Головна Інтерв'ю НЕ БУДЬМО БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО СВОЄЇ ГРОМАДИ

НЕ БУДЬМО БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО СВОЄЇ ГРОМАДИ

До перших місцевих виборів у Великомостівську об’єднану територіальну громаду, які відбудуться 29 жовтня, залишилось декілька днів.

Чи все готове до їх проведення, ми попросили розповісти голову Великомостівської міської територіальної виборчої комісії Іванну ГУПАЛО.

– Пані Іванно, в чому особливості виборів, які відбудуться у найближчу неділю?

– 29 жовтня жителі Великих Мостів та навколишніх сіл вперше обиратимуть голову і депутатів ОТГ, а разом з ним і своє майбутнє. В цьому і особливості цих виборів. Об’єднані територіальні громади отримують статус міста районного значення. Вони виходять з підпорядкування районної влади і мають прямі бюджетні відносини з Кабінетом міністрів, вільні у своєму розвитку й русі. Мають право брати зовнішні запозичення. Тобто ОТГ матиме набагато більше свободи, матимуть надходження до бюджету, адже частина податків залишається на місці для внутрішнього розвитку цих населених пунктів.

– Скажіть, будь ласка, які були складнощі під час підготовки до виборів, адже вибори такого формату проходять вперше на Сокальщині?

– Проблематика цих виборів в тому, що більшість осіб, які подають кандидатури на участь у виборах бути членом комісії, не мають поняття, що таке вибори і як вони відбуваються, що вони мають роботи в цій комісії? Які повноваження члена комісії, куди звертатися в разі виникнення питань?.. В такому випадку у ЦВК передбачені навчання для членів комісій, але не всі члени усвідомлювали, що їм потрібні такі навчання. І було б добре, якби такі навчання організовували одразу ж після формування складу комісії.

– Скільки виборців у Великомостівської ОТГ? Як формувалися списки виборців?

– Загальна кількість виборців 10411 за даними Реєстру виборців, відповідно до яких ми утворювали округи, а дільничні комісії отримують уточнені списки і відповідно кількість вже самих виборців, які будуть голосувати в день виборів. Списки виборців формуються Реєстром виборців і уточнюються з дільничними комісіями.

– Скільки зареєструвано кандидатів у депутати ОТГ?

– 317 кандидатів у депутати і 4 кандидати на голову об’єднаної територіальної громади.

– Чи у всіх населених пунктах підготовленні виборчі дільниці до роботи та є забезпечені усім необхідним?

– Виборчі дільниці вже сформовані і зараз активно йде підготовка до дня голосування. Вони забезпечені всім необхідним.

– Чи готові бюлетені для голосування?

– Бюлетені затверджені ТВК, були передані до друку.

– Один день виборів визначає п’ять наступних років життя. Отже, важливо не помилитися. Щоб Ви поради тим, хто голосує?

– Поперше, щоб скористалися даним їм правом голосу, а не були байдужими до майбутнього своєї громади. А стосовно голосування, то кожна людина має зробити свій свідомий вибір.

– Пані Іванно, як на Вашу думку Великомостівська виборча комісія справилась з підготовкою до виборів?

– Це покажуть вибори, які сподіваюся відбудеться згідно з чинним законодавством, будуть чесними та демократичними. І виборці прийдуть на дільниці і виконають свій конституційний обов’язок. Ми старалися зробити все, що від нас залежало.

– Буде два бюлетені, а як у них вписані прізвища?

– Відповідно до ст. 74 Закону України «Про місцеві вибори» назви місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією в багатомандатному виборчому окрузі, розміщуються у виборчому бюлетені в порядку черговості, визначеної шляхом жеребкування. Порядок проведення жеребкування визначає Центральна виборча комісія не пізніш як за 30 днів до дня голосування. На кандидатів у депутати в Великомостівську ОТГ жеребкування проводилося в два тури. А щодо кандидатів на голів, то в даному Законі передбачено, що кандидати на голів в Великомостівську ОТГ розміщуються в алфавітному порядку, відповідного до даного Закону і були надані дані в бюлетенях на друк.

– І наостанок, в який час проходитиме голосування, чи можете сказати, коли будуть перші підсумки виборів?

– 29 жовтня виборчі дільниці відчинять двері рівно о восьмій годині. Члени комісії розпочнуть роботу з виконання Гімну. Виборці зможуть голосувати дo двадцятої години, опісля дільниці будуть зачинені. На підрахунок голосів дається десять днів.

– Дякую за розмову.

Інтерв’ю взяла Любов ПУЗИЧ.