нас переконувався не раз. 14 лютого стане символічною датою одруження ще для двох пар, які цього дня завітали у РВ ДРАЦС: Олени Полохайло і Олега Крохмаля зі Сокаля, Наталії Волошин зі Стенятина та Остапа Семенюка з Суховолі. Адже сподіваються, що святий Валентин, який є покровителем всіх закоханих, подарує їм щастя у шлюбі та міцне кохання. Вони побажали усім миру в Україні, кохати і бути коханими. Цього їм також зичили працівники РВ ДРАЦС, найрідніші люди – батьки, родичі та знайомі. Зокрема, мама Оленки – Катерина Полохайло своїй доньці та всім створеним молодим сім’ям порадила «не намагатися перевиховати та підлаштувати під себе половинку, нічого не вийде. Любити і приймати обранця таким, як він є, дозволяти йому чи їй помилятися, прощати… Просто прийняти рішення: люблю, і це – назавжди».

Щасливі та усміхнені молодята залишали РВ ДРАЦС, адже збулася їхня мрія стати подружжям. І віднині підуть по життєвому шляху плічопліч, підтримуючи один одного, люблячи і в горі, і в радості, і в багатстві, і в бідності, спільно долаючи всі перешкоди. Тож нехай кохання, яке поєднало їх, не згасає і ніколи не залишає, а святий Валентин буде покровителем до золотого весілля.

Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.