Головна Життя Оксана Черній: У танцях все моє життя

Оксана Черній: У танцях все моє життя

Так про своє захоплення гово­рить Оксана Черній з Перетік

Вона любить музику та хореографію по­над усе. Ця любов до танців була, як вона каже з першого погляду, коли ще дитиною вперше прийшла записуватися в ансамбль. Відтоді охоче відвідувала всі заняття, розучувала нові «па», і навіть була солісткою у декількох танцях.

У старших класах, задумуючись над своїм майбутнім, вирішила, що добре б його поєднати з цим захопленням. І так сталося, бо піш­ла вчитися на вчителя молодших класів та хореографії.

Роки навчання злетіли швидко. Молодого педагога скерували в Володимир-Волинську, а потім в Перетіцьку школи вчителем почат­кових класів та хореографії. В ос­танній невдовзі створила дитячий танцювальний ансамбль «Весел­ка». А з 2010 року взяла під опіку хореографічний колектив «Барві­нок» при Скоморохівському народ­ному домі. Повільно разом з вихо­ванцями, а більшість з них – це її учні, опановували нові творчі вер­шини, щораз вражаючи глядачів неповторними барвами танцю.

У мистецькій скарбниці танцю­вального колективу – численні нагороди, відзнаки за перемогу в конкурсах і фестивалях. Однак найвагомішим для пані Оксани є танцювальний фестиваль-конкурс «Сонячна Болгарія», який прохо­див у м. Балчик. Тут зайняли друге місце та міжобласний танцюваль­ний конкурс ім. П. Вірського – пер­ше місце.

Начальник відділу культури Со­кальської РДА Мирослава Михай­люк каже, що колектив «Барвінок» – це справжня творча школа народ­ного танцю, а пані Оксана – талано­витий хореограф, яка зібра­ла здіб­них дітей і відшліфовує їх вміння.

– Від виступу до виступу ми ба­чимо як зростає майстерність учас­ників, – зазначила п. Мирослава. – Вона шукає щось своє, не наслі­дуючи інших. І це цікаво. До речі, художній керівник була у декретній відпустці, проте ансамбль танцює так якби не було перерви. Вона своїми руками, терпінням, дякуючи батькам і діткам, пошила нові кос­тюми, які доповнюють образ юних танцюристів.

На жаль, через карантин учасни­ки ансамблю не можуть займатися у повному складі, тож збираються по декілька осіб: то в Перетіцькій школі, бо значна кількість учасників з цього села, то в Народному домі у Скоморохах. В репертуарі колек­тиву тільки українські народні танці. Хореограф постійно працює над створенням нових танцювальних композицій. Її вихованці, яким від 13 до 19 років, майстерно перевті­люються в оригінальні творчі обра­зи, розкриваючи не лише танцю-вальний, але й свій акторський по­тенціал. Юним танцюристам гаря­че аплодували у Сокалі на день Незалежності, що стало їхнім де­бютом після повернення з декрет­ної відпустки художнього керівника Оксани Черній. Вони представили на суд глядачів нові хореографічні композиції, зокрема, танці «Увива­нець», «Плескач», «Раківчанка», «Буковинський святковий».

– Нелегко було відроджувати і збирати «Барвінок» після декретної відпустки, – зізнається пані Оксана, але їй це вдалося зробити і за мі­сяць наполегливих тренувань її вихованці знову були у формі. Жінка без танців не уявляє свого життя, старається поєднувати ро­боту в школі й в народному домі. Постійно творчо розвивається сама, турбується про обдароване покоління, стимулює своїх учнів, працювати над собою, надихаючи їх власним прикладом.

– Всі учасники «Барвінку» – талановиті, – наголошує п. Оксана. – Наполегливі та працьовиті. Ста­раються не пропускати репетицій. Вони здружилися і стали єдиним цілим на сцені.

Учасники ансамблю з радістю ходять на заняття та охоче висту­пають на конкурсах.

– Танці розвивають пластичність, відчуття ритму, грацію, – каже чо­тирнадцятилітня Вікторія Кнейчук, яка майже рік займається у ан­самблі.

Танцює у шкільному ансамблі «Веселка» та хореографічному «Барвінок» Віталій Крикун, який з другого класу займається танцями. Хлопець говорить, що танці для нього – це життя, він наче оживає у ритмі музики. Каже, що якщо рідні сказали б вибирати чим займатися, то вибрав би танці. На щастя, ро­дина в захоплені, що він займа­ється ними. Стараються по можли-вості приходити на усі його виступи та підтримувати його.

Мріє в майбутньому професійно займатися танцями й ще одна со­лістка ансамблю Ірина Павлів, яка любить танцювати змалку. Тож коли пішла у школу, її одразу запи­сали у танцювальний ансамбль. До речі, мама Ірини – Наталія Бог­данівна – колись теж займалася танцями. Учасники ансамблю люб­лять свого художнього керівника, яка зібрала та об’єднала обдарова­них дітей. На жаль, у селі вони не мають таких можливостей як їхні ровесники у містах.

– Шкода у нас немає належних умов, аби займатися танцями, – ділиться наболілим п. Оксана. – Зокрема, восени та взимку в Народному домі не опалюється, нема ні місця для усіх учасників, ні належної апаратури, ні костю­мів… Але попри все, діти прихо­дять й займаються, бо вони хочуть танцювати, охоче беруть участь у всіх мистецьких заходах, організо­ваних відділом культури Сокаль­ської РДА та сільською радою. І завжди радо й гідно презентують своє мистецтво на теренах Со­кальщини, щоразу заохочуючи дівчат і хлопців у своє барвінкове коло.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.