23 жовтня під громадською приймальнею народного депутата України Олега Мусія було велелюдно. Сюди йшли люди із своїми наболілими питаннями. Серед них чимало пенсіонерів, які скаржилися народному обранцю, бо сподівалися, що пенсійна реформа відстановить соціальну справедливість, і вони отримають довгоочікуване підвищення пенсій. Натомість більшість отримали зовсім незначну надбавку, хоча пропрацювали 40 і більше років у полі чи дояркою у колгоспі чи деінде. Дехто просив розтлумачити чого чекати від медичної реформи, яку нещодавно прийняли, а хтось дякував, що допомагає громаді Сокальщини ремонтувати заклади соціальної сфери, адже десятками років цього ніхто не робив… Опісля прийому виборців Олег МУСІЙ дав інтерв’ю «Голосу знад Бугу».
– Розкажіть, будь ласка, детальніше про виділені кошти з фонду соціальноекономічного розвитку.
– У державному бюджеті є фонд соціального розвитку регіонів території України, і за поданням народного депутата на кожну територію, яку він представляє, виділяється певна сума коштів на об’єкти соціальноекономічної сфери. У березні я подав відповідні прохання до прем’єрміністра та Уряду, і, на жаль, аж 28 вересня вийшло розпорядження по конкретно Сокальському району, Червонограду і Добротвору на виділення п’яти мільйонів з цього фонду на об’єкти, які були мною подані. На 12 об’єктів у Сокальському районі передбачено 1 млн. 756 тисяч грн. Відповідно до розпорядження №689Р вони отримають відповідне фінансування.
Це ті об’єкти, які будуть зроблені. У Червонограді вирішили піти іншим шляхом: вони всі кошти, це 2 млн. 398 тисяч гривень – скерували на зовнішнє освітлення міст Червоноград і Соснівка та дитячих садочків. У Кам’янко-Бузькому районі – 946 тисяч гривень на чотири об’єкти соціальної сфери.
З одного боку виділених коштів на об’єкти соціальної сфери мало, а з іншого, враховуючи мою політичну позицію по критиці діючої влади, вважаю, що моя піврічна боротьба увінчалася успіхом. І на моє запитання під час запитань до уряду щодо політичної корупції, які поділили українців на сорти і одним сусіднім районам дають багато грошей, а іншим не дають. Думаю, що це мало свій вплив.
У вересневому розпорядженні Кабінету Міністрів ті депутати, які не підтримують діючу владу, отримали теж кошти. Уряд злякався звинувачень у політичній корупції та, що в майбутньому можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за свої дії. Мої візити, які відбулися у кінці серпня цього року, засвідчили, що фактично всі об’єкти, які отримали фінансування торік, а це 43 об’єкти соціальної сфери, і 12 мільйонів, які отримав Сокальський район, завершені і територіальні громади та люди задоволені. Вони вперше за двадцять років мають таке окреме фінансування на соціальноекономічну інфраструктуру, де роками не робилися жодні ремонти. Якщо й робилися, то за рахунок добровільних внесків, які збирали по селах. Зараз така можливість є і це позитивна діяльність. Головне, дозволяє змінювати обличчя закладів соціальної сфери, зокрема дитячих дошкільних установ та шкіл, які покращують умови перебування для дітей. А вони – наше майбутнє.
На останній позачерговій сесії районної ради субвенційні кошти закріплені за головними розпорядниками. Тепер важливо, аби люди проконтролювали їх використання і знали, на що вони були скеровані. Якщо фонд соціального розвитку регіонів території України до кінця року більше не виділить коштів на цей територіальний округ, можна вважати це свого роду буде політичною розправою наді мною за політичну позицію. Деякі райони отримали майже 15 млн. грн., а наш лише п’ять.
– 29 жовтня на Сокальщині відбудуться перші вибори до Великомостівської міської об’єднаної територіальної громади.
Як на Вашу думку, чи спроможна вона?
– Так, за попередніми розрахунками, вона буде абсолютно спроможною, бо там є підприємства. Громада здатна забезпечити себе фінансово, якщо не буде відповідних змін до бюджетного законодавства. Вітаю Великомостівську громаду, яка знайшла між собою порозуміння і спільну мову. І це буде прецедент для Сокальського району, бо всі інші спостерігають чи вийде чи не вийде у Великих Мостів.
– Жителі інших населених пунктів Сокальщини ще досі не визначилися з ким об’єднуватися і досі дискутують скільки створити громад. А яка Ваша думка з цього приводу?
– Якщо б це залежало від місцевих рад чи сіл, це було б значно простіше. Це залежить від затвердженого Перспективного плану об’єднання територіальних громад Сокальського району в області, Кабінеті Міністрів, які не мають жодного стосунку до територіальних громад, а затверджують його своєю Постановою. Це маніпуляція свого роду. Знаю, що деякі сільські ради мають бажання об’єднатися, але їм на другому чи третьому рівні блокують документи. Це неправильний принцип. Я б дозволив всім окремим громадам, які хочуть об’єднатися, об’єднатися і спробувати працювати. Якщо у них не складеться, зможуть об’єднатися з іншими громадами і укрупнитися.
– Щоб Ви порадили виборцям, як їм не помилитись у власному виборі та обрати достойних представників громади?
– Вважаю, що кожен виборець повинен розуміти всю відповідальність за власний вибір, щоб потім не нарікати на владу майбутні п’ять років. Потрібно вірити не красивим словам політиків, а судити їх за вчинками. Адже перед виборами, щоб завоювати прихильність простих українців, чимало політиків намагаються маніпулювати їхньою свідомістю. Зараз досить багато лідерів, як політичних сил, так і окремих депутатів, активно проводять зустрічі з виборцями на території Великомостівської ОТГ, але тільки чомусь це робиться у передвиборчий період. На відміну від них я проводжу зустрічі з виборцями регулярно у своїх приймальнях, а також на виїзних зустрічах з громадами.
– Ваша політична сила бере участь у виборчому марафоні?
– Це вибори за партійними списками, так як центр – місто Великі Мости. І по законодавству партії висувають своїх кандидатів у депутати. Політична сила «Народний контроль» бере участь у виборах. Я переконаний, якщо громада довірить нашим кандидатам представляти та відстоювати їх інтереси у Великомостівській ОТГ, вони будуть сумлінно працювати на благо цих територій.
Записала Любов ПУЗИЧ.