Страшна недуга, яка щодня забирає життя тисячі людей у світі, внесла корективи в повсякденність. Ще тиждень-два тому ми дивились теленовини, як китайці та італійці запасаються продуктами аби пережити карантин вдома, та співчували родинам померлих. А нині, як належне, сприймаємо людей у медичних масках та рукавичках на вулицях Сокаля, стараємось дотримуватись правил карантину, який діятиме до 3-го квітня. Що ж думають жителі Сокальщини про карантин та як рятуються від коронавірусу?
Ігор Мельник:
– Ситуація, вважаю, є загрозливою. Потрібно оберігатися, менше бувати в людних місцях. Найкраще це самоізоляція, адже іншого ліку нема. Добре, що ввели карантин, закрили заклади громадського харчування, ринок, де завжди велике скупчення людей. Потрібні жорсткі заходи, спрямовані на запобігання поширення коронавірусної хвороби, які були в Китаю. Франція й Італія цього вчасно не зробили й обпеклася. Нині ж мають великі жертви. Нам треба врахувати це і не повторювати їхніх помилок.
Галина Галишин:
– Добре, що ввели в Україні карантин, думаю це допоможе уникнути розповсюдженню інфекції. Ще б люди без потреби не ходили по місту, зокрема діти. Адже не всі розуміють ситуацію, що склалася. Вважаю, що не можна так легковажити своїм здоров’ям.
Тарас Репко:
– Карантин впровадили, бо переживають за здоров’я своїх громадян. Іншого способу захистити населення немає. Ми маємо відповідально до цього поставитись і дотримуватися усіх його правил, заради власної безпеки. Я працюю і мушу йти на роботу. Без маски, бо не можу її купити в аптеці. Кажуть, що декілька днів тому продавались, проте сьогодні перейшов майже всі аптеки, але придбати мені її не вдалося. Для мене найважливіші засоби безпеки – це мити руки та самоізоляція.
Мешканка м. Сокаль, пані Тетяна:
– Намагаюся, щоб моя дитина сиділа вдома. Дорослі члени сім’ї змушені наразі ходити на роботу, проте лишній раз стараємось не виходити на вулицю. Маски не маю, але антисептик є. Радила б утримуватись осторонь від скупчень людей. Зараз для нас головне зберігати спокій та не порушувати правила карантину.
Ліда Черній:
– З одного боку добре, що ввели карантин аби люди були захищені від коронавірусу. З іншого – ні, бо як людям заплатити кредити, податки, якщо вони не працюватимуть. Як вижити родинам, для яких робота на ринку, в громадському харчуванні була єдиним доходом? Надіємось, що держава подбає про своїх громадян та допоможе пережити цей нелегкий час. Прикро, що для багатьох ситуація з коронавірусом стала можливістю для наживи. Хіба це нормально, щоб маска коштувала 15-40 гривень, коли її вартість 2 грн.?
Ольга Баран:
– Добре було, коли б всі дотримувалися карантину, зокрема, старші люди, які в найбільшій зоні ризику. Молодь, бачу, вже носить маски. Міська влада вдалася до посилених заходів: поліція стежить за порядком, щоб учні без потреби не ходили по вулицях. B аптеці придбала спирт, антисептик, рукавички і маски. Треба себе забезпечити всім необхідним. Маю наглядний приклад знайомих у Італії та Іспанії. У цих країнах, з таким високим рівнем медицини, що коїться? А що чекатиме нас?
Марія Кулевич:
– На щастя, два місяці тому повернулася з Італії. З жахом дивлюся, що там коїться і думаю, що там могла бути і я. Схвалюю, що у нас ввели карантин. Виходячи на вулицю, одягаю маску, рукавиці, часто мию руки… Головне, щоб наші мешканці не ігнорували рекомендаціями лікарів, ставились до всього відповідально. Італійці цього не зробили, думали, що їх мине. Але цей вірус дуже небезпечний. Проте головне – без паніки. Життя продовжується і китайці це довели.
* * *
Змінили свій звичний графік роботи й державні установи. Зокрема, начальник Сокальського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області Оксана Гузіч повідомила, що на час карантину відділення обмежило прийом громадян. Адже коронавірус несе загрозу, тому подбали про безпеку і відвідувачів, і працівників. Щоб обмежити контакт між працівниками, збільшили відстань між робочими місцями. Також поставили дезінфікатори. Працівники спілкуються з людьми в телефонному режимі. Молодим спеціалістам, які мають більше двох дітей, запропонували використати відпустки, на які вони мають право згідно з законом України «Про відпустки». Спеціалісти цим скористалися. Склали графік відпусток, щоб людям було зручно.
Ось такими думками мешканці нашого міста поділилися з приводу коронавірусу і карантину, що був запроваджений в Україні з метою протидії його поширенню. Нині як ніколи кожен усвідомлює, що найбільше щастя – це здорова родина, тому на серці у всіх тривога та з Божою поміччю ми поборемо і цю недугу.
Любов ПУЗИЧ.