Головна Листи Ігор Бочилюк: Ліс – його життя та натхнення

Ігор Бочилюк: Ліс – його життя та натхнення

Уже п’ять років Великомостівське лісництво ДП «Жовків­ське лісове господарство» очолює лісничий Ігор Бочилюк, який сорок років віддав своєму покликанню, пройшовши шлях від майстра лісу до лісничого. В його підпорядкуванні чимале лісове господарство загальною площею 4705 га та 16 працівників. Територія розташована на територіях трьох адмініс­тративних районів (Сокальський, Жовківський, Кам’янко-Бузький), тому непросто вести спостере­ження та дати всьому лад. Але п. Ігорю це вдається.

– Свою роботу обирав за покликом серця, – каже пан Ігор. – Народився у Великих Мостах, яке, наче обрамлене, з всіх боків лісом, малим з друзями часто бігали туди, спіл­кувалися з лісниками, допомагали їм… Це мені подобалось, тож коли закінчив школу, вирішив: стану лісівником. В інституті викладачі говорили: «На лісничого можна вивчити­ся, але стати ним може не кожен. Насамперед, треба лю­бити ліс, природу». Я ж себе без лісу уявити не можу: ліс – моє життя, натхнення, він має особливу силу для мене.

І. Бочилюк каже, щоб керувати лісництвом потрібно бути фахівцем у своїй справі, добре знати життя лісу, що потрібно зробити для його відновлення та догляду, займатися організацією і стежити за виконанням усіх лісогосподарських робіт… аби підказати лісівникам як ефективніше зробити те чи інше. До того ж час ставить свої вимоги, потрібно впроваджувати сучасні технічні засоби, які мінімізують ручну працю. Тільки тоді, коли все робиться для лісу і для людей – то є віддача: зацікавленість працівників у роботі і здоровий, красивий ліс, яким милуватимуться нащадки.

Керівник розказує, що завдяки важкій щоденній роботі всього колективу щороку у Великомостівському лісництві з’являється понад 30 га нового лісу.

– Ліс, як людина, – каже лісничий, – родиться, живе, підростає, доходить до часу, коли помирати… Люди раніше часу від хвороб помирають, так само і ліс. Ми стараємось, «полікувати» його: вирізати сухостій, прорідити, щоб дати доступ сонця молодим здоровим деревам, засадити нові площі аби підростали молоді бори.

За добрі показники та ефективну роботу всіх працівників Великомостівського лісництва напередодні Дня працівника лісу було відзначено преміями.

Ліс – це живий організм, і якщо відбуваються будь-які зміни, хоч на невеличкій її ділянці, це одразу відчують усі його «мешканці». Лісівники стараються цього не допустити. Стараються швидко засадити сіянцями площі, де проводили рубки головного користування, та належний догляд за лісовими культурами. Саджанці вирощують в теплиці та розсаднику лісництва, який розташований на площі 0,40 гектара. Тут ростуть різні види декоративних рослин: туї, ялівці, гібіскуси, барбариси, ялини, катальпи та багато інших. Є великий вибір посадкового матеріалу. Саджанці декоративних рослин лісництво надає для озеленення території громади, церков та шкіл, реалізує населенню та підприємствам. Дбає про рослини у теплиці і розсаднику Ганна Кузьма.

На території Великомостівського лісництва ДП «Жовків­ське лісове господарство» створена липова алея, протяжність якої близько 2 км., яка знаходиться в урочищі «Чорний ліс». За цією територією сумлінно доглядають майстри лісу Михайло Білецький та Михайло Долецький. Подорожу­ючі залюбки зупиняються при дорозі, аби помилуватися красою унікального червонокнижного шафрану Гейфеля, який ніжно цвіте на весні.

Лісництво – це не лише зелені насадження, а й мисливські угіддя. На території цих державних мисливських угідь мож­на зустріти козуль європейських, оленів плямистих, дикого кабана. Лісівники бережно ставляться до фауни, стараються зберегти їхню природню популяцію. Ростуть і гриби, і ягоди. У сезон дозрівання справжнє паломництво за дарами лісу! І не тільки місцевого населення. Приїжджають звідусіль, аби потім поласувати природними смаколиками. Усім раді, головне, щоб ніхто не завдавав шкоди лісовому господар­ству. Адже ліс – це наше спільне багатство, яке подарувала природа.

 

Любов ЗАБЛОЦЬКА.