Головна Інтерв'ю БЕЗ ПАНІКИ. ЖИТТЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ…

БЕЗ ПАНІКИ. ЖИТТЯ ПРОДОВЖУЄТЬСЯ…

Страшна недуга, яка щодня забирає життя ти­сячі людей у світі, внесла корективи в повсяк­денність. Ще тиждень-два тому ми дивились теленовини, як китайці та італійці запасаються продуктами аби пережити карантин вдома, та співчували родинам померлих. А нині, як належне, сприймаємо людей у медичних масках та рукавич­ках на вулицях Сокаля, стараємось дотримува­тись правил карантину, який діятиме до 3-го квітня. Що ж думають жителі Сокальщини про карантин та як рятуються від коронавірусу?

Ігор Мельник:

– Ситуація, вважаю, є загрозли­вою. Потрібно оберігатися, менше бувати в людних місцях. Найкраще це самоізоляція, адже іншого ліку нема. Добре, що ввели карантин, закрили заклади громадського хар­чування, ринок, де завжди велике скупчення людей. Потрібні жорсткі заходи, спрямовані на запобігання поширення коронавірусної хво­роби, які були в Китаю. Франція й Італія цього вчасно не зробили й обпеклася. Нині ж мають великі жертви. Нам треба врахувати це і не повторювати їхніх помилок.

Галина Галишин:

– Добре, що ввели в Україні ка­рантин, думаю це допоможе уник­нути розповсюдженню інфекції. Ще б люди без потреби не ходили по місту, зокрема діти. Адже не всі розуміють ситуацію, що склалася. Вважаю, що не можна так легкова­жити своїм здоров’ям.

Тарас Репко:

– Карантин впровадили, бо пере­живають за здоров’я своїх грома­дян. Іншого способу захистити на­селення немає. Ми маємо відповідально до цього поставитись і до­тримуватися усіх його правил, заради власної безпеки. Я працюю і мушу йти на роботу. Без маски, бо не можу її купити в аптеці. Ка­жуть, що декілька днів тому прода­вались, проте сьогодні перейшов майже всі аптеки, але придбати мені її не вдалося. Для мене най­важливіші засоби безпеки – це ми­ти руки та самоізоляція.

Мешканка м. Сокаль, пані Тетяна:

– Намагаюся, щоб моя дитина сиділа вдома. Дорослі члени сім’ї змушені наразі ходити на роботу, проте лишній раз стараємось не виходити на вулицю. Маски не маю, але антисептик є. Радила б утримуватись осторонь від скуп­чень людей. Зараз для нас головне зберігати спокій та не порушувати правила карантину.

Ліда Черній:

– З одного боку добре, що ввели карантин аби люди були захищені від коронавірусу. З іншого – ні, бо як людям заплатити кредити, по­датки, якщо вони не працювати­муть. Як вижити родинам, для яких робота на ринку, в громадському харчуванні була єдиним доходом? Надіємось, що держава подбає про своїх громадян та допоможе пережити цей нелегкий час. Прик­ро, що для багатьох ситуація з коронавірусом стала можливістю для наживи. Хіба це нормально, щоб маска коштувала 15-40 гри­вень, коли її вартість 2 грн.?

Ольга Баран:

– Добре було, коли б всі дотри­мувалися карантину, зокрема, старші люди, які в найбільшій зоні ризику. Молодь, бачу, вже носить маски. Міська влада вдалася до посилених заходів: поліція стежить за порядком, щоб учні без потреби не ходили по вулицях. B аптеці придбала спирт, антисептик, рука­вички і маски. Треба себе забезпе­чити всім необхідним. Маю наглядний приклад знайомих у Італії та Іспанії. У цих країнах, з таким високим рівнем медицини, що ко­їться? А що чекатиме нас?

Марія Кулевич:

– На щастя, два місяці тому по­вернулася з Італії. З жахом дивлю­ся, що там коїться і думаю, що там могла бути і я. Схвалюю, що у нас ввели карантин. Виходячи на ву­лицю, одягаю маску, рукавиці, час­то мию руки… Головне, щоб наші мешканці не ігнорували рекомен­даціями лікарів, ставились до всього відповідально. Італійці цього не зробили, думали, що їх мине. Але цей вірус дуже небезпечний. Проте головне – без паніки. Життя про­довжується і китайці це довели.

* * *

Змінили свій звичний графік ро­боти й державні установи. Зокре­ма, начальник Сокальського відді­лення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страху­вання України у Львівській області Оксана Гузіч повідомила, що на час карантину відділення обмежи­ло прийом громадян. Адже корона­вірус несе загрозу, тому подбали про безпеку і відвідувачів, і пра­цівників. Щоб обмежити контакт між працівниками, збільшили від­стань між робочими місцями. Та­кож поставили дезінфікатори. Пра­цівники спілкуються з людьми в телефонному режимі. Молодим спеціалістам, які мають більше двох дітей, запропонували вико­ристати відпустки, на які вони мають право згідно з законом України «Про відпустки». Спеціалісти цим скористалися. Склали графік відпусток, щоб людям було зручно.

Ось такими думками мешканці нашого міста поділилися з приводу коронавірусу і карантину, що був запроваджений в Україні з метою протидії його поширенню. Нині як ніколи кожен усвідомлює, що най­більше щастя – це здорова родина, тому на серці у всіх тривога та з Божою поміччю ми поборемо і цю недугу.

Любов ПУЗИЧ.